SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytania!!

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2075

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pare pytan do naszych specow.
Tak jak wiekszosc ludzi tutaj pracuje nad masa. Chcialbym wazyc wiecej. Ale mam pewne pytania.
1. Czy lepiej jest kupic gainera i bialko, czy jesli kupie sobie bialko i carbo, bede mieszal w odpowiedniej ilosci, to nie bedzie to samo?
2. Jesli mam np. (teoretycznie, zeby nie zaglebiac sie w niepotrzebne rzeczy) zapotrzebowanie dzienne 100 g na bialko i 200 na wegle, to jesli z pokarmu dostarcze organizmowi 50 g bialka (uzupelnie bialkiem z odzywki brakujace bialko) i 100 g WW, to moge reszte uzupelnic WW z carbo, czy bardziej wskazane jest z gainera?
3. Przeczytalem ostatnio, ze jedna porcja odzywki bialkowej nie powinna byc wyzsza niz 30 g bo organizm moze jej nie spozytkowac. Jaka powinna byc najwyzsza porcja WW, ktora moze zostac wykorzystana przez organizm?
Jaka powinna byc przerwa miedzy carbo a odzywka bialkowo i co powinno byc pierwsze?
Jak jeszcze cos bede mial, to napisze.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
hehe wiedze ze chlopaki sa coraz bardziej rozluznieni na forum:) hue hue

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
1. Czy lepiej jest kupic gainera i bialko, czy jesli kupie sobie bialko i carbo, bede mieszal w odpowiedniej ilosci, to nie bedzie to samo?

Odp. carbo i białko nadaje się lepiej do odnowy zywieniowej po treningu, gainer jako zamiennik posiłku lub dodatek do posiłku. Jeżeli masz problem z tkanką tłuszczową proponuje kupić carbo (tylko po treningu) oraz odżywkę białkową (po treningu i wieczorem). Jeżeli masz szczupłą budowę ciała warto dodatkowo sięgnąć po gainera (stosować jak wyżej)

2. Jesli mam np. (teoretycznie, zeby nie zaglebiac sie w niepotrzebne rzeczy) zapotrzebowanie dzienne 100 g na bialko i 200 na wegle, to jesli z pokarmu dostarcze organizmowi 50 g bialka (uzupelnie bialkiem z odzywki brakujace bialko) i 100 g WW, to moge reszte uzupelnic WW z carbo, czy bardziej wskazane jest z gainera?

Odp. Oczywiście można tak zrobić. Generalnie jednak uważa sie że z suplementów nie powinno dostarczać sie wiecej jak 50g czystego białka, reszta powinna pochodzić z normalnego pozywienia. Jeżeli chodzi o carbo to powinno się ją stosować w ilości 25-50g tylko po treningu, reszta węglowodanów powinna pochodzić z normalnego pozywienia. Białko i węglowodany stosowane w odżywkach nalezy zawsze wliczac do ogólnego rozrachunku diety

3. Przeczytalem ostatnio, ze jedna porcja odzywki bialkowej nie powinna byc wyzsza niz 30 g bo organizm moze jej nie spozytkowac. Jaka powinna byc najwyzsza porcja WW, ktora moze zostac wykorzystana przez organizm?
Jaka powinna byc przerwa miedzy carbo a odzywka bialkowo i co powinno byc pierwsze?

Odp. Po odbudowie strat glikogenu mięsniowego i watrobowego pozostałe węglowdany dostarczone w pozywieniu mogą ulec spaleniu lub przyczynić się do wzrostu masy tłuszczowej ciała. Nie ma norm jaka ilość węglowdanów powinna znaleźć się w posiłku, gdyż ma to charakter bardzo indywidualny. Generalnie udział węglowdanów w diecie powinien wahać sie na poziomie 50-55%. Przeciętnie człowiek w jednej porcji spożywa ok. 50-150g węglowdanów

Pozdrawiam

Darek

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje za odp., ale mam jeszcze 2 pytania
1. Jesli mam do wyboru, ze wzgledu na mozliwosci wynansowe, gainera, badz carbo, to co mam wybrac? jesli gainera, to potreningu bede musial z niego uzupelnic wegle. jesli carbo to w ciagu dnia bede musial wypic jedna porcje, ale czy wtedy wzrosnie masa?
2. Od 8 dni stosuje dniete wysoko weglowodanowa. jem 2, badz 3 razy dziennie ryz, oprocz tego makaron, kasze, itd. od tego wlasnie czasu mam co chwile dziwne bolesci w zoladku. czuje dziwne pieczenie, za chwile z nowu tak, jakbym wypil szklanke mięty, itd. wiem, ze nie jest to zgaga, bo zgage mialem pare razy w zyciu i bylo to inne uczucie. a taki bol zoladka potrafi sie utrzymywac od pobudki, do momentu kiedy nie usne. co z tym zrobic?
pozdrawiam i czekam na odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Odp1. Osobiście jeżeli są ograniczone fundusze proponowałbym zakup carbo (tylko po treningu) oraz odżwyki białkowej. Gainer lepiej służy jako dodatek lub zamiennik posiłku. Uważam że istotniejsza jest bezpośrednia regeneracja potreningowa a tutaj lepiej sprawdza sie carbo+białko

Odp.2

Obawiam sie że mogą być to pewne problemy z błoną śluzową przewodu pokarmowego (nadżerki, delikatne ubytki), wywoałane np. stresem, spozywaniem produktów drażniących ściany przewodu pokarmowego (kofeina, kwaśne, ostre produkty, duża zawartośc błonnika, itp.) Proponuje spróbowac pewnych zmian w diecie i popatrzec na efekty:

- dziennie spozywać kilka posiłków o mniejszej objętości
- nie wydłużać przerw miedzy posiłkami wiecej jak 3 godz.
- jadać posiłki w miare o jednakowej porze
- unikać produktów z dużą zawartością błonnika ( ciemne kasze, piecztywo gruboziarniste, surowe warzywa, owoce) oraz produktów wzdymajacych ( rośliny strączkowe)
- unikać ostrych przypraw
- wszystkie posiłki popijać
- pokarm dokładnie żuc, nie połykać kęsów

Oczywiscie są to zalecenia do przetestowania, trudno jednoznacznie odpowiedziec co może być przyczyną


szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Bardzo dziekuje za odp.
Mam jeszcze jedno ale. Czemu nie zostal Pan moim tata?
Mialbym fachowa pomoc pod reka. I moze jeszcze znizki w Olimpie.
Czy moge mowic do Pana "tato"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tsssss.... dobre dobre heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
To chyba musiałbym bardzo młodo zostać tatą, chyba za mlodo :)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale moge mowic tato do Pana, czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Lepiej juz wujku:)

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."

Zmieniony przez - Borsuk w dniu 2003-01-23 21:15:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Max, czyżby kompleks sierocy ? :)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
hehe to juz bardziej by do mnie to pasowalo, spojrz na moje nazwisko w profilu:PP

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szukała

Następny temat

nowe kreatyny

WHEY premium