SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

przepuklina lędźwiowa pośrodkowo prawoboczna

Wysłana -
Obecnie nie mam możliwości udania się do fizjo ale zrobię to bo jest to konieczność. Jednak czy ktoś z was wie jakie ruchy będą pogłębiać tą przepuklinę a jakie przeciwdziałać? czy ja dobrze rozumiem.... pogłebiają skłony w przod i w lewo a przeciwdzialają odgięcia w tył i prawo?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
tomcio.xx
Jednak czy ktoś z was wie jakie ruchy będą pogłębiać tą przepuklinę a jakie przeciwdziałać? czy ja dobrze rozumiem.... pogłebiają skłony w przod i w lewo a przeciwdzialają odgięcia w tył i prawo?


nie działa to w ten sposób
na jakiej podstawie diagnoza ? rm ? bo sama zmiana strukturalna nie musi być źródłem obecnych dolegliwości
Wysłana -
Tak. Wynik z rezonansu. Niedawno odebrałem wynik. Zakładałem kiedyś podobny temat ale o skoliozie. Po prostu w ciągu 1,5 roku moje życie całkowicie się zmieniło. Przed rezonansem byłem u 2 fizjoterapeutów z powodu bólu prawego biodra i uda postępującej skoliozy przy której lewe biodro mam coraz wyżej i zaczynam delikatnie utykać. Nie jestem zadowolony z wizyt u fizjoterapeutów z przed wyniku rezonansu gdyż ich opinia odbiega od siebie. Teraz mając wynik mri wiem, że ten ból jest od przepukliny. Ja mam wrażenie,że ta przepuklina robi się przez to, że lewe biodro idzie do góry to prawe biodro idzie w dół i przez to jest tam patologiczne obciążenie kręgosłupa w ls. Teraz pytanie co powoduje tą postępującą skoliozę? Co zauważyłem w przeciągu 1,5 roku....
1. lewy mięsień klatki piersiowej jest dużo większy niż prawy.. prawy mięsień piersiowy jest praktycznie bez mięsa i zapadnięty(poniżej lewe żebro mocno odstaje i skręcam się w prawo.)
2. lewy pośladek ma dużo więcej mięsa niż prawy i nawet jak siędzę to przez to, że lewy pośladek jest większy to automatycznie mam krzywo ustawioną miednicę

Moim zdaniem na logikę musiałbym zaryzykować i pójść na siłownię i zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia i spróbować wyrównać te dysproporcje to może kręgosłup i miednica ustawi się bardziej równo.

Z tym, że jeden fizjo właśnie powiedział,że tak właśnie jest, że to od dysproporcji mięśniowej i powiedział, że podkładka pod krótszą nogę zabroniona chyba,że ortopeda zaleci a drugi fizjo powiedział,że siłownia zabroniona i dysproporcje mięśniowe wynikają ze skoliozy i zaleca podkładkę pod krótszą nogę. Zabronił mi wszystkiego oprócz jazdy na stacjonarnym rowerze.


Najważniejsze pytanie? czy możliwe, że krzywię się przez coraz większe dysproprocje mięśniowe czy dysproporcje tworzą się przez krzywienie kręgosłupa?


Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-05-31 06:40:01
Wysłana -
wklej, dokładny opis z rezonansu

skolioza od kiedy jest i jak była diagnozowana

tomcio.xx

Najważniejsze pytanie? czy możliwe, że krzywię się przez coraz większe dysproprocje mięśniowe czy dysproporcje tworzą się przez krzywienie kręgosłupa?prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego napięcie w sekwencjach mięśniowo-powieziowych
Wysłana -
https://zapodaj.net/88519ad95a8ad.jpg.html
Delikatną skoliozę miałem od nastolatka. Praktycznie niezauważalną. Natomiast znacznie się pogłębia w ostatnim czasie. Widać wizualnie w lustrze jak lewe biodro odstaje i jest wyżej niż prawe i skręcam się w prawo w odcinku piersiowym ale jak już wspomniałem jest dużo mięsa w lewym piersiowym a w prawy jest płaski i lewy pośladek jest bardziej umięśniony. Mam tez pogłębioną kifozę ale tutaj nic mnie nie bol.

Mam też od dłuższego czasu problem z kolanem ale w ciągu 2 lat żaden lekarz nie kwapił się aby dać skierowanie na rezonans kolana. Robiłem tylko usg z własnej kieszeni i tak naprawdę najpierw zaczął się problem z kolanem i od tego czasu ta skolioza jakby się pogłębia.

Obrzęk błony maziowej do 14 mm w zachyłku nadrzepkowym
Towarzyszący proces wysiękowy w obrębie zachyłka nadrzepkowego do 5 mm.
Zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy.


W poniedziałek idę do neurologa. O co pytać na tej wizycie? o co poprosić?
W ciąu 2 lat się porobiły cuda ze zdrowego konia. Przytyłem prawie 10 kg w ciągu roku bo nie mam aktywności. Wszystko mi odpada bo plecy i kolano ale już nie wiem co robić. Chyba zaryzykuję i postaram się od lekkich ćwiczeń na siłowni. Wzmocnić uda , pośladki i ta klatkę jakoś wyrównać wyciskaniem hantli aby równo szedł ciężar na każdy mięsień i rozpiętkami. Gorzej już chyba być nie może. Czy leże czy stoję czy idę to i tak wszystko mnie rwie.
Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-06-03 07:37:53

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2018-06-03 07:38:31
Wysłana -
Przede wszystkim znaleźć dobrego terapeutę bo po tym co piszesz widać że terapia jest konieczna i pewnych rzeczy zwyczajnie bez niej nie przeskoczysz, aktywność fizyczna pod jego zgodą i zindywidualizowana. Skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź