sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

powrot po długiej przerwie ( poprawa dynamiki i wydolności )

Wysłana -
Witam
Jestem po długiej przerwie dokładnie 8 miesiecy pękła mi nerka na sparingach i nabawiłem sie zapalenia otrzewnej ale mniejsza z tym
Mogłby mi ktos podesłac jakieś konkretne cwiczenia obwodowe, ze sztanka, oponą na worku, siłce itp na poprawe dynamiki bo powiedzmy ze trenuje juz 3 tygodnie i moment od chęci wyprowadzenia ciosu do jego wyprowadzenia trwa tyle co pierwszy raz :D :D
z gory dzieki :*
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
jezeli chodzi o dynamike to jak dla mnie najlepszym cwiczeniem jest walka z cieniem z lekkimi ciezarkami w ,rekach tylko max do 05 kg nie wiecej
Wysłana -
można wiedzieć jaki sport uprawiałeś że ci nerka na treningu pękła?
Wysłana -
Dynamika? Power clean, przysiad tylni z wyskokiem, rwanie, push press z małym ciężarem, uderzenia młotem w oponę (mało powtórzeń), rzucanie piłką lekarską o ścianę lub podłogę. Jest wile takich ćwiczeń.

Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-05-08 22:06:20
Wysłana -
Polecał bym kompleksy sztangowe :) bardzo fajne rozwiązanie.
Wysłana -
Jesli chodzi o dyscypline to mma zaczynałem w muaythai ale po 5 latach przezuciłem sie na mma
Wysłana -
a konkretnie przy ucieczce z bocznej nie kreciłem sie do przeciwnika tylko uciekaem nogami po siatce i dostałem kolano na rozciągnietych plecach od goscia 110+ wpadło jak w masło
Wysłana -
to nie ciekawie rzeczywiście
Wysłana -
dlatego między innymi takie sparingi oparte na zbyt dużej różnicy wagi nie mają sensu
Wysłana -
Chociaż, zrobienie sparingu z kimś cięższym o 10-15 kilo daje więcej doświadczenia i zmusza nas do wykorzystywania techniki przeciwko sile. Rickson Gracie mówił, że jeśli nie możesz pokonać cięższego przeciwnika, to coś jest z Twoim jiu-jitsu nie tak. Wiadomo, nie można traktować tego dosłownie, lecz trzeba pamiętać, że sztuki walki powstały z myślą neutralizacji siły techniką. Ja lubię czasami pokulać się z kimś cięższym. Szczególnie, gdy jest to osoba nowa. Można wtedy sprawdzić, czy jesteśmy już na etapie w którym możemy pokonać siłę techniką.
Wysłana -
Pietrosiek253
Chociaż, zrobienie sparingu z kimś cięższym o 10-15 kilo daje więcej doświadczenia i zmusza nas do wykorzystywania techniki przeciwko sile. Rickson Gracie mówił, że jeśli nie możesz pokonać cięższego przeciwnika, to coś jest z Twoim jiu-jitsu nie tak. Wiadomo, nie można traktować tego dosłownie, lecz trzeba pamiętać, że sztuki walki powstały z myślą neutralizacji siły techniką. Ja lubię czasami pokulać się z kimś cięższym. Szczególnie, gdy jest to osoba nowa. Można wtedy sprawdzić, czy jesteśmy już na etapie w którym możemy pokonać siłę techniką.

mimo wszystko jestem sceptycznie do tego nastawiony,
w jiu-jitsu samym to jeszcze może to i przejdzie, ale sparing na zasadach MMA to już inna bajka. Jak sparowałem z gościem te 15kg lżejszym jak mówisz to go podnosiłem z zamkniętej gardy do pozycji wyprostowanej, nabiegałem na siatkę i kończyłem ciosami prostymi. Z kim kto by ważył te 100 czy 110kg już tak łatwo by mi nie poszło i musiałbym się o wiele więcej napracować by go wynieść w górę. Aczkolwiek rozumiem co chcesz przekazać, bo faktycznie takie czyste BJJ jest cholernie skuteczne na różnych silnych koni, którzy nie mają zaplecza zapaśniczego tylko np z siłowni.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź