SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekłe zapalenie prostaty

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 700019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 161
od ok 5 lat cierpie na przewkleke zapalenie prostaty ,zaczelo sie w lipcu 2001 r choc juz wczesniej odczuwalem dyskomfort i szczypanie po wytrysku podczas masturbacji,moje objawy rozpoczely sie naglym bolem prawego jadra lub najadrza,po kilku godzinach z cewki zaczeła sie wydobywac gesta ropa oraz zaczalem odczuwac duze szczypanie i pieczenie w cewce i niesamowity ból podczas oddawania skapych kropelek moczu, dodam ze ze wtedy nie mialem jeszcze zadnych kontaktów sexualnych wiec zarazenie sie od kogos raczej odpada, nie uprawialem rowniez zadnych innych dziwnych praktyk sexualnych oprocz zwyklej masturbacji. W posiewie nasienia wychodzi wciaz na zmiane albo wystepujace razem bakterie:enterocus fealis, morganella morgani, citrobacter ssp,e.coli i wiele innych,,Od tego czasu lecze to co kilka miesiecy antybiotykami, ale sa nawroty, chodze juz po roznych urologach,antybiotyki pomagaja tylko na chwile, na domiar zlego od ok 2 lat mam bardzo brzydki zapach spod napletka,nawet juz 30 min po umyciu, taki rybi, nieswiezy zapach moczu(gardanella?),robilem rowniez test PCR na chlamydie i wyszedl ujemny, wiec juz sam nie wiem co to, zwazywszy ze przedostatni posiew nasienia wyszedl jalowo, posiewy moczu zawsze wychodzily jalowe,usg TRUS przez odbyt prostaty wykazalo 2 blizny na prostacie, nie wiem skad, moja teoria jest taka ze jakOs te bakterie podczas wydalania kalu przechodza przez scianki odbytu do prostaty i ja zakazaja co chwile na nowo,lub dostaja sie tam droga krwionosną , ale to tylko moja mala sugestia , Bardzo dbam o higiene ,i ciekawa rzecz gdy np lecze sie przez 2-4 tygodnie antybiotykiem jak amoxyklina lub cyprinol to brzydki zapach znika na czas leczenia ale po odstawieniu antybiotykow juz po 2 dniach powraca.Ogolnie teraz moje dolegliwosci sa lzejsze niz w ostrej fazie zapalenia w 2001 r, lecz nadal wystepuje dyskomfort, szcegolnie jesli przez kilka dni ni emam wytrysku, ktory nierzadko przynosi mi ulge, choc rowniez besposrednio po czasem pieczenie cewki
Od przeszło roku zaobserwowalem u siebie codziennie stany podgoraczkowe ok 37,4 ,nie wiem czy ma to zwiazek czy jest to moze moja naturalna temperatura,chcoc jako dziecko zawsze mialem 36,6? Ogolnie nie zaobserwoalem u siebie zadnego stanu zapalnego, choruje 1-2 razy w roku na zapalenie gardła Jako dziecko mialem usuwany trzeci migdał z powodu czestych infekcji gardła.Z zatok splywa mi od dziecka do gardła wciaz jakas flegma
sex uprawiam tylko i wyłacznie w prezerwatywie , jestem heterosexualny, mam stala partnerke ktora jest zdrowa.
wszystkie inne podstawowe badania jak morfologia krwi ,OB czy badanie moczu i tarczyca wychodza OK ,
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Prostata, czyli gruczoł krokowy jest elementem układu moczowo-płciowego mężczyzny. Umiejscowiona jest w części miednicy mniejszej, w okolicy krocza. Znajduje się ona dokładnie pod pęcherzem moczowym, a przez jej wnętrze przechodzi cewka moczowa. Kształtem i wielkością porównywalna jest do śliwki lub orzecha włoskiego.

Prostata odpowiedzialna jest za produkcję płynu, w którym znajdują się plemniki. Płyn ten pełni funkcje odżywcze dla plemników a sama prostata funkcję rozrodczą.

Jednym z częściej występujących problemów z prostatą jest jej przerost. Pierwszym sygnałem tego są problemy z oddawaniem moczu. Powiększona prostata uciska na cewkę moczową, przez co mocz nie może uchodzić. Najpoważniejszym problemem bez wątpienia jest nowotwór prostaty, występujący coraz częściej wśród mężczyzn. Dlatego też bardzo istotne są regularne badania prostaty i jej stanu. Szczególnie po 40 roku życia.

Przewlekłe zapalenie prostaty cechuje się wielomiesięcznym lub nawet kilkuletnim okresem trwania i leczenie go jest trudne. Zdecydowanie należy skonsultować problem z urologiem, który zdecyduje, w jaki sposób leczyć stan zapalny. Jednym z lepszych sposobów leczenia jest metoda ESWT.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
ogólnie problem bardzo dobrze opisany - ale niestety nie pomożemy , musisz znależć jakiegoś dobregolekarza-specjaliste
wykonać badania w kierunku innych infekcji
wykluczyć możliwość innego nadkazania
isć z ta spływającą flegmą do laryngologa (jak najbardziej coś z nosa gardła i zatok może siac na cały organizm !
3

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Boofi nie poznajesz, że to nasz Gino!?

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
gino nie gino - stara sie to odpowiadam
a zawsze odsłon więcej - i forum wyżej na rankingach stoi
2

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
ginomen jest rulezzz

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
...byłem ostatnio u urologa bo po raz 3 w tym roku (po operacji przepukliny rok temu) mam krwawe wytryski (nic mnie nie boli,mam jedno zwłókniałe jądro jako powikłanie po operacji,w spernie są takie ciemne skrzepy)...po bardzo nieprzyjemnym badaniu stwierdził,że mam zapalenie prostaty i przepisał mi jakieś leki ziołowe za 200 zł na miesiąc...ale mam nieprzyjemne wrażenie,że nic to nie da...antybiotyki juz raz brałem przez pół roku i następne pół dochodziłem do siebie po tym...a przy prostacie trzeba brać i dłużej - nie wyobrażam sobei tego...co za fatum - angina-przepuklina-jądro i teraz ta cholerna prostata...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Hej. Mam to samo od 4 lat...:) oszalec można. Jak Cię bolą jaja to spruboj wejsc pod goracy prysznic i zobaczysz czy ci pomoże, mi od razu przechodzi ale jak wychodze spod prysznica to znowu wraca. Czy robiles badanie PSA? ile masz lat?
Pozdrawiam J
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witaj! Już wyleczyłeś to zapalenie prostaty (stercza)? Jestem emerytowanym lekarzem felczerem i udzielę odpowiedzi z doświadczenia wieloletniego, mianowicie;

Zapalenia stercza nie należy leczyć antybiotykami, bo tak czyniono ponad 40 lat temu. Zapalenie stercza leczy się chemioterapeutykami (choć figurują w katalogu antybiotyków, to nie mają struktury antybiotyku i nie należy ich używać antybiotykami, są w katalogu antybiotyków z tej przyczyny, żeby były dostępne jedynie na receptę bez konieczności leczenia w szpitalach itp.). Do chemioterapeutyków tych zaliczamy: cyprofloksacynę i norfloksacynę; cyprofloxacyna jest sprzedawana pod nazwą Proxacin 500 mg (produkcja polska), a norfloksacyna pod nazwą Nolicin 400 mg (produkcja Słoweńska). Oba te środki mają szeroką gamę przeciwwskazań i ewentualnych skutków ubocznych. Należy je zażywać rano i wieczór (co ok. 12 h). Proxacin działa przeciw wielu bakteriom i ma szerokie działanie, jest wchłaniany do krwi, ukł. moczowego i kości. W tychże elementach niszczy bakterie wymienione w ulotce. Nie jest wchłaniany do mózgu. Nolicin natomiast wchłania się jedynie do układu moczo-płciowego i tam też niszczy bakterie wnikając do stercza. Cyprofloksacynę należy stosować 5-10 dni (1-2 opakowania) do ustąpienia objawów. Norfloksacynę należy stosować 7-14 dni (1-2 opakowania) do ustąpienia objawów. Przy obydwu obowiązuje odpowiednia dieta.
Nawiązując do Twego przypadku (z opisu) wnioskuję, że miałeś ostre przewlekłe zapalenie stercza z powikłaniem nowotworowym. Miast brać, jak to napisałeś antybiotyki winieneś zażywać nadmienione przeze mnie chemioterapeutyki, pić dużo wody oraz napar ze skrzypu polnego (moczopędny itp.) oraz zachowywać dietę ubogą w cukier sacharozę oraz białko pochodzenia zwierzęcego, a także (co oczywiste) unikać substancji: aspartam, acesulfam-K, benzoesan sodu, sorbinian potasu. Zamiast zbędnych drogich badań typu: posiew ejakulatu itp. polecam głębokie cewnikowanie uroskopem (nie wiem, jak to się obecnie nazywa) i to powinno wykazać dokładnie zmiany komórkowe. Oczywiście gdy któryś lekarz zaleci biopsję narośli bądź komórek stercza itp. stanowczo odmów, albowiem grozi to rozsiewem nowotworu ("rozzłoszczeniem"). Jeśli tak dokładnie + lepsze wskazówki od kogoś zastosujesz, to będzie dobrze. Pozdrawiam!
12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Zapomniałem dopisać, że to odpowiedź dla wszystkich panów cierpiących na zapalenie prostaty (stercza). Jeszcze, co do przyczyn tej choroby, to jej główną przyczyną w obecnych czasach jest głęboki stres. Tak więc proszę się nie obwiniać o jakieś groźne stosunki płciowe w swej przeszłości. A i pamiętajcie, że większość środków antydepresyjnych upośledza erekcję, potencjał seksualny oraz ejakulację, to też ma wg mnie wpływ na te mięśnie w okolicach stercza.
Zanim cokolwiek się zastosuje przeciwko zapaleniu prostaty, należy się zastanowić, czy to dobry środek. I jeszcze przypomniał mi się tzw. masaż prostaty (dla niektórych może to być czynność nieestetyczna), dawniej urologowie (co lepsi) to czasami zalecali. Mianowicie, należy nałożyć rękawiczkę lateksową lub temu podobną (można nasmarować tłuszczem) i wsunąć do pustej odbytnicy następnie wyczuwając stercz (prostatę) masować po bocznych częściach tego gruczołu (po prawej i po lewej przewodu moczowego) w górę i w dół, tak by wymasować/wycisnąć wydzielinę, galaretę lub temu podobną ze stercza, co wyjdzie przez cewkę moczową. Przy ostrym bakteryjnym zapaleniu może boleć przy masażu bardzo, wówczas należy przerwać. Również polecanym sposobem bywało przy oddawaniu moczu uciśnięcie penisa u dołu, aby zwiększyć ciśnienie moczu rozpychające stercz (prostatę), to jeśli boli nie szkodzi, natomiast nie jest zalecane przy uchyłkowatości prostaty gdy mocz jest bakteryjny, bo wówczas bakterie z moczo wejdą nie tam, gdzie należy, a winny być przecież wydalone. To tylko stosujemy, gdy w badaniu moczu wyszło, że jest on czysty bez bakterii itp. Pamiętajcie też panowie, że czysty mocz działa najlepiej antybakteryjnie na wiele drobnoustrojów i bakcyli. Życzę wszystkim umiejętnych i szybkich sposobów leczenia (pamiętajcie, że same leki nigdy nie pomagają całkiem(!) oraz dużo zdrowia!
17
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
witam! Tez mam problem z zapaleniem prostaty. Ale mnie nic nie boli, mam problem tylko przy oddawaniu moczu, strumien jest slaby i robie to z przerwami. Mam uczucie ciaglej potrzeby. Bolalo mnie tylko przy badaniu jak lekarz naciskal prostate. Obiawy moje trwaja juz kolo dwoch lat.W listopadzie bylem u lekarza przepisal mi proxacin 500 i prostamol uno ale nic niepomoglo nawet troche. Teraz bylem na kontroli tym razem przepisal mi unidox 100mg. Niewiem teraz co dalej bo jak narazie poprawy tez niema. Czytalem dzis troche na ten temat i wiem ze jest kilka typow tej choroby. Moze mial ktos obiawy podobne do moich, moze to cos innego?
10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z przywodzicielami.

Następny temat

Staw skokowy

Wiecej