SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przemiana materii

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bardzo bym prosił, żeby mi ktoś powiedział jakie są zbędne produkty przemiany materii, oraz jakie narządy biorą udział w ich usuwaniu.. bardzo muszę wiedzieć
bardzo był bym również wdzięczny, gdyby dał mi ktoś link do jakiejś ciekawej stronki medycznej.. ponieważ potrzebuję info o nerkach (oraz przyda się ogólna wiedza), o ich nefronach, a w encyklopediach nic nie mogę znaleźć.
z góry dziękuję za pomoc !!

Zmieniony przez - CeZaRiTo w dniu 2004-04-28 21:48:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.

Zmieniony przez - CeZaRiTo w dniu 2004-04-28 23:29:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pliss, hilfe .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12619
zbedne produkty przemiany materii o ile sie nie myle ogolnie nazywaja sie metabolitami, a usuwane sa na rozne sposoby: glownie przez mocz i kal, ale takze wraz z potem.
Co do narzadow usuwajacych zbedne produkty przemiany materii to szczerze mowiac nie wiem co masz na mysli, ale specjalista nie jestem. Wydaje mi sie ze wszystkie zbedne rzeczy sa po prostu ladowane "w kupe i szczyny" i wydalane na zewnatrz, czyli narzadami odpowiedzialnym za ich usuwanie sa jelita i nerki.

Zobacz tutaj:
http://bodybuilding.fm.interia.pl/przemiana materii.html

tu troche o nerkach, moze sie przyda:
http://www.resmedica.pl/rmart0013a.html



Zmieniony przez - qbiec w dniu 2004-04-29 00:45:53

Zmieniony przez - qbiec w dniu 2004-04-29 00:46:58

--> SFD FIGHT CLUB <--

0111010001101000011010010110111001101011

The fear of death follows from the fear of life. A man who lives fully is prepared to die at any time.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki.. łap SOGa..
cjoć to było na dzisiaj a wczoraj już nie doczekałem żeby tą odpowiedź zobaczyć.. dlaczego nikt mi nie odpowiedział ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
wiesz - to jest złożony problem ...
zalezy na jakim "pomniejszenie chcesz o tym rozmawiać "
czy na wysokości zawartosci organelli kom np mitochondria - ich sciany - procesy zachodzące
czy moze komórek , tkanek , czy narzadów
ma byc to fizjologia czy bardziej biochemia
moze proc patologiczne....

jak bys bardziej sprecyzował to moge ci np na maila odpowiedzieć !!

cos wspomninałeś o nerkach , nefronach ...
chcesz poznac zasady rególacji , co gdzie sie wchłania co wydala , ile wynosi filtracja , obj ultrafiltratu ,obj moczu

cos o kale , jego formowaniu , wydalaniu , zwrotnym resorbowaniu (krazenie watrobowo jelitowe)
czy moze wczesniej - watroba , sprzeganie z kwasami , wydalanie z zółcia


wiesz mozna duzo gadać - zalezy na jakim szczeblu - bo mozna tez sie duzo doweidziec z biologi lewinskiego (do 3 kl liceum - kiedys) o czlowieku !!
a jak za malo to biblioteka uniwersytecka....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

beta karoten i wit A

Następny temat

vit C

Wiecej