SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosba o pomoc - dieta i trening na redukcje i rzezbe

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1735

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Witam dziewczynki :)

Moze na wstepie zaczne od ankiety zeby wszystko bylo jasne i klarowne ;D

Wiek : 19 (i pol;p)
Waga : 54
Wzrost : 161
Obwód w biuście : [do sprawdzenia ;d]
Obwód pod biustem : jw
Obwód talii w najwęższym miejscu: jw
Obwód na wysokości pępka : jw
Obwód bioder : jw
Obwód uda: 52
Obwód łydki: 37,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górna partia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: ćwicze ok 2 miesiace na silowni, przewaznie 4 razy tygodniowo po okolo 1-1,5h
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z wedlina, maslem orzechowym, mleko sojowe z platkami owsianymi, jajeczniczka itp. chyba standard
Co lubisz jeść na obiad : ciezko powiedziec co mozna nazwac obiadem gdyz jadam dziwnie skomponowane posilki w ciagu dnia:p czesto omlety owsiane, salatki, makaron z serem. ale lubie wszystko ;d
Co jako przekąskę : owoce, i wszystko co chrupiace generalnie, paluszki, czipsy i tego typu przekaski są moją zgubąą.
Co jako deser : tutaj deser mozna potraktowac jako przekaskę, aczkolwiek czasami pozwalam sobie na slodkosci typu lody, orzeszki w czekoladzie.. glownie to
Ograniczenia żywieniowe : hmm aktualnie chyba brak, raczej jestem wszystkozerna niestety. chociaz niestety nie jadam nabialu typu mleko krowie, maslo, margaryna, smietana, jogurt naturalny... no i chyba tyle
Stan zdrowia : od kiedy cwicze na silowni - zdrowa jak ryba ;)
Preferowane formy aktywności fizycznej: silownia - ćwiczenia silowe, niestety nie znosze aerobow i unikam ich jak ognia, chociaz dziennie staram sie zaliczyc chociaz 20 minut
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedys chrom organiczny ale odczulam dzialanie odwrotne od zamierzonego wiec zaprzestalam, ostatnio popijam bialko mojego chlopaka, ale tego chyba nie ma co wliczac ;d
Stosowane wcześniej diety : oj nie wiem ;d wymyslone przeze mnie, staralam sie ograniczac weglowodany i tluszcze i bialko czyli wszystko, ale nie zamierzam powtarzac ;)
cel: delikatna redukcja, rzezba

Cwiczę ponad 2 miesiace, trening chyba nie byl zbyt bogaty, w skrocie :
na klatke: wyciskanie, rozpietki,
na barki: wyciskanie sztangielek w siadzie, unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami,
na biceps: uginanie ze sztangielkami stojąc
na triceps: sciaganie linki gornego wyciagu
na nogi: wykroki z obciazeniem, wyciskanie na suwnicy, uginanie i prostowanie nog w siadzie na maszynie
na plecy: sciaganie drazka wyciagu do karku, sklony ze sztanga na karku, przyciaganie drazka na maszynie

generalnie staralam sie nie wybierac zbyt duzego obciazenia, takie zeby mi wyszlo 20 powtorzen po 3 serie, ale efektow wiekszych brak wiec podejrzewam ze to blad, od nowego roku zamierzam zmienic trening ale nie mam pojecia co zrobic zeby troszke mi sie ujedrnilo tu i owdzie ale nie za bardzo uroslo (tzn tutaj chodzi mi bardziej o nogi i lydki, klatka niech sobie rosnie ;d)

alee z drugiej strony nie mam pojecia jak zabrac sie za diete, mysle ze to co jem do tej pory nie pomaga w dazeniu do mojego celu ;p nie to zebym jadla jakos niezdrowo, wrecz przeciwnie staram sie unikac sztucznego smieciowego jedzenia ale gubia mnie owoce bo dziennie pochlaniam ich duzo za duzo no i te przekaski od czasu do czasu ale jednak. Wiem, że dopoki nie uloze sobie odpowiedniej diety to nie bede w stanie utrzymac apetytu na wodzy, bo zamiast jesc co 3 godziny w sumie jem co godzine czasem, a ponadto nie za bardzo wiem co jesc przed treningiem, po, o poszczegolnych godzinach aby uzyskac jak najlepszy efekt. Dodam ze trenuje przewaznie rano, po sniadaniu...

hmm rozpisalam sie strasznie, mam nadzieje ze wszystko bedzie jasne i czytelne, jezeli ktos ma jakies uwagi lub porady bylabym bardzo wdzieczna, pozdrawiam i dzieki ;))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
cześć to jeszcze byś swój plan z siłowni wkleiła.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5
Na początek rozgrzewka;
10 minut biegu lub rowerku
5 minut rozciaganie
Przed każdym ćwiczeniem seria rozgrzewkowa 30-40 powtórzen z minimalnym obciążeniem lub bez

Poniedziałek i Czwartek
Klatka
1. Wyciskanie sztangi na ławce prostej 3x15
2. Rozpiętki na ławce poziomej 3x15
3. Przenoszenie sztangielki w leżeniu 3x20

Bicepsy
1. Uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc 3x15
Barki
1. Wyciskanie sztangielek w siadzie 3x15
2. Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami 3x15

Brzuch

Wtorek i Piątek
Nogi:
1. Wykroki z obciążeniem 3x20
2. Wyciskanie na suwnicy 3x20
3. Uginanie nog w siadzie na maszynie 3x20
4. Prostowanie nog w siadze na maszynie 3x20


Triceps
1. Ściąganie linki górnego wyciągu 3x15

Plecy

1. Ściąganie długiego drążka wyciągu do karku 3x15
2. Przyciąganie drążka na maszynie 3x15
3. Skłony ze sztangą na barkach 3x20


Tym planem zaczynalam, aczkolwiek tak jak mowie zmienilam tutaj ilosc powtorzen do 20 w kazdym cwiczeniu i troche pomodyfikowalam niektore cwiczenia, zmienialam cwiczenia jednego dnia, dodawalam albo usuwalam jakies, nie jest to profesjonalny plan, ulozyl go moj chlopak wiec zdaje sobie sprawę, że moze byc zly. ten wklejony robilam tylko pierwsze 2 tygodnie dlatego mysle ze nie warto sie nim sugerowac. nowy plan zamierzam ulozyc od przyszlego tygodnia dlatego bylabym wdzieczna za cenne wskazowki :) dodam tylko ze miesnie ud i lydek sa bardzo podatne na cwiczenia, szybko rosna, dlatego wymyslilam sobie ze na gornych partiach miesniowych skupie sie na wiekszym obciazeniu natomiast jesli chodzi o dolne pomyslalam ze lepsze bedzie wieksza ilosc powtorzen przy mniejszym obciazeniu. czy to dobry pomysl? no i jesli chodzi o aeroby to strasznie ich nie lubie ale staram sie robic dziennie przynajmniej 20 minut, licze na postep i moze za jakis czas kondycja da mi zrobic wiecej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A nie chciałabyś sprobowac teraz prostego i efektywnego planu typu A i B ktore dziewczyny lubia jest w moim artykule "odchudzanie łopatologiczne"

Pomierz sie tez dokladnie i rozpisz sobie diete, musisz przestac jesc na czuja jestemi chcesz rzeczywiscie zmienic sylwetke po takim czasie zastoju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witamy wśród Lejdis

Mała uwaga co do pomiarów: udo mierzymy w najszerszym miejscu, tuż pod pośladkiem

I jeśli można- prosimy zdjęcia sylwetki do kompletu
...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 350
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Domowe posiłki

Następny temat

Nogi-trening jaki przy wąskich biodrach?

Wiecej