SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prolaktyna i estradiol - wyn. badań

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1010
Ostatnio zrobiłem sobie badania krwi. Oprócz standardowych badań (oprócz leciutko podniesionych prób wątrobowych wszystko jest bardzo dobrze) zrobiłem sobie też badania na stężenie paru hormonów:

testosteron - 5,44 ng/ml (norma - 1,75-7,81)
prolaktyna - 15,08 ng/ml (norma - 2,5-17,0)
estradiol (E2) - 19,00 pg/ml (norma - 20,0-75,0)

Z tego co czytałem to wysoka prolaktyna w organizmie nie jest dobrą sytuacją. Wiadomo, tragedii nie ma bo nie przekroczyła normy. Poza tym jak ta prolaktyna jest podwyższona to estradiol też niby powinien być podwyższony (a jak widać jest poniżej normy - więc jest to dziwne). Testosteron niby w normie ale to jest chyba całkowity testosteron a nie wolny więc chyba to niezbyt wiele mówi. Moje pytanie jest takie: czy wyniki mieszczą sie w granicy jakiejś tam normy czy lepiej nie czekać nie wiadomo na co i iść do endokrynologa ?

Badania zrobiłem sobie z powodu ogólnego braku energii, słabego libido i erekcji, trudności w nabieraniu masy mięśniowej (albo wchodzi troche mięśnia ale więcej tłuszczu a niby moja budowa wskazuje na to że jestem ektomorfikiem), miękkich mięśni (nawet po treningu)

wiek: 23 lata
staż na siłowni: 2 lata
wzrost:172 cm
waga: 68 kg
BF: 15%
cykle na saa: żadne
dieta: jak najbardziej jest i przestrzegam

O ile z powyższych trzech wyników można coś powiedzieć to bardzo proszę o ich skomentowanie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 172 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5534
Rozpisz diete i zrob sobie tydzien wolnego o treningow.
A jak jestesmy juz w dziale doping to - odpal bombe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1453 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20850
Po pierwsze aby wynik byl prawidlowy nalezaloby imho powtorzyc te badanie o tej samej porze dnia np nie wiem za tydzien.
Po drugie nic nie brales z koxu wiec wszelkie problemy lepiej niech rozwiazuje endokrynylog jakis dobry a nie my domorosli aptekarze

Jesli chcesz bez mocnych srodkow lekko zbic prolaktyne to wiatmina b6 600mg dziennie w 3 dawkach po 200mg lub poszukaj dobrego wyciagu z vitex agnus castus (widzialem kiedys jakis preparat w PL ale nie pamietam nazwy, ja bralem w UK ). Dawki powyzej bodajze 1grama zbijaja prolaktyne.

".... Then we'll see which are better, his steroids or mine"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1010
Obecnie coś zbliżonego do carb cykling. Bilans ok 500 kcal na plus. Nie będe rozpisywał - jest 6 posiłków, węgle, tłuszcze, białka z odpowiednich źródeł, proporcje makroskładników takie jak mają być (staram sie modyfikować pode mnie). Witaminki, minerały itp.

A co do przerwy od treningów - to nic nie pomogło...

O odpaleniu bomby myślałem gdyby teść okazał sie za niski . No ale okazał się w normie (choć jak pisałem wcześniej to jest całkowity testosteron więc nie sugerowałbym sie nim zbytnio).

No ale wróćmy do tej prolaktyny... Panie, Panowie jest sens ją zbijać (bo nie ukrywam że wolałbym coś z tym zrobić) czy zostawić to w spokoju ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1683 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 290337
slabe libido i problemy z erekcja stawiam ze przez wysoka prolaktyne

idz do lekarza i pokaz wyniki

dostaniesz pewnie bromo powinno byc lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1010
Jak długo stosować tą witaminę b6 ? Np 2 miechy i powtórzyć badania czy jak to ma wyglądać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1010
No mam nadzieję że lekarz przepisze bez jakiegoś głupiego gadania że wszystko w normie bo to różnie z nimi bywa. A co z tym estradiolem ? O jego niski poziom chyba nie ma sie co martwić ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propijoect Eurochem

Następny temat

Omnadren a Cholestrol

Wiecej