SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

powrot po długiej przerwie ( poprawa dynamiki i wydolności )

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2183

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1927
Witam
Jestem po długiej przerwie dokładnie 8 miesiecy pękła mi nerka na sparingach i nabawiłem sie zapalenia otrzewnej ale mniejsza z tym
Mogłby mi ktos podesłac jakieś konkretne cwiczenia obwodowe, ze sztanka, oponą na worku, siłce itp na poprawe dynamiki bo powiedzmy ze trenuje juz 3 tygodnie i moment od chęci wyprowadzenia ciosu do jego wyprowadzenia trwa tyle co pierwszy raz :D :D
z gory dzieki :*
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Jeżeli mamy dużą przewagę techniki i doświadczenia możemy bez problemu pokonać większego przeciwnika. Problem pojawia się, gdy przeciwnik ma trochę pojęcia o technice. Chociaż, wydaje mi się, że o uderzanych sw waga ma większe znaczenie niż w grapplingu. Np. gdy mam kogoś sporo cięższego w dosiadzie, i będzie on próbował wycisnąć mnie na klatę, to tylko się zmęczy. Dodam jeszcze, że nie liczy się tylko waga ale ogólnie przygotowanie motoryczne.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221374
jezeli chodzi o dynamike to jak dla mnie najlepszym cwiczeniem jest walka z cieniem z lekkimi ciezarkami w ,rekach tylko max do 05 kg nie wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
można wiedzieć jaki sport uprawiałeś że ci nerka na treningu pękła?
1

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Dynamika? Power clean, przysiad tylni z wyskokiem, rwanie, push press z małym ciężarem, uderzenia młotem w oponę (mało powtórzeń), rzucanie piłką lekarską o ścianę lub podłogę. Jest wile takich ćwiczeń.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-05-08 22:06:20

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Polecał bym kompleksy sztangowe :) bardzo fajne rozwiązanie.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1927
Jesli chodzi o dyscypline to mma zaczynałem w muaythai ale po 5 latach przezuciłem sie na mma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1927
a konkretnie przy ucieczce z bocznej nie kreciłem sie do przeciwnika tylko uciekaem nogami po siatce i dostałem kolano na rozciągnietych plecach od goscia 110+ wpadło jak w masło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
to nie ciekawie rzeczywiście

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
dlatego między innymi takie sparingi oparte na zbyt dużej różnicy wagi nie mają sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Chociaż, zrobienie sparingu z kimś cięższym o 10-15 kilo daje więcej doświadczenia i zmusza nas do wykorzystywania techniki przeciwko sile. Rickson Gracie mówił, że jeśli nie możesz pokonać cięższego przeciwnika, to coś jest z Twoim jiu-jitsu nie tak. Wiadomo, nie można traktować tego dosłownie, lecz trzeba pamiętać, że sztuki walki powstały z myślą neutralizacji siły techniką. Ja lubię czasami pokulać się z kimś cięższym. Szczególnie, gdy jest to osoba nowa. Można wtedy sprawdzić, czy jesteśmy już na etapie w którym możemy pokonać siłę techniką.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Pietrosiek253
Chociaż, zrobienie sparingu z kimś cięższym o 10-15 kilo daje więcej doświadczenia i zmusza nas do wykorzystywania techniki przeciwko sile. Rickson Gracie mówił, że jeśli nie możesz pokonać cięższego przeciwnika, to coś jest z Twoim jiu-jitsu nie tak. Wiadomo, nie można traktować tego dosłownie, lecz trzeba pamiętać, że sztuki walki powstały z myślą neutralizacji siły techniką. Ja lubię czasami pokulać się z kimś cięższym. Szczególnie, gdy jest to osoba nowa. Można wtedy sprawdzić, czy jesteśmy już na etapie w którym możemy pokonać siłę techniką.


mimo wszystko jestem sceptycznie do tego nastawiony,
w jiu-jitsu samym to jeszcze może to i przejdzie, ale sparing na zasadach MMA to już inna bajka. Jak sparowałem z gościem te 15kg lżejszym jak mówisz to go podnosiłem z zamkniętej gardy do pozycji wyprostowanej, nabiegałem na siatkę i kończyłem ciosami prostymi. Z kim kto by ważył te 100 czy 110kg już tak łatwo by mi nie poszło i musiałbym się o wiele więcej napracować by go wynieść w górę. Aczkolwiek rozumiem co chcesz przekazać, bo faktycznie takie czyste BJJ jest cholernie skuteczne na różnych silnych koni, którzy nie mają zaplecza zapaśniczego tylko np z siłowni.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzje

Następny temat

Rashguard venum

WHEY premium