SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z podbitym estradiolem bez saa

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3977

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

35 lat

Waga

89 kg

Wzrost

180 cm

Obwód ramienia

40 cm

Obwód klatki

111 cm

Obwód uda

71 cm

Obwód talii

90 cm

Staż na siłowni

10 lat

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

190 B, 300 W, 90 T

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

0

Opisz swój plan treningowy

w tej chwili FBW (powrót po przerwie)

Cel cyklu

-

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

-

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

17%

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

endomorfik

Stan zdrowia

generalnie ok, problem z podniesionym estradiolem, genetycznie skłonność do łuszczycy

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

raczej mała skłonność do łysienia, włosy na głowie szybko rosną, zarost na twarzy słaby - wolno rośnie, za to na klatce i na plecach bardzo obficiie

PPM (podstawowa przemiana materii)

1955 kcal

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

105 kg klatka, 165 kg przysiad, 160 martwy ciąg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Witam wszystkich forumowiczów, ponieważ borykam się od pewnego czasu z problemem postanowiłem się poradzić osób z większym doświadczeniem.
Mam 35, moja przygoda z siłką w zasadzie trwa od 20 roku życia z różnymi długimi przerwami,wieloma błędami itd. Natomiast można przyjąć że od ok 3 lat ćwiczę regularnie, wtedy też (grudzień 2015) skończyłem pierwszą porządną redukcję zakończoną zbiciem tłuszczu do poziomu <8% BF. Mogę wkleić zdjęcia jak to wyglądało ale to nie o tym temat.
Wtedy ważyłem najmniej 78 kg na redukcji , teraz moja waga w okolicach 89-90 kg
Więc jadąc regularnym treningiem od około trzech lat udało mi się poprawić sporo wyników ale bez jakiegoś szału, zdaję sobie sprawę z błędów wynikających z treningu za długo jednym schematem. Ostatnio w ten sposób przeciągnałem przez około 4 miesiące trening siłowy na dużych cięzarach (dla mnie ) Stosowałem za to różne boostery teścia i teraz myślę że to błąd. Ponad roku czasu jakiś tribulus, zma, potem kilka razy amerykański booster z blokerem estro, zwłaszcza ten ostatni preparat czułem bardzo , ostatni raz brałem w lipcu, w sierpniu poznałem dziewczynę (fajna historia bo przydarzyło mi się coś co nie zdarzyło mi się nigdy w życiu) Około dwa tygodnie po odstawieniu tego boostera stałem się potworem w łóżku, fakt że dziewczyna była super ale Panowie 10 razy w ciągu 24 godzin albo żeby zaraz po jednym razie chciało się od razu znowu? dzisiaj wiem że tak jak wtedy było to przegięcie na plus to potem zaczęło się coś odwrotnego, oczywiście żeby być dalej supermenem jak sprawy się pogorszyły ( połowa września ) - zacząłem brać po kryjomu niebieskie tabletki itd . Skończył się rok a ja wyruszyłem zrobić badania i co wyszło:

O ile poziom testosteronu całkowitego wynosi 568- 600 ng/dl czyli w normie (165-753)
to poziom wolnego wynosi 18 pg/dl przy normie 4.5- 42 pg/dl czyli już raczej niżej niż wyżej
SHBG 36 nmol/l (14-94)
jedźmy dalej:
najważniejsze co wykazało badanie to podwyższony estradiol powtarzałem badanie 3 razy na przestrzeni 6 tygodni:
Estradiol 66 pg/dl ( normy 12-40 pg/dl)
dodatkowo zaczęla rosnąć prolaktyna - początkowo 7 ng/ml a teraz już 12 ng/ml przy normie 2-17 (choć dalej w normie)
dodatkowo
FSH 3,49 ml/U/ml (1.4-18)
LH 3,39 ml/U/ml 1,5-9.3)

To z czego jestem niezadowolony to to że od początku roku ewidentnie łapię i magazynuję wodę w okolicach brzucha i sutki przestały być takie twarde ubite tylko nalane, także tłuszcz myślę ale są gorsze rzeczy , mało energii do życia i przede wszystkim problemy z libido, słabo staje , w trakcie opada i oczywiście brak kontroli nad długością stosunku. To samo z nastrojem - raz mega euforia , raz dół, częściej po prostu brak energii.

Zastanawiam się nad załatwieniem Symexu (Exe, Aromasin) oraz Clomidu. Na początek będę miał exe - czy tymi środkami w małych rozsądnych dawkach jestem w stanie przywrócić się do formy - chodzi mi o zbicie estro ,libido itd? Martwię się tez niskim LH,FSH, zauważyłem że dochodzę do siebie długo po stosunku a potrafiło być tak że aż czułem że produkcja trwa i że zaraz będzie znowu akcja, teraz zdecydowanie mniej mogę ( jak 1 do 8 w porównaniu z formą sprzed 8 miesięcy). Panowie pomocy , z góry dzięki. Pozdrawiam. Kuba

Moje badania (jedne z kilku):




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Ok Panowie. Lekarz wysłuchał mnie i przychylił się do mojej teorii o wybitym estradiolu. Tylko że koniec końców zapisał mi Apo-Nastrol (Arimidex) i zalecił branie 1 tabletki ed przez 30 dni. Przy moim estro "tylko" 1.5 x norma myślę że to w ogóle jest długa i za mocna ścieżka zwłaszcza że nie biorę saa ani nawet żadnych boosterów więc nic nie powinno mi tu zbyt mocno aromatyzować.

I mam dylemat czy wchodzić na ten arimidex (co z efektem odbicia, no i ten negatywny wpływ na IGF-1) czy po prostu strzelić np 1/3 tabletki exe (symex) jednorazowo bo tyle myślę ze powinno wystarczyć ?
Chyba po takiej małej dawce exe nic sobie nie zaburzę ani nie wyłysieję...


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94102 Napisanych postów 363939 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667614
wyniki masz ok ,exa jak chcesz zastosowac to max 2 tabletki choć ja bym tego nie ruszał
clomid w jakim celu??
musisz też podejść do tego tak ze masz 35 lat i nie będzie już tak jak 15 lat wstecz czy taj jak podawałes jakiegoś syntetyka w postaci boosterów

robiłeś badania tarczycy ?



Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2018-04-05 19:27:35
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Dzięki za konkretną rozmowę kolego Łodzianin to ja też powiem konkretnie o co chodzi.
Tarczyca, morfologia i wiele innych badań ok. USG jąder też , prostata ok etc

Nie ukrywam że chyba ogólnie miałem zawsze test raczej w dole normy, niż w górze. Badałem sobie test w wieku 25 lat i miałem o połowę niższy niż mam teraz, nie ukrywam że przeszkadzało mi to w życiu, ale wtedy nie za bardzo wiedziałem czy to sie da jakoś wyregulować, może to był błąd.

Teraz wyrażnie czuję że jest wyżej - są lepsze wyniki na siłowni, jestem też bardziej męski , tak mówią mi Kobiety i sam tak czuję. Jeśli chodzi o clomid - to chciałbym podwyższyć to LH troszeczkę i jeszcze wspomóc naturalne wydzielanie testosteronu, jeśli chodzi o exe to chodzi mi po prostu o dwie rzeczy - libido i erekcja - podobno nie może być ani za małe ani za duże estro, środek normy jest idealny oraz chce mieć znowu ubity wygląd. Załączam zdjęcia jak niżej, ja wiem że sylwetka bez szału ale ja nie robiąc przez rok czasu aerobów, jedząc min 4 torby ryżu dziennie, ćwicząc często siłowo 3-5 powtórzeń a nie wiecej niż 6-7 trzymałem nisko fat, wodę i wszystko wyglądało lepiej niż teraz, moim zdaniem dlatego że wyrzut hormonów przy moim treningu robił robotę ( duże wolne ciężary).
Muszę się przyznać że jeśli najlepszy swój seks (i mówimy to o dosłownie całej nocy i o powtarzalności na przestrzeni miesiąca ) miałem teraz w tym wieku , a wcześniej różnie bywało i widzę że po prostu chyba miałem problemy to ja już nie chcę żeby było tak sobie tylko chcę żeby to działało tak jak w zeszłym roku. Po prostu czułem się niezniszczalny w łóżku a bardzo mi na tym zależy bo mam mega wymagającą (lubi dużo, długo i często) i piękną partnerkę . Nie mogę jej odpuścić, stąd też przełożone wszystkie decyzje o saa bo te sprawy w tej chwili to priorytet.

Wydaje mi się że ten estradiol ponad normę może wpływać na te sprawy jak równieź , na sylwetkę i na chwiejność nastroju, mam często stany depresyjne.
Wiem że u mnie będą małe dawki. Np exe myślałem, żeby wziąc przez 2 dni po pół tabletki i potem ponowić badania.

Co do Clomidu to liczyłem że poprawi pracę mojego układu na dłużej i stabilniej niż wszystkie pseudo boostery teścia? Chodzi mi o teścia w górze normy, i o estro w normie a prolkę w dole normy.

Z góry dzięki za pomoc ..







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94102 Napisanych postów 363939 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667614
możesz pokombinować z tym clomidem ,lecz po odstawieniu wrócisz do punktu wyjścia
można by pomyśleć coś z provironem lub dać trochę testa i bawić się w htz chociaż przy tym testo powinno być ok
być może jesteś mega wrażliwy na wybite e2 i taki stan jaki jest to już dla ciebie za dużo
musisz się tutaj poruszać na czuja i kombinować , może zbicie trochę e2 poprawi sprawę
być może zbicie lekko prl w dół też by pomogło skoro prolka wzrosła

robiłeś progesteron ?bo nie widzę wyniku lub przegapiłem
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Nie robiłem progesteronu a ponieważ lecę jutro robić jeszcze raz badania (przed zaczęciem exe) mogę zrobić jeśli warto?
Planowałem jutro zrobić test, E2, prolaktynę i mogę progesteron jeśli trzeba...

Z tego co czytałem na forum tutaj prolka może sama zlecieć jak E2 zejdzie i w tym moja nadzieja? Tym bardziej że prolka w połowie normy to chyba nie jest przyczyna problemu? Nie wiem jak u innych to wygląda?

Myślałem że clomid mnie wyciagnie do góry na dłuższy czas w górę normy z LH i testem a exe z tego co zrozumiałem zabija estro w miarę trwale i jest szansa że jak nie włączę jakichś dodatkowych środków to nie będzie wracać ponad normę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94102 Napisanych postów 363939 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667614
tylko jak zbijesz estro to automatem test poleci ,ale możesz pokombinować
każdy organizm jest inny i my zawsze staramy się podpowiadać w ten sposób który się sprawdza u większości
lecz czasem wystarczy zmienić proporcje pomiędzy e2 i prl i jest o niebo lepiej ,może należysz do tego waskiego grona osób które są bardzo podatne na takie zmiany (praktycznie kosmetyczne ) i musisz szukac swojego "ustawienia" znam osoby które mają prl wybite o 100% i jest ok a znam ludzi którzy mają prl w górnej granicy i już jest lipa po całości
2

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Ok żeby nie spamować, jutro wkleję najnowsze badania i ewentualnie jak polecę z ww srodkami to chciałbym w tym wątku wrzucić pełne info jakie dawki jak podziałały. W każdym razie właśnie mi chodziło o to żeby test nie leciał w dół i stąd pomysł z clomidem.
Myślisz że można pobudzić LH clomidem i wzmocnić efekt blokując estrogen?
z forum wyczytałem że często podwyższony estrogen blokuje syntezę endogennego testosteronu?
Dzięki jak do tej pory za dotychczasowe sugestie. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94102 Napisanych postów 363939 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667614
Może się to udać lecz z tym ia to bardzo delikatnie bo jak zbijesz e2 za nisko to też będzie kiszka
2

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
wczoraj poszły najnowsze badania:

z tego co wyszło testosteron leci w dół - z prawie 600 ng/dl na 530 ng/dl
estradiol trzyma się mocno cały czas na poziomie ok 60 pg/ml (1.5 x norma)
prolka ok 8,5 ng/ml więc tu winowajcy nie szukam
progesteron przekroczony 0,157 ng/ml (0,05-0,149)

wklejam badania

dzisiaj będę miał exe i clomid po 1 opakowaniu , jakieś pomysły jak działać?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 251 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27863
Rozchwiales hormony boosterami. Obizyles estrogen jednocześnie stymulując wzrost testosteronu. Biorąc to pod uwagę oraz Twój wiek pozostaje Ci albo zaczekać aż wszystko wróci do normy i będziesz średnio z sylwetką samopoczuciem i libido
albo spróbować naturalymi metodami np Tribulus czy jakimiś innymi ziolkami ewentualnie sezonowo boostery
albo igła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2878
Mysle czy nie sprobowac po prostu pol tabletki exe , sprawdzic samopoczucie i ponowic badania..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EPISTANE - PEŁNA I DOKŁADNA RELACJA

Następny temat

Wiosna, lato bomba

WHEY premium