SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o sprawdzenie diety i treningu do testu

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5646

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Hej!
Tak jak wspomniałem w swoim dzienniku jak wróce do domu z treningu i będę miał trochę czasu wrzucę Twoją dietkę do programu na którym ja pracuje (nie jest to żadna okrojona wersja z netu) mam kilka zastrzeżeń do dietki ale to wpiszę potem przede wszystkim jeśli masz predyspozycje do odkładanie tkanki tłuszczowej to czemu pijesz CARBO? Jest to na prawdę słaby produkt dla takich osób jak ja czy ty. Co do uzupełniania glikogenu nie tedy droga zresztą to odrebny temat
Pozdro i w kontakcie.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
i po to własnie założyłem ten temat
Zastanawiałem się właśnie nad tym Carbo, pierwszy raz bym to stosował. Tylko co jako szybkowchłanialne węgle po treningu? Owoc? Czy po prostu obyć się bez węgli bo też takie opcje widziałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Na razie odpowiem odnośnie Twojego pytania powyżej, przede wszystkim nie lubię kiedy określa się CARBO jako węglowodany - tzn tak teoria się zgadza ale WG MNIE jest to coś ala zwykły hu...... cukier dla takich osób jak my uważam, że może nie istnieć. Co do owoców po treningu też raczej nie tym bardziej, że one zawierają głównie fruktozę a w tym wypadku interesuje nas raczej glukoza. Co do uzupełniania glikogenu po treningu - zacznijmy od tego i zadajmy sobie pyt czy ty go chociaż uszczypnąłeś???? Wg mnie zjedz dobry obiad oparty na małej ilości tłuszczy a skłądający się z węgli i białka więcej korzyści będzie.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Co do posiłków to po kolei:
1- Nie wbiłeś warzyw wiec nie podam Ci wysokości składników min. i witamin w diecie a za pewne wyjdą pewne niedobory.

2- co do proporcji to nie wiem jakiego programu używasz do przeliczania ale przy założeniu, że dajesz jajka normalnej wielkości ich gramatura to ok 60g a do kolacji wrzuciłem twaróg półtłusty bo nie wpisałeś
proporcja przedstawia się tak licząc odrzywki a odejmując straty z pożywienia których programy tego typu nie obliczają masz
ok
B- 280 W-270 (licząc Carbo) T- 110
niedobór błonnika którego norma wacha się pomiędzy 27-40 tu wychodzi 12
zatem warzywa też mogą nie wystarczyć chyba, że wrzucisz te które mają sporo błonnika.
tłuszcze proporcjonalnie są całkiem ok ale tylko przy założeniu całościowym.

Osobiście uważam, że proporcja białka powinna być niższa, tłuszcze może też trochę ale to już względne podejście a zmniejszenie białka podbiłbym węglami złożonymi.

3- Śniadanie i jego proporcja
b-64 t-48 w-72 kcal 950
Tu chyba zauważysz nieco za dużo białka tłuszczy też trochę sporo jak na poranek trawienie tego będzie trwało najmarniej pół dnia.

Podobnie wygląda sprawa obiadu żaden organizm nie przyswoi 60g białka nawet ten który wspomagany jest środkami farmakologicznymi a tak nam wychodzi w dodatku bez tłuszczowo praktycznie.

kolacja jeśli tylko Twaróg i oliwa wychodzi znów 50g Białka + prawie 50g tłuszczu znów spore obciążenie dla nerek itd......

to kwestie które wydały mi się nieco dziwne jeśli chodzi o dietę
kwestia korekt to już od Ciebie zależy co i jak To Twój organizm i na pewno nie mogę Ci nic sugerować nie znając Cię i nie widząc na oczy

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Kreatynkę jeśli rano to daj ze 20 min przed śniadaniem a nie do śniadania

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Muszę niestety uciekać na koszykówkę a jeszcze trzeba zjeść posiłek to co kojarzę chyba wrzuciłem tak mi się wydaje. Niestety nie zdążyłem uzupełnić swojego dziennika ale cóż..... może wieczorkiem tymczasem pozdrawiam i w kontakcie

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
Co do kreatyny to zasugerowałem się ostatnim artykułem w dziale "badania" o transporcie kreatyny. Wiąże się to z insuliną.

Ogólnie co do warzyw nie chcę trzymać się schematów. Będą się zmieniać tak jak zawsze u mnie. Ale oczywiście podsawą będą warzywa zielone, brokuły, fasola. A jesli będa niedobory witamin i minerałów(a pewnie będą) to dokupię jakąś multiwitaminę.

Korzystałem z kalkulatora z potreningu.pl. Od początku nie wydawał mi się zbyt dokładny i precyzyjny.

dzień treningowy

1 i 2. Placek z 6 jaj, 150g owsa, 30g WPC, 30g orzechów. To byłyby dwa pierwsze posiłki.
3. 200g kurczaka, 120g ryżu/ makaronu + warzywa zielone
po treningu 30g WPC, 30g carbo
4. 200g kurczaka, 120g ryżu/makaronu, oliwa 25ml +warzywa zielone
5. 200-250g twarogu póltłustego, oliwa 25ml +warzywa

A takie coś? W dzień nietreningowy ucinałbym z węgli.


Zinko się odezwał, ma mi podrzucić swoje banery tzn już podrzucil ale moja przeglądarka nie odczytuje i na meila ma mi wysłać


aa i bardzo dziękuję Marcin za pomoc, chcę do tego podejść na 100% a dzięki takim poradom czuję, że będzie dobrze


Zmieniony przez - xmejux w dniu 2012-09-02 17:54:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Wydaje się rozsądniej - chociaż ja osobiście (ale to już kwestia prywatna) jestem zwolennikiem usuwanie części żółtek i to zarówno z racji wymiany je na inne tłuszcze np z masła orzechowego jak i zdrowotnie oczywiście zaraz będą głosy że można jeść jaj ile się tylko chce bo amerykańskie badania itd ale zostawmy tą kwestię w spokoju :). Ja robię placek gdzie zazwyczaj na śniadanie mam przy diecie obecnej gdzie staram się zbić zbędny tłuszcz ok 40-50g płatków owsianych 4 białka i jedno całe jajo ok 20g masła orzechowego i cynamon lub aromat mix na patelnie potem np. dodaje syropu klonoweg/z agawy/ trochę dżemu taki wybryk podpatrzony gdzieś tam.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Marcin nie uraź się ale w większości się nie zgadzam , tak na szybko masło orzechowe (orzeszki ziemne?) to najgorsze świństwo co może być.
Owoce są dobre tylko zależy jakie i w jakich ilościach .
No i ten mit ilość białka w posiłku .
Całkiem bym pozmieniał u kolegi wyżej ale nie będę się wcinał pozdro:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
wojo śmiało, nie krępuj się. Po to założyłem ten temat żeby wszystko przedyskutować, każda uwaga się przyda Masło orzechowe bez cukru z samych orzechów jest jak najbardziej ok, dlaczego sądzisz inaczej? Co do owoców to nie będe ich jadł, no może czasem na śniadanie coś. Nie uważam owoców za jakieś super bomby witaminowe, ot po prostu altenratywna i zdrowa przekąska *(pomijam kwestię cukrów).


Jaja od zawsze jem w całości. Nie tylko ze względu na ich właściwości ale też dochodzi taka kwestia, że jestem wychowany tak, że jedzenia się nie wyrzuca. Możecie po mnie pocisnąć, ale takie jest moje zdanie.
Co do białka w jednym posiłku to wiem, że to jest mit ale rozsądniej jest rozłożyć to samo na kilka posiłków. Tym bardziej, że mam taką możliwość.
Taki zarys diety (ta ostatnia opcja z poprawkami Marcina) wydaje mi się w porządku i juz teraz wiem, że będzie mi odpowiadać.


Marcin, mam banery moge się podzielić
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dziennik pokonać własne słabości.....

WHEY premium