SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o propozycje treningu crossfit z ciężarami

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
czesc,
od niedawna bawie sie w te crossfity i potrzebuje kilku propozycji treningu z ciężarami. Żeby troche przybliżyc swój poziom wytrenowania podam przykład moich 2-óch poprzednich treningów tego typu:

bear complex 50kg - 10 powt
podciąganie na drążku nachwytem - 15 powt
wskoki na skrznie 50-60cm - 30 powt
wznosy nóg wiszac na drążku nachwyt - 15 powt
burpees - 15 powt

3 takie obwody, po 2,5-3 min miedzy nimi

2 trening:
thrusters ciezarkiem 37,5 kg - 20 powt (po 10 na reke)
wykroki chodzone z hantlami po 17kg - 20 (po 10 na noge)
podciaganie na drązku nachwyt - 15 powt
wymachy ciezarkiem 23kg (cos jak cwiczenie z kettlebells)
burpees - 10 powt

i tu tak jak wyzej 3 obwody po 3 min przerwy miedzy nimi

chodzi mi głownie o trening oparty na cwiczeniach wielostawowych z ciezarami i dajacy mocno w kosc

jestem w tym poczatkujacy, ale wytrzymałośc jakąś już mam bo sporo interwałow wczesniej robiłem, tabaty, oprócz tego kb

dzieki za odp

aha nie moge robic mc

Zmieniony przez - dzejsson w dniu 2012-05-02 11:15:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
W podwieszonych artach np Dudka masz gotowe propozycje np Kompleks Olimpijski. Ten Twój pierwszy to masakra, poważnie dajesz radę to zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
ja proponuje ci zrobic sam bear complex z minimalnymi przerwami. 3 minuty to dosc sporo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widziałem Twój profil i całkiem możliwe, że nie ściemniasz. Ale te obwody są masakryczne i większość ludzi dostanie raczej wylewu niż będzie w stanie to wykonać W każdym razie kompleksy sztangowe powinny dość mocno Cię styrać. A czemu nie możesz mc robić? W sumie szkoda, bo pewnie np zarzut też odpada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
nie do końca, ostatni obwód już jest troche okrojony z liczby powt i wygladał tak mniej wiecej:

bear complex 50kg - 7 powt
podciąganie na drążku nachwytem - 12 powt
wskoki na skrznie 50-60cm - 30 powt
wznosy nóg wiszac na drążku nachwyt - 15 powt
burpees - 10 powt

sie zastanawiam w trakcie po co tak sie mecze, ale uczucie po mi to rekompensuje


3 minuty bo tyle potrzebuje zeby dojsc do siebie

profil zaktualizowany był jakies 2 lata temu pewnie, co najmniej rok, ale w sumie dużo sie nie zmieniło, troche na plus

co do martwego to swego czasu miałem przerwe w treningach spowodowana rwą kulszowa i od tej pory boje sie go robic 2 razy próbowałem na obciazeniu góra 100kg i dwa razy duży dyskomfort czułem, boje sie o kontuzje

Zmieniony przez - dzejsson w dniu 2012-05-02 11:47:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale nierobienie mc nie polepszy sprawy. Wzmacnianie dolnych partii pleców jest lepsze niż zaniechanie tego typu ćwiczeń. Też to samo mam i wiem jak to boli. W którym momencie czujesz dyskomfort? I jak w takim razie z zarzutami? Bo przecież przy tym ćwiczeniu nie wyeliminujesz pracy dolnego odcinka pleców. Jak robisz np misia to jest OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
Wydaje mi sie ,że bez MC w crossficie da sie przeżyć, to bez zarzutu gorzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Bear Complex" to 5 obwodów po 7 sekwencji (od zarzutu do PP zza głowy). Ty nie zrobiłeś pełnego

Jeśli chodzi o rwę ischias i MC, to proponuję skontaktować się ze specem, który ma o tym pojęcie. Ja mam nadmobilność w odcinku lędźwiowym i zdarza mi się ucisk na nerwy, którego efektem bywa paraliż nóg. Dzięki odpowiedniemu treningowi udało mi się tak wzmocnić grupe kulszowo goleniową, że obecnie nie mam problemów z MC i siadami

PacMan, a jak sobie wyobrażasz zarzut bez MC? No chyba, że mówimy o zarzucie ze zwisu, ale IMO powinno dążyć się do pełnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
chodziło mi o taki zarzut, gdzie nie odkładamy sztangi na ziemię,lecz cały czas trzymamy w powietrzu ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
Morales_37
raz w tygodniu robie typowy trening siłowy i wtedy robie prostowniki na ławeczce rzymskiej z obciążeniem i wtedy wszystko jest ok. podczas misia tez nic mnie nie boli, moze dlatego ze uzywam niedużego ciezaru. jeżeli chodzi o ból to po serii czuje tak jakby ból w kościach w dolnym odcinku kręgosłupa, do tego rwa jakby sie lekko odzywała

Martucca co do tego misia to rzeczywiscie nie zrobiłem pełnego, wygladało to tak: zarzut->przysiad przedni->pp->przysiad tylny->pp-. powrót do początkowej pozycji x 10
co do speca to nie mam teraz kasy na lekarzy, kiedyś może coś zrobie w tym kierunku ale nie teraz. zarzut robie bez problemu ciezarem 50kg, może dzisiaj spróbuje wiecej
siady tez robie bez problemu nawet z maksymalnym obciazeniem

Zmieniony przez - dzejsson w dniu 2012-05-02 12:38:54

wstepnie tak wygladłby mój dzisiejszy trening:

3 obwody po 2-3 min przerwy miedzy nimi

zarzut (zaczne od 60kg może dołoże) - 10 powt
przysiad (przedni lub tylny) 60kg - 20 powt
pompki na poręczach +40kg - 10 powt
podciaganie na drązku -m.c. - 15 powt

i jeszcze dodałbym tu jedno ćwiczenie, ale nie mam pomysłu co to mogłoby być, w ogóle kolejność może być taka?

dodam Wycisko-podrzut (push press) 60kg - 10powt gdzies tam w środek wsadze

nie moge sie doczekac



Zmieniony przez - dzejsson w dniu 2012-05-02 13:31:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
i po treningu, prawie wszystko według założeń przysiad zmniejszyłem na 15 powt i ciężar w dipsach do 30kg reszta bez zmian. Plecy nic nie bolały przy zarzucie, ale nie zakładałem wiecej jak 60kg - nie dałbym rady. Najbardziej w kośc dostały przedramiona czułem je jeszcze jakies 10-15 min po treningu i to dosyc mocno. Po wszystkim wrzuciłem jeszcze 5 rund po 2,5 min na worku. Następny trening dopiero w piątek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[dziennik] - mój crossfit

Następny temat

wod+trening z workiem do sprawdzenia

WHEY premium