SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

predyspozycje do rodzaju treningu silowego

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
witam, jestem raczej drobnej postury (teraz troche uroslem) mianowicie waze niespelna 70 kg przy wzroscie 185 zasieg ramion 189
cwiczac boks, powininen przybrac trochu na miesniach cwiczac, roznego rodzaju wyciskania (to by mnie wzmocnilo) czy powinienem isc w strone treningu wytrzymalosciowego mianowicie pompeczki brzuszki podciagania i to wszystko hurtowo na sztuki ? bo jakbym robil kolo 60 pompek podciagal sie z 20 razy
to tez byl fajnie rozbudował mięśnie i było by to znakomite połączenie do moich warunków fizycznych z kondycją i szybkością
jakby to wytłumaczyć ..
chodzi o to, czy nie lepiej miec znakomitą wytrzymałość siłową (przy warunkach predysponujących do tego) + kiepską siłe chwilową, czy lepiej mieć srednia ta wytrzymałosc miesniową i średnią siłe maksymalną (bo nie widze siebie i tak z dużą siłą maksymalną nawet jakbym ostro cwiczyl z zelazem)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Kolejne wpisy naruszające regulamin i obrażające kogokolwiek zostaną usunięte i "nagrodzone" banem, rozumiemy się?
2

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Podciąganiem i pompeczkami nie zrobisz dużej masy. Szczególnie gdy nie masz "dobrych genów". A tak jest w twoim przypadku. Jesteś bowiem typowym ektomorfikiem.

Mięśnie zbudowane w efekcie treningu stricte skupionego na rozbudowie masy mięśniowej nie są zbyt przydatne w boksie, a nawet mogą pogorszyć wyniki.

Najefektywniej jest budować siłę maksymalną, a ściślej mówiąc moc maksymalną, czyli zdolność do generowania ogromnej siły w minimalnym czasie. Jest to szczególnie ważne dla bokserów.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-02-18 23:06:10
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Znowu od dupy strony. Siła maksymalna i moc to nieodzowne składowe szybkości. Do tego nie bierzesz pod uwagę kwestii z jakich włókien masz zbudowane mięśnie, z szybko czy wolnokurczliwych, po części jest to sprawa genetyki a po części rodzaju treningu. Do tego dochodzi jeszcze ćwiczenie centralnego układu nerwowego.
Bardzo uprzszczająć to co chcesz robić, czyli wykonanie 60 pompek, 20 podciagnięć możesz z grubsza porównać do treningu maratończyka, Natomiast, siła maksymalna i moc to trening sprintera.
I teraz podstawowa zasada w każdym sporcie i w życiu w sumie też, spoko że znasz swoje predyspozycje, możesz na bazie ich budować jakąś tam strategie działania, ale jeżeli chcesz odnieść prawdziwy sukces i rozwijać się to skupiasz się na poprawie swoich słabych stron! Tak działają mistrzowie! I teraz żeby jeszcze bardziej zamieszać, to topowi maratończycy biegają tez sprinty.
Jest też teoria, że większość polskich pięśćiarzy nie ma ciosu bo nie ćwiczy własnie mocy i siły maksymalnej.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Po prostu wciąż w polskim boksie przeważają archaiczne metody treningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
elduce
Znowu od dupy strony. Siła maksymalna i moc to nieodzowne składowe szybkości. Do tego nie bierzesz pod uwagę kwestii z jakich włókien masz zbudowane mięśnie, z szybko czy wolnokurczliwych, po części jest to sprawa genetyki a po części rodzaju treningu. Do tego dochodzi jeszcze ćwiczenie centralnego układu nerwowego.
Bardzo uprzszczająć to co chcesz robić, czyli wykonanie 60 pompek, 20 podciagnięć możesz z grubsza porównać do treningu maratończyka, Natomiast, siła maksymalna i moc to trening sprintera.
I teraz podstawowa zasada w każdym sporcie i w życiu w sumie też, spoko że znasz swoje predyspozycje, możesz na bazie ich budować jakąś tam strategie działania, ale jeżeli chcesz odnieść prawdziwy sukces i rozwijać się to skupiasz się na poprawie swoich słabych stron! Tak działają mistrzowie! I teraz żeby jeszcze bardziej zamieszać, to topowi maratończycy biegają tez sprinty.
Jest też teoria, że większość polskich pięśćiarzy nie ma ciosu bo nie ćwiczy własnie mocy i siły maksymalnej.


a skąd moge wiedzieć/jak sprawdzić, z jakich włokien mam zbudowane miesnie i jak to sie ma do treningu jaki mam obrać
ktore wlokna sa lepsze?
pierwsze slysze o tym pojeciu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
To są podstawy kolego. Jesteś raczej szybki czy masz wytrzymałość. Lepiej się czujesz w biegach długodystansowych, czy sprintach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Generalnie, sprinterzy, wszelkiej maści miotacze maja przewagę włókien szybkokurczliwych, maratończycy wolnokurczliwych. Przyczym przez odpowiedni trening, mozemy po częsci wpływac na zmiany stosunku jednych do drugich.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
elduce
To są podstawy kolego. Jesteś raczej szybki czy masz wytrzymałość. Lepiej się czujesz w biegach długodystansowych, czy sprintach?


kurde u mnie z bieganiem załamka od dawna :( wydaje mi sie ze bardziej pewniej czułbym sie biegajac dluzszy dystans 400 ,800 m niz sprint
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
elduce
Generalnie, sprinterzy, wszelkiej maści miotacze maja przewagę włókien szybkokurczliwych, maratończycy wolnokurczliwych. Przyczym przez odpowiedni trening, mozemy po częsci wpływac na zmiany stosunku jednych do drugich.


to ja jestem raczej wolnokurczliwy i co w związku z tym ? jakas podpowiedz,wskazowka?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
W związku z tym jak już zbudujesz bazę tlenową to skup się na sprintach, jak wzmocnisz wytrzymałość siłową, skup sie na sile maksymalne, mocy. Wszystko.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
elduce
W związku z tym jak już zbudujesz bazę tlenową to skup się na sprintach, jak wzmocnisz wytrzymałość siłową, skup sie na sile maksymalne, mocy. Wszystko.


tak ,wiem o tym i takie same mam zdanie w tym temacie,aczkolwiek to nie jest do konca ok
dlatego,ze jak zbuduje wytrzymalosc silową i skupie sie na sile maksymalnej to z pewnością strace nieco na wytrzymałośći siłowej
trzeba jakoś to rozplanować, ale zgodzisz sie ,ze poki nie mam dobrej wytrzymalosci silowej nie powinienem brac sie za trening sily maksymalnej ? czy moze cwiczyc rownoczesnie sile wytrzymalosci i maksymalną , np wFBW A wytrzymalosc,a w FBW siłe?
tylko,ze cos sie obawaiam,ze idac takim treningiem nie wypracuje dobrze ani tego.ani tego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy worek bokserski.

Następny temat

Treninggg

WHEY premium