SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z bicepsami

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Witam wszystkich,
Mam 22 lata ćwiczę już na siłowni prawie rok i zauważyłem że moje bicepsy nie rozwijają się proporcjonalnie w stosunku do reszty ciała. Mam dietę, pamiętam o regeneracji. Dotychczas ćwiczyłem je raz w tygodniu ok. 10 serii. W zależności od planu robiłem je na jednej sesji z tricepsami lub plecami. Z reguły wykonuje na nie 3-4 ćwiczenia po 8-10 powt. Plan zmieniam co ok. 3 miesiące, ale bicepsy bardzo wolno idą.
Nie wiem gdzie robię błąd, być może jest to uwarunkowane genetycznie, proszę o pomoc doświadczonych ćwiczących.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Wypelnij pelna ankiete dzialu, rozpisz caly trening i diete, wklej filmy jak wylonujesz cwiczenia na biceps. Jak to zrobisz bedziesz mogl oczekiwac pomocy, teraz nie podales informacji wystarczajaco by Ci pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 111 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 791
może popełniasz błędy w technice ćwiczeń.... na koniec treningu dodaj sobie serie z niedużym ciężarem na co najmniej 20 pow by dobrze napompować krew , może twoje bicepsy dostają za mało substancji odżywczych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Płeć : M

Wiek : 22

Waga : 61-62

Wzrost : 162

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : 9 miesięcy na powaznie

Uprawiane inne sporty : w lato bieganie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia

Dieta : na masę (1,5-2g białka na 1kg masy ciała)

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: 2 tygodnie temu

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wyciskanie ok 60kg


Trening:

Dzień 1 - Klatka
1. Wyciskanie sztangielek płasko 4s
2. Wyciskanie sztangielek skos górny 4s
3. Rozpiętki płasko 3-4s
4. Butterfly 3s

Dzień 2 - Wolne

Dzień 3 - Plecy
1. Martwy ciąg 4s
2. Podciąganie na drążku nachwytem 4s
3. Wiosłowanie sztangielką 3s
4. Wiosłowanie sztangą 3s
5. Przenoszenie sztangielki zza głowy 2s

Dzień 3 - Wolne

Dzień 4 - Barki
1. Wyciskanie sztangielek siedząc 4s
2. Unoszenie przodem w górę 3s
3. Unoszenie bokiem w górę 3s
4. Podciąganie sztangi 3s

Dzień 5 - Biceps, Triceps
1. Uginanie ze sztangą stojąc 3s
2. Uginanie naprzemiennie z hantlami 3s
3. Uginanie siedząc 2-3s
4. Modlitewnik / w oparciu o kolano 2-3s
5. Wyciskanie francuskie sztangą 4s
6. Młotki za głową 3s
7. Wyciąg górny z liną 3s
8. Wyciąg górny jednorącz podchwytem 3s

Dzień 6 - Wolne

Dzień 7 - Nogi
1. Przysiad ze sztangą z przodu na barkach 6s
2. Wykroki chodzone 4s
3. Martwy ciąg na prostych nogach 4s
4. Wspięcia na palce 6-8s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3754 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 49667
Dlaczego pisząc o diecie napisales tylko o ilości białka? Dlaczego nie napisałeś wyników w podstawowych ćwiczeniach? Trening do wymiany, nie dla Ciebie taki split. do tego śmieszny ten dzień 5. Więcej nie znaczy lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
diete wklej tutaj
www.potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
i wklej screena
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Właśnie zastanawiałem się nad tym czy mogę jechać planem 5 dniowym czy dalej 3 dniowym, dlatego ułożyłem 5 dniowy i zobaczę który przynosi większe efekty, chyba że po 9 miesiącach to nadal za dużo dni treningowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
A co do diety to jest ona raczej intuicyjna, jem wiele wysokobiałkowych produktów, węglowodanów wolnowchłanialnych i zdrowych tłuszczów roślinnych. Mniej więcej białko 30%, węgle 50%, tłuszcze 20%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Daje moją dietę




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Wiek 112 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4173
W diecie masz za mało węglowodanów a co sie z tym wiąże, za mało masz też kalorii.. Wywal te margaryny i musli i wogóle nie kupuj produktów przetworzonych. A jak u ciebie z techniką? Pamiętaj że tu nie chodzi o machanie sztangą. Musisz czuć mięsień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 195
Na początku tylko ale przez krótki okres czasu miałem właśnie problem z techniką bo zakładałem za duży ciężar, ale teraz już nie bujam ciałem, łokcie trzymam nieruchomo przy ciele, ciężar wiadomo mniejszy, ale dalej jest lipa z przyrostami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór Diety ;)

Następny temat

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaką diete zastosować aby: spalić tłuszcz a nie białk

WHEY premium