SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

progresja ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
Czy żeby uzyskać najlepsze efekty podczas treningu na rzeźbe mam stosować progresje lub/i zmieniac ilosc powtórzen w kolejnych seriach ?

obecnie robie 12 seri na duze partie po 10 lub 12 powtórzen (zalezy od cwiczenia) i 9 seri na mniejsze partie po 10 powtórzen.

jestem średniozaawansowany

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
poprostu nie skupiasz sie na nich , jak je wykonujesz to nie siedź całkiem prosto tylko staraj sie delikatnie odchylić do tyłu , i staraj sie cały czas utrzymywać mięśnie w stałym napieciu , przy dojściu do końca ruchu dodatkowo spinaj jeszcze mięsnie - to powinno pomóc , jesli nie to daj znać

poza tym nie dodawaj obciążenia bo możesz rozbudować za bardzo skośne a to nie będzie zbyt estetycznie wyglądało - a musze powiedzieć że skośne bardzo szybko reagują na trening

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
to czy jesteś średnizaawansowany jest twoja opinią i dobrze by było jakbyś coś o sobie napisał wiecej , wiek , staż , parametry itp.

druga rzecz to to że trening na rzeźbe to nic innego jak wytrzymałość z dobrą dietą - ja jednak muszę zwrócić uwagę na pewien błąd wielu - a mianowicie to ze większość tych którzy zaczynają niby trening na rzeźbe zaniedbuja wieksze ciężary co jest moze niestety powodować późniejsza stratę w masie , dlatego ja polecam zawsze w jakimś chociaż niewielkim stopniu włączyc je do treningu :

tak , sposób troche holistyczny , czyli np. w wyciskaniu 20/15/10/5/10/15/20 przedewszystkim w wytrzymałości chodzi o to zeby utrzymać dużą liczbe powtórzeń i objetość pracy , czyli również serii i nie zaniedbujesz serii siłowej - to jest jednak jedno z wyjść

ja natomiast o wiele bardziej polecam takie wyjście , technike progresjii odwrotnej , czyli ze zmniejszanym obciążeniem - jak juz powiedziałem w wytrzymałości przedewszystkim chodzi o utrzymanie duzej objętości pracy - i może to wyglądać np tak :
4/6/8/10/12/15/20 - najpierw zakładasz na 4 powtórzenia , ale takie do załamania , jak najszybciej zdejmujesz tak aby zrobić 6 powt. itd.

albo np. zakładasz na sztange ciężaru na 5 powtórzeń i je wykonujesz ( tak zeby 5 było już ostatnim ) , potem jak najszybciej zdejmujesz ( od 5 do 10 kg - w zależności od tego jaki twój max jest , takie skoki sobie ustalasz ) i z tym wykonujesz na max ( bez wzgledu na to ile to będzie , ale do załamania ) , potem znów zdejmujesz te 5-10 kg i znów do załamania - i robisz tak dopóki na sztandze nie zostanie 50% maxa

są różne techniki podnoszenia intensywności

ale tak czy siak , daj coś o sobie to wiecej dam na twój temat

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
Dzieki za pomoc!
Czyli mowisz zeby przy treningu na rzezbe nie zaniedbywac siły co ma zapobiec tracenie masy miesniowej ? .. ok

cos o mnie:
wiek:16
wzrost:179-180
waga:74
talia:79
klata:104
bic:34

max na klate 72,5

PS: Jestem obecnie na diecie tluszczzowej za tydzien skoncze trening na rzezbe (moim celem było uwydatnienie miesni brzucha, co juz trszke mi się udało

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
Mam jeszcze 2 pytanka:
1. Progresje odwrotną rozpisales następująco: 4/6/8/10/12/15/20 ... czy oznacza to, że mam wykonywac tylko 7 serii ?
2. Czy progresje mam stosowac na kazdą grupe miesni i przy kazdym cwiczeniu ? jeśli nie to przy których ?

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
ooo facet , nie wiem czy cię to ucieszy ale do bycia srednozaawansowanym to ci conajmniej 2-3 lata brakuje i duuużżżooo masy zeby się rzeźbić , teraz robiaż taki rodzaj treningu poprostu się przetrenujesz -- trening wytrzymałościowy stosowany w celu rzexbienia wymaga duzej intensywnosci od której nadmiaru poprostu sie przetrenujesz -- nie rób tego co ci podałem tylko bierz sie za masę ( czyli w sumie dla ciebie to zwykła progresja bedzie najlepsza 12/10/8/6 -- albo jak chcesz z akcentem na wytrzymałosć to możesz też tak 20/15/10/5 -- ale o samej rzexbie i tych technikach co opisałem to zapomnij bo to nie dla ciebie tylko dla zaawansowanych )

teraz , tak jak powiedziałem , rób mase a nie rzeźbe bo rzexbic to ty nie masz co

rób na duże partie po 2 ćwiczenia złożone z seriami 12/10/8/6/4/(2)
lub 1 złożonym 12/10/8/6/4/2 i 1 izolowanym 15/12/10/8

na małe partie 1 ćwiczenie złozone po 12/10/8/6

wszystko w rozkładzie

pon = klatka + triceps
sroda = plecy + biceps
piatek = barki + nogi

zbudujesz jakaś masę to pogadamy o rzeźbie

sorki za mieszanie ci w głowie - ale źle zrobiłem podając ci to zanim podałeś cokolwiek o sobie

jeszcze raz przepraszam i nie rób żadnej rzeźby bo to na tym poziomie nie ma sensu

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
heh no fakt cwicze cos okolo roczku ale na kulturystyka.pl wyczytalem ze do bycia srednizaaw. potrzeba 6 mies przemyslanych cwiczen...

Ja poprostu chciałbym uwydatnic miesnie brzuucha i stracic troche tluszczu ..

Co mam robic zeby podczas jednego cyklu nabrac masy miesniowej i stracic tluszcz? jak z aerobami?

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
tego czy jesteś zaawansowany czy nie to na pewno nikt prócz ciebie nie może okreslić , a juz napewno jakiś buc co nie mając co robić , umieszcza na stronie takie głupoty
prawda jest taka ze przez pierwszy roczek to ty powinieneś dobrze technike szlifować i uczyć się formy ruchu , potem dopiero przyzwyczajać organizm do konkretnych obciążeń a następnie udować mase - a to mniej niż 3 latka potrwać nie moze - i muwię tu tylko o podstawach mase , takich zaczątkach - bo do rzeźby to ci jeeesszzzcze brakuje i duuużżżooo pracy przed tobą

twoje cele wcale nie są sprzeczne i są do zrobienia

aby nabierać masy i kształtować brzuch , powinieneś poprostu ćwiczyć tak jak ci podałem - w takiej rozpisce , z takimi seriami
na koniec każdej sesjii treningowej wykonuj :

spiecia brzucha 1 seria na max
unoszenie nóg w zwosie 1 seria na max
skretoskłony lub skręty z kijem na karku 1 seria na max

po tych 3 seriach , 30 minut treningu aerobowego , np. nieprzerwana jazda na rowerku , albo bieg - jeśli masz gdzie biegać , albo np. trucht w miejscu - jesli nie masz gdzie

trening siłowy powinien trwac jak najkrócej , maksymalnie 45-60 minut
trening aerobowy - tak jak napisałem 30 minut

na spalenie tłuszczu i jednoczesną budowę mięśni najlepsza jest , jak do tej pory z relacjii świadków wynika , dieta tłuszczowa , czyli dużo tłuszczu , dużo białaka i bardzo mało albo prawie wcale ww

w tej diecie , praktycznie wszystkie ww jakie dziennie masz zjeść , zjedz je w posiłku potreningowym

jak byś miał jeszcze jakieś pytania , to wal - odpowiem

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja ćwicze z przerwami 3 lata i(nieobraxcie sie) ale dlaczego nie wiesz czy progresja jest dobra? Przecież każdy matoł wie co to jest i czy wchodzi dobrze. Sam chodzisz na siłke że nic nie wiesz? To ci powiem progresja wyjasnia ale na początek pocwicz normalnie bo łatwo mięsnie przemęczyć no i wreszcie trzeba troche ćwiczyć na prog. żeby dojść do tego jaki cięzar jest najlepszy na odpowiednią serię. Nara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
Dzieki naprawde mi pomogles!!!
mam jeszcze 2 pytania:
1. Chyba wszyscy mówią ze dieta tluszczowa nie nadaje się na budowanie masy, natomiast jest swietna na rzezbe i redukcje tkanki tluszczowej...
Myslalem zeby teraz przezucic się na diete wysokobialkową czyli duuuuuzo bialka ok 2-2,5 g na kg masy ciała troszke węgli i jak najmniej tluszczy... jak myslisz czy to dobre rozwiązanie ?
2. Jakie suple? I czy wogle ?
Na początku myslalem o białku nawet wybrałem: OLIMP Provit 85 750 g 39,40 ale bialko chyba se narazie odpuszcze z powodu braku $$$ (przeciez moge jesc tunczyka, nawet kilkanascie bialek dziennie, pierś kurczaka i wyjdzie to napewno tanej i zdrowiej dla organizmu)
Zato chciałbym kupic cos na mase na oku mam HITEC Creamass 1500 g 70,00
i jeszcze to (kolega mowil ze daje swietne efekty)WEIDER Super Mega Mass 2000 N* 1500 g 89,30
A może są jeszcze jakies lepsze suple na mase (np BCAA) w przyzwoitej cenie?

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
wiesz rafix
1. ja duzo z dietami nie eksperymentowłem ale duzo słyszałem pochlebnych opinie co do diety tłuszczowej , również takie że dobrze buduje mase , co może byc prawdą bo duże ilości tłuszczu , również zwierzecego powodują wydzielanie testosteronu, wiec możesz spróbować , czemu nie
co do tej drugiej diety , to tak jak powiedzialem ten sport to indywidualność i sam musisz uczyć się co dla ciebie dobre , szczególnie jeśli chodzi o diete i trening -- ale wydaje mi sie ze śmiało możesz tej tłuszczowej próbować , jak nie podziała to tą drugą spróbuj , eksperymentuj

2. no właśnie , dore pytanie czy wogóle -- ja osobiście na tym poziomie odradzam jakiekolwiek suple i odżywki masowe , to jest absolutna ostateczność i to na dodatek w okresie większego doświadczenia gdy już nic nie działa , wtedy suplami można sobie pomóc -- na twoim poziomie tylko wwalisz kase w błoto a wielu efektów nie zobaczysz -- jeśli chodzi o supstytuty pożywienia - czyli odżywki , białkowe - w sumie i inne też -- to zdecydowanie o wiele lepiej zrobisz jak zafundujesz sobie dobre żarełko , na tuńczyki , steki , ryże i takie tam , też jest potrzebna kasa nie ? , no !

jeśli chodzi o dodatki to mogę jedynie polecić ci zakup dobrego zestawu witami , jakieś centrum albo vigor - nie pamiętam jakie firmy - zapytaj o dobrą kompozycje witamin i minerałów dla aktywnych fizycznie , aptekarka powinn ci dobrze doradzić , do tego możesz dodac tylko b complex i witamine c i nic więcej ci nie potrzeba

jak masz jeszcze jakieś to pytaj

naqrua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
jeszcze kilka takich małych:
1. jaki cwiczenia to izolowane a jakie to złożone ?
2. Ile seri na małe partie ile na duże
3. Jak długie przerwy miedzy seriami jak długie miedzy poszczegolnymi cwiczeniami.
4. Jak mam cwiczyc prostownik grzbietu, żeby nie obciązac kręgosłupa? Moj system kostny nie jest jeszcze całkowicie ukształtowany wienc martwe ciągi odpadają...

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuszki ????

Wiecej