SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prośba o ocenę diety na redukcję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4286

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie a więc długo dobierałem dietę i trochę jestem w szoku bo ja będę musiał jeść i jeść...
A więc obliczyłem z wzoru swoje dzienne zapotrzebowanie i wyniosło mi ok 3000 kcal przy mojej aktywności dziennej a więc :

1. Posiłek zjem o godzinie 7 a więc wstaje o 6 ogarniam się i jadę rowerkiem lajtowo 25-30 min na czczo i przyjeżdżam do pracy i jem pierwszy posiłek
2 i 3. Posiłek będzie w pracy pracy nie mam jako tako ciężkiej wiec wiele kalorii w niej nie spalę choć no nie raz trzeba się ruszać więcej bo to nie jest praca siedząca
Po pracy wracam rowerkiem do domu ta sama trasa i jem posiłek nr 4.
Następnie idę na trening kończę trening i jem posiłek nr 5 czyli banan od razu po treningu by organizm wchłoną węgle po treningu
Następnie wracam do domu i robię posiłek nr 6 jem i trochę czasu wolnego i spanie ;)

Powiedzcie mi czy jeśli z wzoru wyszło mi 3000 kcal a w diecie mam ok 300 mniej ja będę zrzucał tłuszcz ? a co za tym idzie bo to redukcja to automatycznie moje mięśnie nie będą się rozrastać ?

Nigdy tyle na diecie nie jadłem i nie mam pojęcia czy w ogolę dam rady tyle zjeść ale sam gotuję wiec to taki plus dla mnie ze będę trzymał się diety czy wszystko w tej diecie jest ok ?? może coś zmienić odjąć coś dodać ?? Moje zdjęcia i ankieta znajduję się na str 1 i 2 ;) dzięki wszystkim za poświęcony czas ;)

Czy lepiej wyjdę na tym jeśli będę trenował codzień czy potrzebuję dzień czy dwa odpoczynku w tygodniu ? Chciałbym trenować 3-4x Boks w tyg a 3-4 razy trening siłowy ?:)

A jeśli potrzebuję przerwy odpoczynku w jakiś dzień to co w dni nie treningowe ?? też muszę tyle jeść ???



Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 75
Wzrost : 163
Obwód klatki : 103
Obwód ramienia : 31,5
Obwód talii : 98
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :25%
Aktywność w ciągu dnia : przed i po pracy rower 15 km w obie strony + sredni wysiłek fizycny w pracy
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu boks + 2-3 razy bieznia 4km bieg + trening siłowy poszczególnych parti ciała
Odżywianie : raczej staram się jeść zdrowo i potrafię dostosować sie do kazdej diety
Cel : redukcja rozłożona w czasie + wymarzona sylwetka to zdjeci w poscie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : wszystko w normie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia + boks
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko + bca i spalacz chcę teraz naturalnie dojsć do celu
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : raczej chciaałbym to obejść
Stosowane wcześniej diety : zdjęcie w poście tu miałem bardzo mało kcal ok1900 ale waga dobrze leciała w dół







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ktoś będzie w stanie pomóc ??:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Zmniejsz białko do 2g/kg masy ciała. Zwiększyć możesz tłuszcze. Jaki jest cel posiłków z bananem? W dni wolne tyle samo kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok ok a tłuszczę do ilu zwiększyć ?? w posiłku nr 1 zamierzałem zrobić wymiesząc wszystie składniki i na patelni z dodatiem nie dużej ilośći oleju kokosowego upiec placki owsiane a w posiłku nr 4 bedzie to omlet wymieszany z jajami i bananem czyli taki grubszy naleśnik i do tego owoce i orzzeczy. A samego banana po treningu nie jeśc ? mogę jeść mniej kurczaka w posiłku nr 2 i dorsza w nr 6 to zredukuje do 180 gram czyli było by 2,4 grama białka to za duzo dalej ?? a tłuszczy mogłbym dodać wiecej oleju lniaanego lub kokosowego lub orzzecchów w posiłku nr 4 :)

a jak z odpoczynkiem czy jak mam siły moge trenować codzień czyy lepiej w jakis dzien odpoczać ??::)


Zmieniony przez - leonik7 w dniu 2018-01-07 16:01:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Białko wystarczy w okolicach 2 g . Tłuszcze możesz podbić do 1,5 g. Nie zalecam trenowania codziennie gdyz regeneracja jest tutaj bardzo ważna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok rozumiem to ile dni przerwy potrzebuje w tygodniu ?:) i jak rozłożyć ćwiczenia pół na pół boks z treningiem siłowym czy wiecej boksu czy wiecej treningu silowego ? Czy skupić się na większej.ilości powtórzeń mniejszym ciężarem ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nie lepiej mi będzie jeszcze odjąć jeden posiłek w dni nie treningowe ? Jesli nie to dlaczego ??:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Osoba ze stażem kilkuletnim zna lepiej swój organizm i może trenować ciężej i częściej, gdyż ma wyższy poziom wytrenowania od np: osób początkujących zatem kilka dni odpoczynku jest wręcz wskazane. Odnośnie diety: jak już wcześniej zostało wspomniane, zredukuj podaż białka do 2g/kg masy ciała. Banan jest kompletnie zbędny po treningu, oleje roślinne wybieraj tylko nierafinowane, tłoczone mechanicznie na zimno, w ciemnej szklanej butelce. Warto zaznaczyć, iż na oleju lnianym nie powinno się smażyć, aby Ci to do głowy nie przyszło. Posiłek 3 jest ubogi odżywczo, jak wygląda kwestia spożycia warzyw? gdyż jest ich relatywnie mało w Twojej rozpisce, omega-3 (DHA i EPA) staraj się dostarczać z ryb które są w te kwasy tłuszczowe obfite jak pstrąg, śledź, łosoś dziki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok ok rozumiem . A to prawda ze zjadając 2 banany naraz to zle dla naszego organizmu bo zbyt wiele cukruu naraz dostarczamy ??
a odnośnie posiłka nr 3 to robię sobie takiego Szejka do pracy blenduje to wszystko i to w sumie taki posiłek w formie płynnej i czym mogłbym go wzbogacić ?? moze ddodać trochę gram masła orzechowego ?? olej lniany dodaje do ryżu po ugotowaniu ;) too moze zamiat dorsza to bedę jadł łososia ? tylko to nie bedzie zle jeslli taki tłusty posiłek zjem na noc ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro 2 banany mieszczą Ci się w bilansie i nie jest to tradycją codzienną, bo chodzi o urozmaicenie, to ja nie widzę problemu. Wiele fruktozy (jeśli o niej mówisz) w 2 bananach nie będzie, biorąc pod uwagę, że średni banan mam 120g, to dwa mają 240g, czyli jakoś 10g fruktozy łącznie około Niebezpieczna ilość to okolice 40-50g.

A ponadto do poczytania: http://potreningu.pl/articles/2262/obalamy-mity-na-temat-bananow

Masło orzechowe od czasu, do czasu jest ok - jako dodatek do szejka możesz wrzucić chociażby zmielone siemię lniane, czy nasiona chia, oliwę z oliwek. W zależności do tego, czego brakuje w makro.
Dorsz jest ok, chodzi o to, by nie tylko dorsza jadać, inne ryby też są ok - jak łosoś, to dziki, nie norweski.
O rybach: https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html

A na noc jada się zbilansowany posiłek, ma zawierać porcję węgli, tłuszczy i białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok ok dziękuję Pani a czyli tak patrząc na moją diete to co by Pani w niej zmieniła dokładnie ? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga , masa , jedzenie

Następny temat

Dieta redukcyjna na rzezbe

WHEY premium