SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przeszywający ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 22785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10208
Dziś podczas wyciskania na ławce płaskiej podczas wykonywania ostatniego powtórzenia dopadł mnie straszny ból w odcnku lędzwiowym kręgosłupa. Ból pojawił się nagle i jest bardzo intensywny; nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie w którym miejscu występuje bo promieniuje i czuje ból wcałym dolnym odcinku pleców (raczej po prawej stronie).
Napoczątku wydawało mi się że to skurcz bo objwia się również tym że dosłownie ledwo się ruszam..
wracając z treningu kupiłem w aptece ketoprom - to mi poleciła farmaceutka, posmarowałem się tym ale nie widzę żadnej poprawy choć mineło już ok 6 godzin.
jak myślicie co to może być i czym jeszcze spróbować to leczyć?

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Co nie znaczy, ze lekarz nie dba o zdrowie pacjenta!


Ale cos w tym jest - jak Ty sam sie soba nie zainteresujesz, to lekarz nie bedzie za Toba specjalnie latal i prosil, abys laskawie zgodzil sie na leczenie...

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
mostkowales podczas wyciskania ?

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 633 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10208
możliwe że przy ostanim powtórzeniu delikatnie zmostkowałem, ale to podświadomie - jak już nie mogę to staram się sobie jakoś pomóc...
wogóle nie mostkuje bo nie ćwiczę dla wyniku

-
najważniejsze w życiu jest mieć cel i do niego dążyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
zobacz ten post moze to wina wlasnie hiperlordozy.

https://www.sfd.pl/temat284781/

jesli nie to poczekaj na Kradama

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie mam tu co się wymądrzać. Z domowych sposóbów to tylko NLPZ w tabletkach (ibuprom itp). Ja siebie leczyłbym inaczej, ale do tego trzeba mieć jakiekolwiek podstawy.
Unikaj przechłodzenia, odpoczywaj w pozycjach bezbolesnych, nie dźwigaj niczego zwłaszcza z podłogi.
Powodem może być właśnie skurcz ale nie musi.
Jak się wk... to do specjalisty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
jw

inne nlpz zamiast ibuprofenu do moze byc np. diclofenac doustnie, calkiem niezly

mozesz troche rozgrzewac to miejsce

nie wykonuj ruchow w ktorych odczuwasz bol, jesli chodzi o pozycje w lezeniu najkorzystniejsza jest na boku, ale to juz musisz dobrac do siebie - ma byc Ci wygodnie

ogolnie uwazaj jak masz ustawiona miednice podczas cwiczen i codziennych czynnosci, oraz zwroc uwage na prawidlowe napiecie miesni brzucha (uwaga: prawidlowe niekoniecznie oznacza supermocne)

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
lepszy diclo, szczegolnie w czopkach, a jaka przyjemnosc podczas aplikacji no i nie ryje zoladka jak tabsy

Janete - a nie lepiej lezec na plecach ? w pozycji bocznej nacisk na kregoslup to jakies 70 - 80 kg a w lezeniu na plecach 20 - 30 kg. i mala rada jesli lezysz to staraj sie polozyc na czyms nogi zeby byly wyzej od reszty ciala i zeby kosc krzyzowa "szla" do gory gdy lezyzsz na plecach

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Ja slyszalam, ze lepiej na boku, kregoslup sie wtedy lepiej uklada. Ale nie jestem pewna na 100%. Grunt, zeby go nie bolalo.

Z tymi nogami w gorze to bardzo dobry pomysl, i jaka przyjemosc na spracowanych nog

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
dam se jaja uciac ze lepiej na plecach (i zostane bezplodny )

jeszcze ten plus ze odcinek ledzwiowy jest mniej obciazony bo kosc krzyzowa jest przesunieta przez co nie powieksza sie tez lordoza ledzwiowa

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-09-12 19:00:40

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 179 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1223
Z jakieś 4 lata temu spałem na nierównym łóżku. Gdy rano się obudziłem nie mogłem nawet skarpet założyć (a tym bardziej siedzieć), taki był ostry ból. Od tamtego czasu zaczęły się moje problemy z odcinkiem lędzwiowym, które trwały ok. 3 lata. Oczywiście nie poszedłem z tym do żadnego lekarza, więc nie wiem co mi dolegało.

U ciebie obstawiałbym ucisk kręgu lędzwiowego na nerw, co często się zdarza sportowcom (brak odpowiedniej rozgrzewki itd.) Wizyta u "dobrego" kręgarza powinna pomóc, jeśli nie to pozostanie kuracja prądem, czy coś takiego. Przystawiają takie elektrody, które chyba rozgrzewają tamto miejsce.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nawet nie wiem co mam zrobić z taką wypowiedzią
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lipomastia??

Następny temat

gino?

Wiecej