SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z uszami

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
Witam, dawno tu nie pisałem, ale teraz mam powód bo potrzebuję waszej rady mianowicie mam problem z uszami, wydaje mi się (lekarzom też się tak wydawało) że to wina krzywej przegrody nosowej oraz tego, że praktycznie codziennie pływam na basenie i to nie rekreacyjnie. Non stop jakieś wycieki, egzemy (nie wiem czy tak to się nazywa). Trochę może i ja zaniedbałem sprawę, ale na pewno dlatego, że lekarze nie są mi poza antybiotykami nic zaoferowac. Pod koniec grudnia miałem robiony wymaz i okazało się, że mam dodatni wynik na obecnośc jakichś dwóch bakterii (oczywiście nie powiedzieli mi jakich), dostałem antybiotyk o nazwie augumentin, dopiero pani w aptece z którą mam dobre kontakty powiedziała mi że to niezła siekiera i można się po tym nieźle wyjałowic. Brałem to świństwo na początku stycznia przez 11 dni, tak jak kazał laryngolog i co? I nic, problemy pozostały. Po kuracji antybiotykowej trochę się zdenerwowałem i dałem sobie spokój na jakiś czas, byłem na spóźnionej 'kontroli' wczoraj, lekarz obejrzał uszy, spojrzał na przegrodę nosową, powiedział że to zapewne wina tej przegrody ale wspomniałem mu o wymazie i o dodatnim wyniku, wygrzebali wyniki tego wymazu i oczywiście dostałem ANTYBIOTYK bodajże cipropol. Mówiłem mu o tym, że niedawno miałem jedną kurację, dodatkowo od czasu do czasu używam maści antybiotykowej miejscowo na skórze, ale on oczywiście został przy swoim. No i oczywiście zabronił mi pływac przez miesiąc, chociaż ja pod koniec marca mam zawodyna których muszę wystąpic pytanie, co ja mam teraz zrobic? przyzwyczaiłem się już do tego że nie mogę zaufac żadnemu lekarzowi i muszę analizowac każdą terapię, ale jeśli chodzi o uszy i zatoki, to sam nie wiem co zrobic, czy jest jakaś alternatywa dla antybiotyku? Czy może byc tak, że obecny stan to nie wina bakterii, bo przecież w styczniu już brałem antybiotyk, a później nie miałem robionego ponownego wymazu, więc skąd ten lekarz wiedział czy bakterie nadal są przyczyną złego stanu uszu? Pomóżcie, bo sytuacja jest dla mnie trudna, dodam, że małżowina jest bardzo wysuszona, ogólnie mam suchą skórę. Na razie nie robię nic, tzn. pływam dalej i nie biorę tego antybiotyku bo uważam że tak częste końskie dawki tego gó.wna to bardzo niebezpieczna sprawa, czasem używam kropli i maści dicortineff. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.



Zmieniony przez - BVV w dniu 2009-03-12 23:35:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
sory za odświeżanie, ale jednak chciałbym żeby ktoś tutaj zajrzał i coś doradził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Co innego można Ci doradzić jak znaleźć kumatego lekarza, który podejdzie podmiotowo a nie przedmiotowo do Twojego przypadku...

Nikt Ci tutaj nie wypisze leków itd...

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z łokciem i biodrem.

Następny temat

Strasznie sliny ból kolana

Wiecej