SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przesuniecie okna na IF

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Praca na zmiany, deficyt energetyczny, okno konsumpcji zaledwie 3-5 godziny, intensywny trening...

Dla mnie może to być recepta na wywołanie poważniejszych problemów w obrębie osi podwzgórze-przysadka-nadnercza/tarczyca/jądra, w zależności od tego o jakiej pracy i zmianach mówimy?

Generalnie również mam wątpliwości, czy skracając okno konsumpcji do mniej niż 6-8 godzin można cokolwiek zoptymalizować. Natomiast ryzyko wystąpienia problemów w obrębie wspomnianych osi niewątpliwie rośnie przy krótszych oknach konsumpcji.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-07-05 22:25:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Lukasz, to jest sprawdzone info?

Jestem na IFie od 5 tygodni, od tego tygodnia (poniedziałek) skróciłem okno do 4h - czyli 20h postu. Osobiście nie wniknąłem w temat na tyle głęboko, żeby zapoznać się z ew. skutkami ubocznymi. Chcę mieć pewność, bo w takim razie od poniedziałku wracam do max. 18h postu - na efekty wolę poczekać ciut dłużej, a zdrowie mieć doskonałe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
przekonanie, zgodnie z którym krótsze okno = lepsze efekty można przyrównać do teorii mówiącej, iż progres podczas odchudzania jest tym lepszy im bardziej obniżymy spożycie energii.

Ja na poprzedniej stronie wspomniałem jedynie o niekorzystnych następstwach wynikajacych z upychania ogromnych dawek białka w krótkim okresie czasu, konsekwnecje na które zwrócił uwagę Łukasz powinny jednak w pierwszje kolejności odstraszać przed przesadnym "przykręcaniem kurka".

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-07-05 22:37:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Czyli o kant d*py rozbić. Dzięki faftaq. Od jutra wracam do 18h postu - taka wartość jest zdrową wartością? Mi to na rękę, bo się się niepotrzebnie męczę z wciskaniem jedzenia na siłę - 4h okna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja 3500kcal moge bez problemu z czystego zarcia zjesc w godzine, zazdroszcze Wam takiego slabego apetytu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
kiedy zorganizują zawody w tej konkurencji możliwe, że będziesz mógł liczyć na wysoką pozycję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
faftaq, powiedz mi proszę jeszcze jedną rzecz. Mam w zwyczaju walnąć sobie białą kawkę z mlekiem 1,5% - max. 15ml. Taka ilość przerywa post?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Crytek w przypadku części osób stosowanie okna konsumpcji 4 h nie musi wiązać się z wyraźnie niekorzystnymi zmianami w profilu hormonalnym. To zależy od wielu czynników (sen, rodzaj wykonywanej pracy, objętość i intensywność treningów, ilość dostarczanych składników odżywczych, indywidualne predyspozycje itd.). Podobnie mógłbyś zapytać, czy poświęcanie na aeroby 10 godzin tygodniowo, zamiast 5 będzie miało wyraźnie negatywny wpływ na stężenia hormonów, takich jak kortyzol, testosteron i hormony tarczycy. To zależy, ale ja jednak proponowałbym nie ryzykować. Jak już wspomniałem mam poważne wątpliwości, czy warto.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-07-05 23:00:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
w pelni to rozumiem, ale... jezeli to faktycznie nie ma zadnego wyplywu na efekty - roznica 2h ( chociaz to pewnie tez kwestia indywidualna) to nie widze sensu,zeby sie zarzynac i ladowac w siebie jedzenie pomimo braku ochoty na nie.

lukasz, orientujesz sie jak wplywa taka ilosc mleka na post?

ewentualne bledy musicie mi wybaczyc, pisze z telefonu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 26 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1283
ja pije kawe z mlekiem i jest ok bez przesady byle cukru nie dodawac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obliczanie kcal na potreningu ?!?

Następny temat

Trening na wyjeździe

WHEY premium