SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problemik:(

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3109

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, nie wiem czy to wszystko jest w porzadku (paru kumpli mowi mi ze tak chyba nie powinno byc) ale do rzeczy... mam 17 lat cwicze 3 razy w tygodniu na silowni (teraz przez wakacje to codziennie) normalnie przed silownia rozgrzewka (na bierzni biegne na 1,5 km, srednio cos kolo 4 min dobrego intensywnego biegu, troche wiosla, a na koniec po silowni rowerek)
cwicze ogolnie wszystko na roznych przyzadach (na klate, nogi, rece placy) ogolno rozwojowo... na koniec zawsze ide na saune, przysznic i do domu;)
ale teraz przejscie do sedna sprawy, cwicze na maxa, seriami od 15 do 25 powtorzen (zalezy od cwiczenia) i ciezar jest mniej wiecej tak dopasowany ze wiecej bym nie mogl brac... i teraz mam w zasadzie 2 problemy
1 to to ze na nastepny dzien nic mnie nie boli (zero zakwasow) i znow moge dawac bez oporow na MAXA (kumple mi mowia ze to nie dobrze, dlatego was o to pytam)
2 troche malo waze... mam tak ok 179cm a waze 63kg ;)
a jem duzo (szczegolnie bialka, weglowodany itp)
ale widze ze miesnie mi rosna, sila rowniez...
no to tyle ;)
z gory thx
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cze.a wiec:mowisz ze za malo wazysz a chodzisz na saune.zrezygnuj z sauny.za duzo powtorzen.zwieksz ciezar i stosuj 8 - 10 powtorzen oraz zmieniaj co jakis czas cwiczenia w programie(urozmaicanie) .zakwasy musza wtedy byc.3 - 4 dni to optimum na tydzien.^ dnii to zdecydowanie za duzo chyba ze trenujesz krotko(45min na trening) i malo intensywnie.pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak widzisz ze miesnie i sila ci rosnie to co sie przejmujesz:)


Pozdrawiam...
GG:477467
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w sumie tak:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
A ja Ci w sumie powiem, ze jesli zaczales to miesnie i sila szybko i latwo ida do gory, ale tylko przez pewnien niespecjalnie dlugi czas :( Przy tym wzroscie rzeczywiscie nie wazysz zbyt duzo, wiec staraj sie nie robic treningu mieszanego (ogolnorozojowego), lecz sprobuj zaatakowac ten gdzie kazda partia jest robiona osobno i tak aby byl on na mase, tzn. mniej serii, mniej powtorzen, dluzsze przerwy(do 3 min) i WIEKSZY ciezar. Przy takim treningu konieczna jest dieta, 2g bialka na 1 kg masy ciala i bodajze 4g weglowodanow. To ze nie masz zakwasow, jest wynikiem tego, ze Twoj organizm przystosowal sie do utartego treningu, co zmniejsza jego mozliwosci dotyczace regeneracji tkanki miesniowej. Proboj rozne wariacje treningu. Pamietaj trenig musi byc zmieniany co najmniej raz na 4-6 tyg. z tymze mozesz tez po jakis 2 tyg. wymieniac pojedyncze ciwczenia na dana grupe miesniowa. Duzo by tu mowic. Wszystko znajdziesz w Atlasie Cwiczen Miachaila, ktory bardzo, ze wzgledu na profesionalizm, polecam. A i jeszcze jedno, jak bedziesz chcial nabrac masy to ten rowerek na koncu, a juz na pewno sauna nieszczegolnie temu sluza.

POZDROWIENIA od genia.

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli mam przez to rozumiec ze mam chodzic np 3 razy w tygodniu i jednego dnia dawac tylko na rece (z duzym ciezarem) nastepnego na klate i nastepnego na brzuch... (no i bede dorzucal do tego kazdego trenningu jeszcze nogi) Troche mnie zakoczyla ta odpowiedz, moi trenerzy tam gdzie cwicze mowia mi wogole co innego (cwicze w Nautiliusie w poznaniu, moze ktos zna) mowia ze jak bede dawal jak najwiecej ta ogolno rozwojowe to wyrosne na duuzego i bardzo ladnie dopakowanego;) czyli to o co mi w zasadzie chodzi... co o tym myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
Nie wiem co dokladnie mowia Ci Twoi trenerzy, ale treningiem ogolnorozwojowym na duzego nie jest latwo wyrosnac szczegolnie przy Twoich predyspozycjach, o ktorych wczesniej wspomniales. Nie chce Cie do niczego szczegolnie namawiac, ale moim zdaniem dla osoby Twojego przekroju na poczatku powiniennes sprobowac treningu na mase, gdyz wlasnie w poczatkach przygody z silownia dostaje sie najwieksze efekty, a pozniej juz mozesz robic rzezbe treningiem ogolnym, choc sa i treningi ogolne na przyrost masy, ale to juz wyzsza szkola jazdy i napewno nie pocztek. Mimo iz w rogu widnieje plakietka 'nowy' to troche sie na temacie znam. Jezeli chodzi o ta mase to trening 3 tyg - kazda partia miesniowa raz w tyg z czasem na regeneracje i opowiednia dieta. Poczytaj Atlas Ciczen - mowie Ci raz jeszcze. Poczekaj tez co powiedza inni uzytkownicy sfd.

e^(j*pi)+1=0

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Po pierwsze: WW do 6,5g/kg a nie 4
Po drugie: trening 3x tyg. jest OK, ćwicz te same grupy mięśniowe co drugi trening. Jesteś początkujący, raz w tyg. daną grupę powinni ćwiczyć bardziej zaawansowani. Liczba powtórzeń powinna być 8-12 a nie 15-25. Po raz kolejny początkujący dostaje porady w/g których ćwiczą przynajmniej średniozaawansowani. Reggie - jesteś jednak nowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
Kuzyn z tymi weglowodanami to napisalem, ze nie jestem pewnien. Natomiast jezeli chodzi o ten trening to po 1. nie uwazam, zeby typowy trening 3xtyg. 1 partie na tydzien byl dla "bardziej zaawasnsowanych", przeciez nie mowie tu o katowaniu miesni tylko typowym trening dla osoby, ktora juz osowoila sie z silownia i wszelkimi cwiczeniami(9-12 serii na duze grupy miesniowe, 7-9 na male po 8-12 ruchow w serii). Natomiast nie roumie dlaczego piszesz o treningu 3xtyg. kazda partia co 2 trening, chcesz robienia 3 partii miesniowych na jednym treningu na poczatek(?). Fakt nie mam tej etykietki, co Ty w rogu, ale nie uwazam, zebym zle doradzil koledze. Jezeli chodzi o mnie to cwicze, niestety z duzymi przerwami - nauka, od 3 lat i jak na suchara to rewelacji moze nie ma, ale zdecydowanie nie moge narzekac, zwazywszy na pulap z jakiego startowalem. Ale ok, niech bedzie jestem tu nowy i spoko.
Do kolegi z problemikiem - poczekaj jeszcze na inne porady.

-idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach-

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Mieśnie wymagają od 48-72 godz. na regenerację. Po tym czasie można je trenować na nowo. Może Ty ćwiczysz 3 lata. OK. Ale Kolega nie. A z tym "nowy" to żartowałem. Nie oburzaj się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Eeee, nie bardzo cie Kuzyn rozumiem... bo jedni teraz mowia tak a drudzy tak ;) wiec w koncu kogo sluchac? powiedziales ze co 2 trenning mam powtarzac te same grupy miesni? czyli np 1-dzien rece i brzuch (mniej powtorzen ale na maxa i wiekszy ciezar) 2-dzien klata i brzuch 3-dzien znowu rece i brzuch... tak w kolko, tak ? w ten sposob dostane troche masy?
zapomnialem wam jeszcze powiedziec, mozna tak powiedziec ze raczki mam juz ladnie wyrzezbione, ladnie wyodrebniaja mi sie wszystkie miesnie, po takim trenningu nie strace tego ? jakis czas temu tez cwiczylem, ale wtedy bralem male ciezary i powtarzalem pelno razy i duzo sie podciagalem na drazku... (niestety klata nie jest juz taka ladna bo nie ma czego rzezbic)
dziwna troche sytuacja, raczki ladne a klata tak dosc mala... teraz to juz wogole nie wiem jak mam cwiczyc ? tak jak napisalem do gory ?
i jak nabiore juz masy, to wracam do ogolnorozwojowego trenningu, tak?
thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 7435 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26133
Absolutnie Kuzyn sie nie urazam, bo po 1. nie jestem kobieta,po 2. nie mam powodu, a po 3. nie zauwazylem tej :) przy tym nowym w Twej poprzedniej wypowiedzi. Jednak, tak jak mowilem, czas regeneracji zalezy od intensywnosci treningu. Wlasnie o to mi chodzilo, zeby sie jeszcze ktos odezwal i aby kolega mial szanse wysluchac roznych opinii, bo mnie np uczono tak jak mowie, lecz na rozne organizmy rozne treningi roznie dzialaja.

Jezeli chodzi o mase to rzezba zawsze traci na jakosci.
Ale juz nie wiem czy chcesz robic mase czy od razu rzezbe, bo z tego co pamietam to mowieles o tym, ze malo wazysz.

Czekaj na inne wypowiedzi i skonfrontuj to tez z osobami, ktore znasz.

Sorry, za zamieszanie.

"vanitas vanitatum et omnia vanitas"

"POZWOL MI ZWYCIEZYC, A JESLI NIE ZDOLAM, POZWOL MI BYC DZIELNYM W MEJ WALCE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile cm ?

Następny temat

Brak Obciazenia na sztange;(

WHEY premium