SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przepuklina pępkowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 106372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mam pytanie o przepukline pępkową. Dzis bylem u chirurga i powiedzial ze mam to ale ze operacja wcale nie jest konieczna a ze jezeli zdecyduje sie to pozostanie po niej blizna ok 15 cm i wytna mi cały pępek i wogule go juz nie bedzie . Moze orientuje sie tu ktos czy to jedyne wyjscie przy takiej przepuklinie? Moze powinienem sie wybrac do chirurga w innym miescie?Przeciez nie miec pepka to prawie tak samo jak nie miec ucha czy nosa .
3

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam


W przypadku przepukliny dochodzi do uwypuklenia jakiegoś narządu lub tkanki poza swoje prawidłowe położenie. A więc przypadłośc ta w skrócie jest uwypukleniem i przemieszczeniem się narządów wewnętrznych na skutek zmniejszenia wytrzymałości jam ciała.


Przepuklina brzuszna, o której mowa w tym temacie, to uwypuklenie błony otrzewnej wraz z petlami jelit. Jak ona powstaje ? W naszym brzuchu panuje dodatnie ciśnienie, które wzrasta podczas codziennych czynnosci takich jak kaszel, oddawanie moczu czy stolca lub w okresie ciężkiego treningu. Doprowadza to do zwiekszenia ciśnienia wewnątrzbrzusznego, na skutek czego w miejscach gdzie mamy osłabione ściany brzucha dochodzi do przerwania powłoki.


Przepukline leczy się operacyjnie, choć nie zawsze zachodzi taka konieczność. Wszystko zalezy od stopnia jest zaawansowania. Sporo osób posiada przepukline i jest w stanie trenować, choć tutaj należy skonsultować się ze specjalistą by doradził w tej kwestii. Unikałbym ćwiczeń takich jak ciężkie przysiady , martwe ciągu czy wiosłowania. Pożytek możesz również odnieśc ze stosowania pasa treningowego.


Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 16:15:49

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
nei przesadzaj ludzi maja inne problemy jesli cwiczysz i chcesz dalej to lepij sie zoperuj przepuklina z czasem moze sie powiekszyc

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Witam mam kilka nowych zapytan odnosnie mojej przepukliny gdyz ostatnio zaczelo dziac sie cos dziwnego ale nie wiem czy mam sie przejmowac.
Dokladnie w zeszly poniedzialek po treningu brzucha z obciazeniem poczulem bol wlasnie w okolicy przepukliny. Przez kolejne 2-3 dni bol byl taki sam. Po kilku dniach sie zmniejszyl ale nadal jest odczuwalny. Nie byl on moze jakos strasznie ostry ale jednak wyraznie odczowalny-szczegolnie przy poruszaniu sie. Wielekosc przepukliny wg mnie sie nie zwiekszyla ale 100% pewnosci nie mam.
Ostatnio jem troche wiecej niz wczesniej i przytylem kilka kg i nie wiem moze to ma jakis z tym zwiazek? Po posilakach szuje sie jakis taki pelny i zbieraja mi sie gazy :/.
Na silownie wogole nie chodze ale tak w tygodniu to zawsze gram w pilke nozna, koszykowa, tenisa stolowego i troche sie gimnastykuje - rozne przewroty/stania na rekach, trenig brzucha, rozciaganie.
Dzis jest 6 dzien po tym zdarzeniu i jest niby troche lepiej ale nie idealenie. Sam nie wiem czy mam sie tym martwic? Bo jak pisalem nie wydaje sie ona wieksza.
Mialem po pol roku od zrobienia tego usg co wykrylo przepukline isc i zrobic ponownie czy sie nic nie dzieje, ale ze nic nie odczuwalem wiec nie poszedlem a teraz to minelo praktycznie 2 lata:/. Kilka razy juz mialem bol tego typu wlasnie po cwiczeniach brzucha ale na drugi dzien samo przechodzilo. Moze teraz przeholowalem? Albo dlatego ze wiecej jem/ troche przytylem?
Pojde na dniach do rodzinnego niech daje jeszcze raz skierowanie na usg zeby zobaczyc czy sie powiekszylo ale kurde ciekawe kiedy mnie przyjma :/.
Moze kupic se taki pas jak na http://www.pani-teresa.com.pl/ - pasy brzuszne - uniwersalny pas brzuszny "22" zamkniety? Daje to cos?Moze zakladac to jak cos robie podczas zajec sportowych? Dodam ze studniuje WF i jestem na 1 roku mgr wiec chcial bym juz dokonczyc te studia. Pytalem kilku lekarzy i odradzali mi operacje.

Zmieniony przez - krawat w dniu 2007-01-21 21:39:22
1

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pasy pomagaja znaczoca ale jesli doczuwasz bol wzdecia to znak ze moze sie poglebiac niedroznosc mechaniczna w koncu dojdzie do uwiezniecia potem do zadzierzgniecia i bedzies zmial kolego duzy problem zasiegnij opini jakiegos dobrego chirurga pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No ja wiem wlasnie jakie sa konsekwencje tylko najabardziej mnie dziwi to ze raczej ona sie nie powiekszyla. Musze sie jednak mimo wszystko jak najpredzej wybrac do chirurga i niech daje skierowanie na usg bo tylko tak sie dowiem czy cos sie tam dzieje :/

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Jestem w lekkim szoku, bylem dzis u chirurga i stwierdzil ze zadnej przepuklinynie mam :/
1

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 72
Jak przypuszczam ból odczuwasz w okolicy wysrostka tak? Kilka miesięcy temu mialem coś podobnego, gdy ruszylem noga az sie zginalem, troszke bolało. Pojechałem do lekarzy bylo podejrzenie zapalenia wyrostka, jeden lekarz stwierdzil ze to wlasnie jest zapalanie, trzech innych ze nie:) (trzech pewnie wcietych:D )Mialem badanie krwi i USG brzucha czy jak tam sie to zwie, nie wazne wszystko wyszlo w porzadku. Polecono mi lekka diete suchary itp. Po kilku dniach przeszlo całkowicie. Kilka dni temu ponownie wrócił ból, trzyma az do teraz ale jestem pewien ze jest to sprawka nie zdrowej zywnosci którą wcinam cały czas typu batoniki fast foody itp. Ponownie przechodze na lzejsza diete i zobaczymy co dalej ale mysle ze bedzie wporzo:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No wiesz ze i ja ostatnio żarłem jak świnia i teraz tak postanowilem troche lżej pojeść i bylo po kilku dniach nawet lepiej a pozniej znowu sie obzarlem i wrocilo. Czasami tak czuje jak by cos tam sie kotłowalo w brzuchu moze to ruchy robaczkowe :P? Teraz sie troche pooszczedzam jezeli chodzi o sport i troszke lżej bede jadl i zobaczymy czy cos sie zmieni.
Usg mam dopiero pod koniec lutego a to i tak po znajomosci bo normalnie byly wolne terminy w kwietniu:]
1

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 642
shelong dobrze mowi :)
pozdrawiam kolege studenta jak sadze :) widac ze na wykladzie o locus minoris resistentie sie nie spalo :)
z tego co mowisz krawat to mozesz faktycznier miec ta przepukline i juz jakies uwiezniecie czy cus... jakies problemy masz z wyproznianiem ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chirurg jakis chyba d****ny ja mialem robiona operacje na przepukline pepkowa...nei dosc ze blizna jest NAD pepkiem to jest dlugosci ok, 4 cm a nie
15 CM :O:O nie boj sie idz zrob operacje i bedzie dobrze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spac sie spalo ale sie lata na dyzury gdzie jest praktyka nie tylko teoria rowniez pozdrawiam kolege
przyluz reka do tego miejsca i kaszlinij odbiaj ci sie cos o reke usiadz a potem poloz sie widac jakies uwypuklenie w pozycji siedzace a chowajace sie w lezacej plsu tak jak mwoi lekash problemy z wyprozeniem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie do zorientowanych...

Następny temat

przepuklina pepkowa a treningi

WHEY premium