SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przepuklina kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Poniżej zamieszczam wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:
Wyrównanie lordozy lędźwiowej.
Obniżenie sygnału i nieznaczne obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L4-L5.
Zmniejszenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1.
Na poziomie L3-L4 niewielka szerokopodstawna wypuklina krążka m-kręgowego z zaznaczanym uciskiem worka oponowego.
Na wysokości L4-L5 szerokopodstawna, tylno-prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego powodująca redukcję rezerwy płynowej, ucisk worka oponowego, redukująca wejście do prawego otworu m-kręgowego, pozostająca w bezpośrednim sąsiedztwie wewnątrzotworowego korzenia prawego nerwu L4, z możliwą kompresją w warunkach obciążenia.
Stożek rdzenia prawidłowy.
Ogniska konwersji tłuszczowej w trzonach kręgowych.

Mam 22 lata. Problem ten mam już od listopada ubiegłego roku. Najprawdopodobniej stało się to na siłowni, przy szarpnięciu sztangi. Pierwsze dni były okropne. Jednej nocy ledwo, co doczołgałem się do łazienki. Ból promieniował od pośladka w dół aż po udo. Leczyłem się w grudniu u jednego kręgarza (masaże, lampa, nastawianie), później u drugiego lekarza w lutym (akupresura, akupunktura, nastawianie). Ból zmniejszył się zdecydowanie. Później również korzystałem z ławki inwersyjnej, metody Palucha, elektropunktury. Niestety wciąż odczuwam bóle. Bardzo dużo pływam, ale nie zauważam, żeby ono pomagało mi. Obecnie, bóle odczuwam przy siedzeniu, czasami wtedy drętwieje mi lewa stopa, okolice kostki lub tuż pod kostką. Także przy siedzeniu i później wstaniu z niego zdarza się, że coś przesuwa mi się w lędźwiach. W ogóle bardzo często coś mi się tam przesuwa przy różnych czynnościach. Staram się unikać siedzenia, pochylania się itp. Odczuwam ból nogi, gdy ciężar ciała oparty jest na lewą nogę.
Proszę o rady jak z tym mógłbym się uporać. Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać. Jakiego lekarza/rehabilitanta moglibyście mi polecić z Warszawy?

Bardzo liczę na odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Za dużo tych terapeutów i metod.
Doznałeś bardzo ciężkiej kontuzji, ostrej dyskopatii, konfliktu korzeniowego aktywnego. Niestety wychodzi się z tego miesiącami, a regresja bywa częsta.
Do leczenie tego nie trzeba żadnego sztukmistrza, wystarczy fizjoterapeuta z głową na karku. Ważna jest praca własna pod nadzorem terapeuty i dużo cierpliwości. Nie wiem kogo Ci tu polecić, w Warszawie jest mnóstwo dobrych fizjoterapeutów. Ważne, abyś systematycznie pracował pod kontrolą jednej osoby, z którą będziesz miał dobry kontakt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Dobry kręgarz/ortopeda/chirurg. Pływanie to super sprawa, a często super efekty daje zastosowanie metody McKenziego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
W ciągu krótkiego czasu udzieliłeś bodajże 8 odpowiedzi. Nie wiem jaki inne, ale ta nic nie wnosi poza zamieszaniem. Jakbyś nabijał jakiś licznik. Pohamuj się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
A gdzie tu jest zamieszanie? Proszę o detale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
dzięki za odpowiedź. a wiesz może coś więcej na temat 'kliniki ruchu' i 'fizjokliniki' z Warszawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie wiem, idź gdzie masz najbliżej i zobacz jak będzie.
...
Napisał(a)
Usunięty przez kradam za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 746 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7980
jak bys mugl podbij an gg do mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11
Już chodzę na fizjoterapię 2 miesiące i bez poprawy :( Nie wiem co robić :( Cały czas drętwienie lewej stopy i ból w odcinku lędźwiowym :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli tylko ból do zniesienia i drętwienie to bym jeszcze powalczył. Operacja to ostatni krok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompozycja witamin

Następny temat

Zatyczki do uszu

WHEY premium