SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przepuklina

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
witam
miałem 2 razy przepukline pachwinową z obu stron
i teraz pytanie czy to moze wrucić i czy są przeciw wskazania w ćwiczeniu ?

pozdrawiam -=PLACEK=-
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3176
Jestem miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej skosniej metoda ze wstawieniem siatki. Lekarz twierdzil przed operacja ze bede mogl wrocic na silownie po 2 miesiacach ? Czytam rozne opinie na ten temat i szczerze to juz zglupialem, mysle jednak ze po ok.pol roku jest szansa na wznowienie treningow, u mnie podejrzewam ze przepuklina wyskoczyla poniewaz robilem martwy ciag z duzym ciezarem bez pasa, co o tym myslicie ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj Placek. Przepuklina pachwinowa powstaje wskutek połączenia zmniejszonej wytrzymałości powięzi oraz wzmożonego napięcia tłoczni brzusznej. Jedynym sposobem leczenia jest plastyka operacyjna. Nawroty zdarzają się tym częściej, im cięższą pracę fizyczną wykonujemy. Intensywne ćwiczenia, szczególnie mięśni brzucha, mogą doprowadzić do nawrotu przepukliny. Przykro mi.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
a mi lekarz mówił ze cwiczenia miesni brzucha to zapobiegają!!

pozdrawiam -=PLACEK=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest pewna drobna różnica między pojęciami "ćwiczenia" a trening siłowy. Dobrze rozbudowane mięśnie brzucha stanowią osłonę. Trzymaniem w pachwinie jest POWIĘŹ.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Palcek,

nawrót przepukliny w dużej mierze uzleżniony jest od metody, jaką wykonany jest zabieg. Przy metodzie Bassinie'go, gdzie powłoki szyje się nitką (zwykle pod napięciem) nawrotowość bywa nawet na poziomie do 20%.
Przy metodach Rutkow'a, Lichtenstein'a czy PHS, gdzie wszczepia się monofilamentowe siatki polipropylenowe nawrotowość jest znacznie, znacznie mniejsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drobna uwaga! - wiara we włókna monofilamentowe, popularne "siatki", musi być poparta odrobiną wiedzy PRAKTYCZNEJ. Siatka jest ciałem obcym, którego wszycie (do mocowania siatki używa się takich samych nici jak do szycia warstwowego) jest niczym innym jak umieszczeniem pod skórą ciała obcego. Organizm nie zawsze dobrze reaguje na ciała obce. Może dojść do zropienia rany, co w przypadku przepukliny jest klęską lekarza i pacjenta. Poza tym siatkę wszywa się zwykle w przypadku operacji nawrotowej przepukliny, kiedy "materiał własny" jest słaby i technicznie jest trudno zamknąć wrota przepukliny lub w przypadku rozejść powięzi znacznych rozmiarów. Metody tradycyjne uważa się za fizjologiczne i znacznie bardziej skuteczne.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
DOBRA WYSTARCZY THX ZA ODPOWIEDZI

pozdrawiam -=PLACEK=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Placek czy możesz mi opisać jak wygląda zabieg operacyjny przy przepuklinie i czy po nim człowiek odczuwa duży dyskomfort lub ból. Napisz też jak długo trzeba leżeć po samej operacji. Właśnie wybieram się w maju na operacje przepukliny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Guru,

nie będę sobą jeśli nie pozwolę sobie na komentarz do Twojej wypowiedzi, mianowicie:

Wybór metody zaopatrzenia przepukliny jest oczywiście uzależniony od preferencji chirurga i jego doświadczeń.

Dużą niechęć w stosunku do siatek wykazują ci chirurdzy, którzy mieli okazję zetknąć się z pierwszymi siatkami: siatkami poliestrowymi - wykonanymi z multifilamentowych włókien poliestrowych. Taka konstrukcja siatki miała poważną wadę - jej włókna wykazywały własności kapilarne - działały jak knot w lampie naftowej i w sytuacjach gdy coś się działo siatka nasiąkała i jedyną szansą opanowania sytuacji było usunięcie siatki. Zropienie siatki było bardzo przykrym doświadczenieniem nie tylko dla pacjenta. W niektórych szpitalach nadal używa się takich siatek - są po prostu tańsze.

Obecnie dostępne siatki wykonane są z monofilamentowych włókien polipropylenowych. Nie nasiąkają (to tak jakby włożyć drut do wody i czekać aż nasiąknie wodą). Polipropylen jest materiałem najmniej odczynowym (nici polipropylenowe wykorzystywane są w kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej od bardzo dawna).
Jednym z powikłań miejscowych, wczesnego okresu pooperacyjnego, w przypadku siatki może być wodniak rzekomy "seroma", który w przypadku bardzo dużych wysięków powinno się nakłuć i odsączyć, ale zwykle ulegają one samoistnemu wchłonięciu.

Siatka jest uważana za standard leczenia w przypadku leczenia pacjentów starszych - nie tylko w stanach nawrotowych.

Guru, nie uważasz, ze jeśli osoba w wieku powyżej 25 lat ma przepuklinę i jest to przepuklina, która ma duże lub nawet bardzo duże wrota to jest to już patologia?

O tym, że siatki w pewien sposób stały się standardem świadczyć mogą opinie i prace prezentowane podczas ostatnich zjazdów przepuklinowych: w 2000 roku w Gdańsku i w 2001 roku na promie Świnoujście-Ystad.

Oczywiście na koniec zawsze pozostaje pytanie czy osobie w bardzo młodym wieku i z małą przepukliną - wszywać czy nie?
Raczej nie.
Ale ostateczna decyzja należy do chirurga.

Guru - pozdrawiam i może do zobaczenia?
W tym roku zjazd przepuklinowy w Bydgoszczy.

Pozdrawiam
Małgosia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
ja wyszedłem na nastepny dzień ale jak to wyglada to ci nie powiem bo spałem i nic nie pamietam.

pozdrawiam -=PLACEK=-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Małgosiu za dopełnienie mojej może dla chirurga zbyt skrótowej wypowiedzi. Nie będę polemizował, bo sama wiesz, że to wszystko zależy od... itd. W miejsce kropek możemy wstawić tysiące zoperowanych przepuklin. Zaraz sprawdzę ten zjazd. Mam nadzieję, że się na nim ujawnisz. Pozdrawiam.

Dariusz Czarnecki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ECA, Zielona Herbata

Następny temat

B12

WHEY premium