SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem waga/wymiary - co robie nie tak?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2201

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Drogie panie,
postanowilam wypelnic ankiete oraz po krotce opisac moj problem, bo sama sobie z tym nie poradze. Czytam forum od ponad roku, baaaaardzo wiele sie dowiedzialam, wciaz ucze sie nowych rzeczy i naprawde chce powrocic do wagi sprzed kilku lat. Bardzo licze na Wasza pomoc...

Wiek :29
Waga :61
Wzrost :163
Obwód w biuście :91
Obwód pod biustem :78
Obwód talii w najwęższym miejscu :75
Obwód na wysokości pępka :85
Obwód bioder :98
Obwód uda: 58
Obwód łydki: 34,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biust, twarz
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona, talia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) orbitrek, tetno 160, ok 20 km/h 50 min co drugi/trzeci dzien
Co lubisz jeść na śniadanie: jaja, jogurt z musli, owsianka
Co lubisz jeść na obiad : mieso, warzywa
Co jako przekąskę : chrupkie pieczywo z pasztetem sojowym
Co jako deser : nie lubie slodyczy
Ograniczenia żywieniowe : zadnych
Stan zdrowia : wszystko ok
Preferowane formy aktywności fizycznej: orbitrek mi pasuje, zastanawiam sie nad wlaczeniem cwiczen silowych ale jestem tak podlamana zastojem wagi, ze z trudem sie mobilizuje zeby przynajmniej cwiczyc na orbitreku
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : l-karnityna (pomogla schudnac kilka lat temu), scorch (kilka miesiecy temu, przez kilka tygodni)
Stosowane wcześniej diety : kapusciana, kopenhaska - kilka lat temu, wiadomo - totalna porazka

Moj problem polega na tym, ze postanowilam schudnac ok 5 miesiecy temu, (ok 5 lat temu wazylam 50 kg i w ciagu dwoch ostatnich lat przytylam ponad 10 kg - wyjazd za granice, zmiana nawykow) Stopniowo: wyrzucilam kompletnie z menu fastfoody, slodycze i zaczelam cwiczyc na orbitreku. Pozniej stosujac sie do wskazowek z forum ulozylam diete - owsianka na sniadanie, jaja na drugie, obiad kurczak, orzechy, warzywa, kolacja jakas makrela z salata, pozniej na noc twarog z oliwa.
Jem tak juz od 2 miesiecy, (okolice 1200-1400 kalorii) jednak moja waga stoi w miejscu. 60 kg to max jaki udalo mi sie osiagnac - od pazdziernika schudlam 2 kilogramy :( Bardzo mnie dziwi to, ze ogolem z wymiarow polecialo mi jakies 9-10 cm. Nie wiem, jak to mozliwe? Przeciez nie cwicze silowo - to nie moga byc miesnie, prawda?
Nie wiem, co robie nie tak, czy jem za malo czy za duzo, czy zle cwicze, mam zalamke. Potrzebuje jakiejs wskazowki. Czytam, i czytam, i ucze sie i wydaje mi sie, ze ciagle nie rozumiem mojego ciala:(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem, co robie nie tak, czy jem za malo czy za duzo, czy zle cwicze

Jesz za mało. Źle ćwiczysz, bo nie robisz żadnych treningów siłowych tylko aero.

Pozniej stosujac sie do wskazowek z forum ulozylam diete (...)
Jem tak juz od 2 miesiecy, (okolice 1200-1400 kalorii) jednak moja waga stoi w miejscu

Ale to chyba nie chodzi o NASZE forum?

Przecieznie cwicze silowo - to nie moga byc miesnie, prawda?
Nie, to tłuszcz. Ty mięśnie tracisz poprzez dietę o zbyt niskiej kaloryczności i aeroby. Masz coraz mniejszą masę mięśniową, coraz mniej kalorii spalasz w spoczynku, czyli obniżasz swój metabolizm i nie chudniesz. Jeśli się w porę nie opamiętasz zaczniesz na tej kaloryczności tyć.

Co powinnaś zrobić to:

1. Ułożyć porządną dietę o przyzwoitej kaloryczności i rozkładzie BWT
2. Zacząć ćwiczyć siłowo.

Wszystko jest do zrobienia. Daj zdjęcia sylwetki i swój jadłospis.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-04-28 23:00:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Bardzo dziekuje za odpowiedz! W zwiazku z tym -
1. Jesli zwieksze opor na orbitreku do maksimum - czy wtedy zacznie to byc juz cwiczenie silowe czy nie ma opcji, zeby orbitrek byl czyms wiecej niz maszynka do aerobow?
2. Ja wiem, ze to nie sa ilosci jedzenia, ktore na forum sa rekomendowane, chodzilo mi raczej o sposob laczenia produktow, zeby w miare zbilansowac posilki. Ciezko mi jesc wieksze porcje a poza tym obliczylam moje zapotrzebowanie kaloryczne na 1800 z czego obcielam 300 i staralam sie do tego stosowac. Kiedy wciaz nie chudlam robilam sobie coraz mniejsze porcje.. ech.
3. Wyliczylam, ze moj obecny bf to jakies 25-26 %, wyjsciowego nie znam; czy to woda w takim razie zeszla (chodzi mi o wymiary)? Bardzo chcialam tego uniknac, te diety typu kopenhaska raz na zawsze wybily mi z glowy "chudnij szybko" (czyli chron swoj tluszcz)
4. Nie mam aparatu, zrobie zdjecia komorka, mam nadzieje, ze cos sie uda na nich zobaczyc.
5. Mam spory problem z uzyskaniem dziennie 120 g bialka, takze tluszcze i wegle samowolnie zminimalizowalam do, zdaje sie niepowaznych ilosci. Chcialam zrobic zrzut dnia z dziennika, ale potrafie tylko poszczegolne posilki :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Orbison to orbison i nic tego nie zmieni Trening siłowy to ciężary, optymalnie sztangi i hantle, ewentualnie maszyny (to dla początkujących)

2. Jeśli jesteś zdrową kobietą, bez żadnych defektów metabolicznych, to 1500kcal to za mało. Co do tego, że 1800kcal to Twoje zerowe zapotrzebowanie to też bym polemizowała

3. Ciężko powiedzieć, ile schudłaś z wody/mięśni/tłuszczu. Zawsze najpierw schodzi woda, a później to już zależy... Jesz mało, nie ćwiczysz siłowo- tracisz w pierwszej kolejności mięśnie Dlatego też prosiłam o zdjęcia. Czasem ciężko coś wywnioskować z wymiarów i wagi
Popatrz na Mi:
https://www.sfd.pl/konkurs/Mi_lena-t725200.html
Ma 160cm wzrostu, waży 57kg a tłuszczu ma malutko... Na upartego można byłoby Was ze sobą porównywać w kategoriach wagowo-wzrostowych

4. Mogą być z komórki

5. Zawsze możesz się wspomóc odżywką białkową

Ale dobra. Spróbuj ułożyć sensowną dietę:

130g białka, 130g węglowodanów, 75g tłuszczu. To tak na sam początek, żeby jakoś ten Twój metabolizm podnieść z upadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911






Dzien dobry :]
Zrobilam zdjecia - sa okropnej jakosci, za co przepraszam, ale naprawde tylko tyle moge na chwile obecna. Mysle, ze widac ze otluszczenie jest spore.
Ulozylam diete na przykladowy jeden dzien.
Mi wyglada niesamowicie! Nie mozna nas w zadnych kategoriach raczej porownywac, niestety:(
Inna sprawa dotyczy cwiczen silowych. Otoz zapomnialam wczesniej wspomniec, ale mam maly problem z odklejajaca sie siatkowka, mam wade wzroku minus 6, okulista odradzal mi duzy wysilek silowy i uprawianie sportow wyczynowych. Przestraszylam sie wtedy i rezultaty widac dzisiaj. Chcialabym bardzo zaczac cwiczyc w domu, przynajmniej na poczatku - czy to dobry pomysl?
Znalazlam http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp
-czy te cwiczenia sa ok na poczatek?
Mam pilke lekarska, 3 kg hantle i planuje zakup ekspandera.
Jeszcze jedno - orbitreka mam sobie na razie w ogole odpuscic?


Zmieniony przez - myopia w dniu 2011-04-29 11:06:30

Zmieniony przez - myopia w dniu 2011-04-29 11:09:25

Zmieniony przez - myopia w dniu 2011-04-29 11:11:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 64241
Startujesz ze zbyt niskiej kaloryczności. I wyrzuć otręby, bo Marta się wścieknie Sylwetka nie jest zła

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Tak, o otrebach juz od teraz wiem, obiecuje nigdy wiecej:) i dziekuje za mile slowo; mimo ze nigdy w zyciu tak zle nie wygladalam, zawsze to dodaje otuchy przy takiej zalamce jak moja teraz.
Boje sie zwiekszyc ilosc kalorii. I musze ulozyc sobie plan cwiczen, bylabym wdzieczna za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Skoro nikt nie chce pomoc, to prosze o usuniecie watku. Nie widze powodu zeby moje zdjecia tu wisialy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1572 Wiek 50 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13767
myopia nie ułozyłaś diety zgodnie z zaleceniami czego oczekiwałaś? Jak jesz od ostatniego postu tak jak Martucca zaleciła?

What is a calorie? Calories are the little bastards that get into your wardrobe at night and sew your clothes tighter...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
i czy cwiczylas (jak?) przez ten tydzien?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Big mama [help] :)

Następny temat

Dieta - jakie błędy ?

WHEY premium