SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

puma_ - próbuje coś ugrać na siłowni.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
Cześć wszystkim!
Trochę historii – czasy szkolne aktywne fizycznie, dwa sporty, w których bawiłam się w zawody plus rekreacyjnie bieganie, fitness. Koniec liceum waga ok. 70kg – podobno umięśniona sylwetka. Możliwe – garderoba, która znajdzie się z tamtych czasów, nie jest na mnie szczególnie za duża. Studia – raptem godzina WF, syfiaste żarcie (bo jedzeniem tego nie nazwę). Po roku jakieś 72-73kg, ale zalało mnie okrutnie, wszystkie ciuchy dużo za małe. Zmiana jakości jedzenia, więcej ruchu i w ciągu kilku lat waga sobie zeszła do 63-65kg. Później w wyniku różnych perypetii zjechała w okolice 60 i tak się trzyma.
Co teraz? Brakowało mi aktywności fizycznej. Poza tym, nie mogę się zdecydować, czy jestem otłuszczona, czy wychudzona. Odkryłam, że albo podejmę jakieś próby zrzucania brzucha (co się skończy jeszcze większym wychudzeniem góry) albo spróbuję zakryć mięsem widoczne w lustrze kości. Tłuszcz na brzuchu nie pełni żadnej funkcji, a odzyskanie mięśni zawsze się przyda – i tak wylądowałam na siłowni.
Co ja tutaj robię? A nie wiem jeszcze ;) Nie mam ściśle określonego celu. Ćwiczę, bo lubię, nie gonię już za żadnymi wynikami kosztem stawów, czy ścięgien. Ale skoro już jestem na siłce, to fajnie przy okazji zrobić z tego jakiś pożytek. A że wiedza i doświadczenie buzują w dziale, to tak naprawdę liczę, że ktoś podsunie mi wskazówki co mogę zrobić z ciałem. I jak to osiągnąć. Taki trudny ze mnie pacjent, że sam nie wie, czego chce ;) Ale wrzuca trochę konkretów, żeby było z czego wróżyć:

Ankieta:
Wiek: 25
Waga: 59
Wzrost: 172
Obwód w biuście(1): 91
Obwód pod biustem: 76
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 70
Obwód na wysokości pępka: 79
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: 53
Obwód łydki : 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz: brzuch, pupa, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz: góra ciała, pupa, uda
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od grudnia 2012 siłownia 2-3/tyg., ostatnie kilka lat rekreacyjnie bieganie albo rower jak jest fajna pogoda, czasy szkolne – m.in. intensywne wytrzymałościowe
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane, omlet z owsa, sporadycznie kasza manna
Co lubisz jeść na obiad: warzywa, kasza, ciemny makaron, ryba
Co jako przekąskę: tylko w określonych sytuacjach (egzamin, projekt, dyplom itp.) wcinam czekoladę, owoce, ciastka, marchewki, serki – na co jest ochota.
Co jako deser: kawa z mlekiem, czasem gorzka czekolada
Ograniczenia żywieniowe: zdrowotnych brak
Stan zdrowia: zapewne muszę się rejestrować u Saidy
czy regularnie miesiączkujesz: tak, i nie
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: multiwitamina, magnez, po siłowni whey; kilka lat temu glukozamina (wsparcie po leczeniu poharatanych kolan)
Stosowane wcześniej diety: nigdy nie liczyłam kalorii, nie stosowałam jakiś stricte diet, jedynie zmieniałam jakość jedzenia (np. nie nesquiki, a fitnessy, nie fitnessy a owsiane, nie frytki a kasza, nie pepsi a sokowirówka itp.). Historie, w których szczegóły nie chcę tutaj wnikać (hasła: przerażenie, strach, silny stres), a na pewno są istotne:
4 lata temu – jakieś 2 miesiące zamordyzmu na aerobach, jedzenie: owsiane, ryż/kasza/makaron + kurczak pierś/schab/polędwiczka + warzywa, serek wiejski/ser biały z warzywami albo kanapki z żółtym serem. Hektolitry kawy.
1,5 - 2 lata temu – kawa, słodycze i niewiele wartościowego jedzenia, ale bez zamordyzmu fizycznego. Przechudziło mnie do 57-58 kg.

Aktualny trening – bardzo podstawowe podstawy:

Uwagi: - rozgrzewka 15min na bieżni,
- po treningu stretching,
- rozpiętki, wyciskanie - słaby progres, od początku ciężko szło.

Miski – jak widać jedna wielka przypadkowość:








Uwagi: - mleko do kawy, wiem że zamiana na śmietanę 30%/mleko kokosowe,
- groszek konserwowy, majonez winiary, biały ryż – trafiają się sporadycznie, a nie jako stały element,
- 3.01. proch z rana, bo mnie zastał brak jajec w lodówce.Zamiast omletu była awaryjna breja owsiana z wheyem.

Zdjęcia:


Na pierwszy rzut oka - krzywo. Na drugi nie ma dramatu. Na trzeci – zawsze można się do czegoś przyczepić. Także jak się da coś stuningować – no to czemu nie.

Za poświęcony czas, wszelkie sugestie, wskazówki i porady - będę bardzo wdzięczna.

Zmieniony przez - puma_ w dniu 2013-01-07 13:47:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
ruda - nie każde sissi w moim wykonaniu jest super idealne. nie zawsze siadam tyłkiem do gleby, nie zawsze mam mocne wychylenie kolan do przodu. wychodzi różnie, staram się żeby wychodziło coraz lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ładnie jest, ćwicz i jedz jak człowiek to sie dorobisz rzezby
kalori to ty sie trzymaj ok 1800 bo jesz za mało, i 3x siłownia i 3x aero w formie interwałowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
kurcze, jeden zrzut ucięłam - druga micha wyszła na 1864kcal, BWT 121/145/88.
trzymać się jakiegoś konkretnego rozkładu BWT?
aero w formie interwałowej - będę musiała coś poszperać, bo do tej pory jak biegałam, to biegałam zmiennym tempem, ale chyba tutaj nie o takie interwały chodzi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie musisz trzymac sie konkretnego rozkładu, wazne byś jadła zdrowe rzeczy i wartościowe. Pozniej zobaczymy jak ci idzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
o proszę - a ja myślałam, że jakiegoś rozkładu zawsze trzeba się trzymać (skoro w każdym dzienniku jakiś się pojawiał), ale pilnowanie samych kalorii to znaczne ułatwienie :)
interwały mają być w innym dniu niż siłowe, czy jeżeli dam radę zrobić w tym samym dniu - to jest bez znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
mozna ale nie trzeba, jedzenia na wyczucie ma swoje zalety, jeśli dbamy by jeść różnorodnie, korzystać z wartościowych produktów jeść ryby mięso, warzywa to mamy wszytko czego nam potrzeba.
jeśli ktos tak jak ty nie boryka sie z problemami nadwagi, niedowagi, czy spowolnionego metabolizmu, to po co ma wpędzać sie na start w fobię gramatury posiłków. nie będziesz jadła syfów będzie ok. kaloryczność jest tylko pewnym poziomem odniesienia, nie oznacza to ze jak nie masz ochoty jeśc to wciskasz w siebie na silę albo odwrotnie, wazne by srednio w tygodniu sie tego trzymać.
ale spisuj co jesz byśmy wiedziały jak sprawy sie mają
Rób interwały na zmiene z siłowymi oczywiście jeśli mozesz, interwały starcza 15min mozna w formie biegowej gdy mrozu nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
dzięki za wyjaśnienie!
do biegania na dworze będę musiała zrobić jakąś adaptację, bieganie zimą zwykle kończyło się kraksą górnych dróg oddechowych. póki co - w miarę możliwości będę starała się wskoczyć na bieżnie (i z niej nie zjechać;)
ewentualnie prośba - jak najlepiej zrobić te interwały na siłowni mając dostęp do bieżni, orbitreka, wioseł (są niby też jakieś rowerki i steperki, ale tych nie biorę pod uwagę) albo w domu.
jeszcze pytanie - w ramach karnetu na siłownię mam dostęp do zajęć fitness. jest po co raz na jakiś czas pójść na któreś z sensowniejszych zajęć?

Zmieniony przez - puma_ w dniu 2013-01-07 18:22:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
interwały lepiej sie robi na orbiterku czy wioslarzu, ma byc intensywnie
Moga byc zajecia jak cie bawia w ramach relaksu raz w tygodniu, wtedy zrezygnuj z jednych interwałów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
okej - w takim razie rozgryzę wiosła (widziałam gdzieś film z concept2 - a właśnie to stoi na siłce), a w razie niedogadania się z tym ustrojstwem, będzie poczciwy orbi :)
o właśnie - bardziej chodziło o lokalizację ewentualnego fitnessu w planie, jak może być raz zamiast interwałów to już wystarczająca wskazówka. co z tego wyjdzie się okaże, bo jak będę trafiać w godziny zumby, to wole paść na interwałach niż kicać z tym rozentuzjazmowanym tłumem ;)

pytanie trochę na wyrost, ale wolę zasięgnąć informacji. niedługo mam mieć zmieniony trening, tak żeby wprowadzić trochę ćwiczeń na wolnych ciężarach. w przeszłości miałam mocno pokiereszowane stawy kolanowe. czy któreś ze standardowych ćwiczeń mogą mocno obciążać kolana? mam obawy co do wszelkich przysiadów, w dużej mierze to pewnie moja fobia - więc obiektywne zdanie w tym temacie będzie cenną informacją :) no i zastanawiam się, czy warto znowu łykać glukozaminę. póki co, z kolanami jest dobrze, ale jakiś strach w głowie jednak siedzi...

Micha wygląda biednie. Próbowałam rozłożyć na czynniki pierwsze zupę, ale szło na tyle nieudolnie, że machnęłam kursorem. W każdym razie, wszamałam ponad litrowy garnek



Zmieniony przez - puma_ w dniu 2013-01-08 15:01:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
miedy bedziesz gotowa na wolne ciężary?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mishka - Niech moc bedzie ze mną !!

Następny temat

liqierek DT/podsum.str.21,34

WHEY premium