SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o poradę w rehabilitacji st. skokowego

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60
Hej,

chciałbym poprosić o małą poradę w sprawie rehabilitacji przyśpieszonej (wręcz ekspresowej) stawu skokowego prawej nogi ... szukałem dobrego działu ale wyszukiwarka pokazuje że podobne posty o rehabilitacji sa wszedzie ... zdecydowałem się że chyba tutaj najlepiej - jeżeli jednak, źle umieściłem posta przepraszam za kłopot i prosze o przeniesienie do odpowiedniejszej kategorii ...

mam tu taki mały dylemat z nożką w gipsie ... jakis czas temu miałem małą awarią podwozia w rejonie stawu skokowego - nie było to jednak popularne skręcenie stawu, a coś chyba w stylu zbicia ... jako że bylem wtedy zdala od cywilizacji to nożkę nieco przeforsowałem podczas marszu z cięzkim plecakiem. W efekcie po powrocie do domu wylądowałem na pogotowiu z noga jak bania. Lekarz stwierdził, że nie ma pęknięcia ani złamania ale jest jakiś zonk z wiązadłem (czy torebką) i profilaktycznie zapakował mnie na 3 tygodnie w "bucik". Te trzy tygodnie będą dokładnie za tydzień. Zdjęcie gipsu mam mieć w srodę.

Wszystko pieknie ale mam wielkie "ale". W czwartek powinienem już jako tako chodzić bo mam bardzo ważna imprezę o charakterze plecak-nogi-piechota i absolutnie nie moge z niej zrezygnować. Teoretycznie, o ile to mozliwe chciałbym już w piatek od rana dymać z plecakiem jakies 30km dziennie (cały piatek, sobota i niedziela). Nie moge z tego zrezygnować bo czekałem na to cały rok. Niefart wielki zrzucił na mnie ta kontuzje.

Wobec powyzszego zastanawiam się poważnie nad tym czy nie zdjąć sobie gipsu samemu już np. w ten weekend (sobota lub niedziela) a te 2-3 dni pośiwecić na przyspieszoną rehabilitacje - tak zeby w piatek móc zapakowac noge w jakiś piekielny stabilzator i żeby móc wziąć udział w tym marszu kilkudniowym.

Czy to rozsądne ? Jak sądzicie ? Bardzo mi na tym zależy, ale oczywiście nie warto jeżeli mam kolejny miesiac znow mieć gips. Zwłaszcze że równolegle mam jeszcze palec lewej łapy zagipsowany.Czy jest szansa, że w ciągu tych dwóch tygodni problem z wiązaniem zniknął ? Czy takie skórcenie o 2-3 dni okresu w ktorym noga jest w gipsie coś zmieni ? W jaki sposób najlepiej się rehabilitowac tak aby noga możliwie się przygotowała do tego.

Obecnie chodze normalnie w tym gipisie po domu i po dworzu lekko utykajac (roznica wysokości no i brak mozliwosc normalnej pracy stawu). Noga w gpsie nie sprawia zadnego bolu i obciażam ją powiedzmy w 80-90%. Kul nie używam. Czy w 2-3 dni mozna odzyskac sprawność marszową ? Nie musi być pełna. Wystarczy spokojne chodzenie bez forosowania. Oczywiście po zdjęciu od razu na nogę leci stabilzator ortopedyczny. Kusi mnie zdjęcie gipsu samemu - wiem że to głupie, i że noge po zdjeciu powinien zbadać lekarz. Niemniej jednak nie było żadnego pęknięcia czy złamania więc chyba nie powinno być problemów. Dziś mijają równo 2 tygodnie od założenia gipsu. W sobotę będzie to praktycznie 2,5 tyg (zamiast zapisanych trzech).

Prośba o jakieś porady. Nie wiem co robic. Za to wiem że jak mi zdejmą gips w środę to moge pomarzyć o chodzeniu w piątek ... ryzykować ? Jak tak to jak przygotować nogę do przyszłych obciążeń - 3 dni łazenia z plecakiem po 15-30 km dziennie.

semper fidelis

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
daj tego posta w dziale zdrowie w poscie kontuzje. nie jako nowy temat ale w jednym z postow podwieszonych. tam Ci doradza. IMO ja bym odpuscil impreze, kiedys tak przecholowalem z barkiem. Tez nabawilem sie lekkiej kontuzji, a potem mialem impreze, ktorej nie moglem odpuscic. Skonczylo sie zerwaniem miesnia naramiennego.

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29
ja mam uszkodzona torebke stawowa i wiezadla w stawie skokowym
wsadzili mi noge w gips , ale powiedzieli ze 2tygodnie to jest minimum , ale to wystarczajacy czas na regeneracje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
Witam mam pewien problem 17sierpnia złamałem nogę w stawie skokowym 6tyg w gipsie po upływie tych 6tyg zlamanie nie zrosło wiec jeszcze dwa tygodni nie moglem stawać na noge tak kazał lekarz wiec po tych dwóch tygodniach zaczelem chodzić i ćwiczyć lekarz kazał moczyc noge w soli bohenskiej jezdzic stopa na butelce i mija juz prawie miesiąc a ja wciąż kuleje nie jestem stanie przejsc wiele bo bul jet silny pomóżcie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrot na silownie i szybkosc przyrostow

Następny temat

HST + kreatyna

WHEY premium