SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

pregnyl zniknął z aptek, dlaczego ? i jak temu zaradzić

Wysłana -
dzień dobry

jak z temacie, zniknął z aptek pregnyl i apteki mówią, że producent wznowi dystrybucje leku po nowym roku .

Co to za paranoja i jak sobie z tym radzić ?
Wysłana -
"hCG został odkryty w 1920 r. [7], został dopuszczony do stosowania w USA od 5 marca 1973 r. [6]. hCG (human chorionic gonadotropin) – gonadotropina kosmówkowa – jego działanie jest bardzo podobne do LH (hormonu luteinizującego). W efekcie hCG u mężczyzn pobudza wydzielanie androgenów, w szczególności testosteronu w komórkach Leydiga. Fizjologicznie hCG powstaje w czasie ciąży w łożysku [3]. Co ciekawe – jedynym hormonem posiadającym zdolność pobudzania receptora dla FSH jest … FSH (hormon folikulotropowy). hCG to jeden z najczęściej stosowanych preparatów pozwalających na przywrócenie funkcjonowania jąder po cyklu np. na steroidach anaboliczno-androgennych, prohormonach itd.

Wbrew obiegowym opiniom hCG nie wpływa na tarczycę i redukcję wagi ciała, mało tego – z jego stosowaniem może wiązać się wzrost masy ciała! Stosowanie hCG w trakcie cyklu na SAA jest możliwe, ale skuteczność takiego zabiegu jest wątpliwa.

podwzgórze => GnRH => przysadka mózgowa => przedni płat przysadki: LH/FSH => jądra/jajniki => hormony płciowe/inhibina

GnRH (hormon uwalniający gonadotropiny) – jest peptydem, powstającym w podwzgórzu, stymuluje wydzielanie hormonów. „Peptyd ten jest uwalniany w sposób pulsacyjny, w pulsach zsynchronizowanych, z zakończeń nerwowych, z których przez krążenie wrotne co 30-120 minut dostaje się do przedniej części przysadki. Tam stymuluje uwalniane i biosyntezę LH i FSH z gonadotropów po uprzednim związaniu się ze specyficznym receptorem GnRH typu I. Każdy puls GnRH stymuluje sekrecję i biosyntezę LH i FSH (Millar i wsp., 2004), lecz pulsy FSH są mniej wyraźne” [2]."

Więcej -> doping.pl

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
słyszałem ze jest jakieś w penach 6000iu cena około 3x wielsza i niby teraz takie ma być

nie wiem czy to prawda
Wysłana -
na rynku jest ovigil
Wysłana -
czy ovigil to jest generyk ?
jeśli nie to co to jest, jak działa, jak z dawkowaniem ?
Wysłana -
Ovigil to shree, wedlug 80% uzytkownikow dziala a wg reszty nie ja jestem w tych 20% ale nie neguje. Byc moze mam za duze oczekiwania po biciu pregnylu z apteki.
Wysłana -
czyli mam rozumieć, że ovigil to jest środek UG, tak ?
a co jest w APTECE zamiast pregnylu, generyk jakiś, przecie mnie szlag trafi bo ja wbijam w małych dawkach a często i bez tego nie funkcjonuję
Wysłana -
Shree to ug uwazane przez grono za apteke. Ja jeszcze niedawno dostalem pregnyl na recepte ale chyba mialem farta z tego co pisze. Generyka pewnie nie ma z tego co slychac.
Wysłana -
paranoja, co to teraz robić :(
Może w Czechach mają
kpina, żart, szambo po same uszy, nie spodziewałem się takiego czegoś, widać w tym trzecim świecie wszystko jest możliwe
Wysłana -
W trzecim swiecie to leki kupujesz w aptece bez recepty wiec nam do nich daleko
Wysłana -
Jaki trzeci swiat? Jestesmy w czolowce, dostalismy awans i jestesmy krajem rozwinietym. Nie, rozwijającym sie. Wiadomosci nie ogladasz? A na powaznie, jesli masz dostep to sprobuj ten ovigil. Duza szansa ze trafisz w te 80% zadowolonych. Porownujac do pregnylu dziala ale slabiej
Wysłana -
Szukaj po aptekach może jeszcze gdzieś maja resztki . Na hurtowniach braki .
Strona 1 z 9
Dodaj odpowiedź