SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

progresja vs stały ciężar

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
czesc przeczytałem ten oto artykuł https://www.sfd.pl/temat153141/ i okazało się że dominują u mnie miesnie szybkokurczliwe i mam dylemat czy ćwiczyć w progresji 12<10<8<6 czy może 10<8<8<6 ( tak że w trzeciej serii dokładam ciężar ale robie dalej 8 powtórzeń ) czy może stosowac stały cięzar 6 lub 8 powtórzeń tak jak radzi theREDevil ? mój cel to oczywiscie masa ćwicze już 1 miesiąc na mase wczesniej tez duzo ćwiczyłem ale powiedzmy że takiego regularnego treningu mam juz 1 miesiąc za sobą
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Witaj miętki
zdrówka życzę

Co do artykułu - lepiej założyć własny post z sensownym tematem.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
mimo że wszyscy wyskoczą z progresją to ja bym radził zostać przy zakresie 6-8 , progresje o wiele gożej kontrolować [ chodzi tu o zwiększanie obciązenia , dobór tegoż ] oraz często zdarza się tak że mimo dobrego doboru ciężaru wielu traci połowe sił już po pierwszych rozgrzewkach

ja sam najwięcej zyskałem cwiczac zakresem 6-8 , dajesz ciężar na 6 , starasz się dojść do 8 , potem znów dodajesz do 6 powtórzeń itd. o wiele łatwiej kontrolowac i tu progresja jest wyraźniejsza ponieważ raz za progresje służy ci osiągnięcie określonej liczby powtórzeń a raz progresja następuje przez dodanie ciężaru

w normalnej progresji wszystko to zmienia sie równoczesnie i poprostu zbyt łatwo sie pomylić

dlatego zdecydowanie 6-8

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
dzieki Red ale prosilłbym jeszcze o wytłumaczenie na "chłopski rozum" tego "dajesz ciężar na 6 , starasz się dojść do 8 , potem znów dodajesz do 6 powtórzeń itd. " albo jakiś przykład
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
no to proste , najpierw zakładasz na sztangę taki ciężar którym jesteś w stanie wykonać 6 powtórzeń ,i te 6 powtórzeń robisz [ zważając na to że wykonywał będziesz jakieś 3-4 serie po 6 powtórzeń to obciązenie to nie będzie obciążeniem maksymalnym dla 6 powtórzeń , tylko o jakieś 5-10 kg mniejsze ] na nastepnym treningu z tym samym obciążeniem starasz się wykonać conajmniej o 1 powtórzenie wiecej w każdej seri , czyli w tym wypadku conajmniej 3-4 serie po 7 powtórzeń , kolejny trening to 3-4 serie po 8 powtórzeń , teraz gdy na treningu uda ci się wykonać te 3-4 serie po 8 powtorzeń to na następnym dodajesz obciążenia tak aby w tych 3-4 seriach być w stanie zrobić po 6 powtórzeń itd. tylko pamiętaj trening zaliczony jest wtedy gdy w każdej seri wykonasz założoną liczbę powtórzeń

jakby co to pytaj

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
witam. Red skoro tu jesteś to może chciałbyś też mi udzielić pewnej informacji.Kiedyś czytałem twojego posta o metodzie jednej serii i przeznaczeniu progresji(cenię sobie twoje rady),ale chciał bym się upewnić czy wg Ciebie progresja osiąga najlepszy efekt wtedy gdy w tej ostatniej serii osiąga się swoje maximum(a więc przykładowo przy układzie 12,10,8 te dwie pierwsze serie należy potraktować jako te które mają umożliwić zrobienie tych 8 powt. z max ciężarem i nawet gdy są one robione z raczej małym ciężarem ale prowadzą do tego celu to należy się tego trzymać?) A więc w skrócie- czy tym priorytetem przy progresji powinno być zrobienie tych 8 powt. na max(lub 2 serii po 8 przy układzie 12,10,8,8)niezależnie od tego przy jakich obciążeniach w tych seriach wprowadzających się to osiąga? Byłbym wdzięczny za odpowiedż. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Zapomniałem dodać że priorytetem jest rozwój masy mięśniowej(a nie siły)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
wiec tak , jak już powiedziałem wyżej , sam ogólny koncept progresji [ a przynajmniej ten który tu uplasował sie na pierwszym miejscu ] mi sie poprostu nie podoba , a to dlatego że pomimo tego że choć pierwsze dwie serie [ czyli ta 12 i 10 powt. ] są programowo i prawidłowo robione jako rozgrzewka z niewielkim ciężarem to i tak seria 3 czyli ta na 8 powtórzeń zakłada dojście do ciężaru choćby submaksymalnego dla tej liczby powtórzeń [ zasada jest niby taka żeby dobrać taki ciężar aby móc z nim zrobić jakieś 9-10 powtórzeń ale zrobić z nim tylko 8 powtórzeń ] i potem dopiero w ostatniej seri użyć ciężaru naprawdę maksymalnego dla tych 8 powtórzeń
to jednak jest ładnie pomyślane ale na papierze , bo sęk jest własnie w tym że choć te 2 pierwsze serie cię nie mają prawa zmęczyć do tego stopnia żebyś nie mógł robic dalej , to ta 3 seria - nawet jeśli zatrzymasz się te 1-2 powtórzenia przed załamaniem - nie dość że zabierze ci dość dużo energii przy tym niedając z siebie wszystkiego nie dostarczysz organizmowi odpowiedniego bodźca - to przez to że odebrała ci ona tyle energi to i ostatniej seri nie będziesz w stanie zrobić na max i dać mięsniom tego czego potrzebują do maksymalnych 'poruszeń' - że się tak wyraże

ak powiedziałem wyżej ,ja o wiele bardziej skałaniam sie w stronę stałego zakresu 6-8 , ale jeśli już ma to być progresja to ja jestem bardziej za progresją typu braci mentzer , wyglądającą w ten sposób :
najpierw obierasz sobie ciężar którym jesteś w stanie wykonać maksymalnie 8 powtórzeń [ powiedzmy 100 kg - dla prostego rachunku ] - i to jest twój ciężar docelowy - w skrócie CD

1 seria to 8 powtórzeń z obciązeniem 50 % CD
2 seria to 8 powtórzeń z obciążeniem 75 % CD
3 seria to 8 powtórzeń z obciążeniem 100% CD [ i tu pewien mała notka : w zalezności od tego czy łatwo tracisz energię czy jesteś dość wytrzymało to może zdarzyć się tak że po tych 2 pierwszych rozgrzewkowych nie będzie już w stanie wykonać tych 8 powtórzeń ale powiedzmy 6 czy 7 - w takim wypadku powtórz na następnym trening ten sam schemacik z tym samym obciązeniem starając się w ostatniej seri zrobić te 8 powtórzeń , kiedy uda ci się zrobić w tej ostatniej seri 8 powtórzeń z tym obciązeniem docelowym to wtedy do tego obciążenia docelowego dodajesz - i tu zaleznie od stopnia wytrenowania - od 5-10 procent liczonego od tego obciążenia docelowego -- w wyniku czego powstanie nowe obciążenie docelowe , czyli CD + 5-10% CD , z którego znów liczysz kolejne serie w układzie 50%CD , 75%CD i 100%CD ]

ja tak to widzę , jeśli już progresja to tylko tak , maks dajesz z siebie tylko w ostatniej seri

jakby co to pytaj

narqua
1

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Dzięki Red napewno uwzględnię twoje rady w swoim treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
nie ma za co , niech ci na zdrowie idzie

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 391 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3644
Red. Jak zawsze porzadna konstuktywna wypowiedz. pzdr

"Sympatia jest czesto wzajemna, Antypatia - zawsze!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy z rozciagniem

Następny temat

najlepsze ćwizenia na barki??

WHEY premium