SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

powitanie i pytanie:)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1330

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 251
na początku chciałabym wszystkich serdecznie powitać.
jestem Magda, mam 23 lata. na początku chciałabym zaznaczyć, że nigdy nie miałam zbyt wiele wspólnego ze sportem i zdrowym trybem życia. przy wzroście 162 cm ważę 52 kg i chciałabym zrzucić jakieś 5 kg. i tu pierwsze pytanie. czy w moim przypadku gdy chce zrzucić tylko 5kg mam zastosować jakąś restrykcyjną dietę czy wystarczy, że zastosuję się do pewnych zasad np. jedzenie do godzin wieczornych, ograniczenie słodyczy itp. sęk tkwi w tym, że mam uczulenie na wiele składników, które podawane są w dietach na forum. mam alergię m.in. na mleko, jabłka, migdały i inne orzechy. od 1,5 miesiąca co 2 dzień jeżdżę na orbitreku jakieś 70-80 minut. wyświetlacz pokazuje, że spalam 900-1000 kalorii (jak jest w rzeczywistości pewnie się nie dowiem ). codziennie lub co 2 dni chodzę z psem na spacery. przemierzamy ok.7-8 km. tak naprawdę to nie mam ogólnego pojęcia jak mam się zabrać za zrzucenie tych 5 kg w moim przypadku. dlatego wolę zaczerpnąć opinii ludzi, którzy się na tym znają. co zmienić? co dodać a co ująć? będę wdzięczna za każdą radę:) pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
cześć!

1. Zapoznaj się z regulaminem działu i wypełnij ankietę: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

2. Wklej fotki sylwetki.

3. Przeczytaj lekturę obowiązkową: https://www.sfd.pl/-t585708.html

4. Podaj swój przykładowy jadłospis.

5. Podaj swój plan treningowy.

Wtedy będzie można coś doradzić

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy wzroście 162 cm ważę 52 kg i chciałabym zrzucić jakieś 5 kg.

Taaaa, a to oznacza BMI = 17.9 czyli już nie niedowagę, a wychudzenie

My możemy pomóc ci uzyskać estetyczną, sportową sylwetkę o niskiej % zawartości tłuszczu. Ale do świadomego wyniszczania się i doprowadzania swojego zdrowia ręki przykladać nie będziemy.

Więc zastanów się czego chcesz:
1. Ładnej i ZDROWEJ sylwetki
2. Zrzucenia 5kg i doprowadzenia się do ruiny?

Jeśli 1: bardzo chętnie pomożemy

Jeśli 2: przykro mi, to nie jest ana boot camp i w ogóle nie mamy o czym rozmawiać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 251
oczywiście nie chcę wyglądać jak anorexia z wybiegu:D zawsze miałam wagę 47-48 kg i czułam się z nią bardzo dobrze. teraz po przytyciu tych parę kg nie czuję się komfortowo. tłuszcz głównie osiadł na tzw. boczkach i piersiach(co przestało być wygodne bo z rozmiaru 70B przerodziły się w 75D i są po prostu uciążliwe). przytyłam jakieś 2 lata temu z 2 możliwych powodów:
1. przyjmowanie hormonów
2. zaczęłam jeść mięso (można powiedzieć że byłam wegetarianką)
teraz po prostu miło byłoby wrócić do kształtów sprzed utycia ale oczywiście nie jest to absolutnie najważniejsze, bo waga nie jest zła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 251
ahh i zapomniałam odpowiedzieć na pierwszy post.
Wiek :23
Waga :52
Wzrost :162
Obwód w biuście :91
Obwód pod biustem :65
Obwód talii w najwęższym miejscu :64
Obwód na wysokości pępka :76
Obwód bioder :92
Obwód uda 51
Obwód łydki 29
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biust, tzw. boczki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: orbitrek co 2 dzień 70-80 minut. codziennie lub co 2 dzień spacer 7-8 km
Co lubisz jeść na śniadanie:jajecznica/kanapki
Co lubisz jeść na obiad :obiadki babci :)
Co jako przekąskę : jogurty, owoce ale i słodycze
Co jako deser :
Ograniczenia żywieniowe :alergia na mleko/orzechy/owoce typu brzoskwinia, ananas, jabłko
Stan zdrowia :dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: rower, fittnes, nordic walking
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : kiedyś byłam wegetarianką

jadłospis? hmm ogólnie zwracam zbytniej uwagi na to co jem ale lubię dużo białkowych przetworów typu jajka, ryby. staram się odżywiać regularnie. lubię owoce. tak przykładowo dziś:
rano: jajecznica, zielona herbata
drugi posiłek: pomarańcz, kawa nie słodzona
trzeci posiłek: obiad:smażona noga kurczaka, ziemniaki, ogórek
czwarty posiłek: pasta własnej roboty z jaj, sera, majonezu, cebuli
ostatni posiłek: kolacja: ryba wędzona(nie pamiętam nazwy ale była morska)
w międzyczasie oczywiście piję napoje. najczęściej jest to woda mineralna z sokiem z żurawiny
plan treningowy? to co opisałam wyżej czyli co 2 dzień orbitrek, spacer. latem lubię jeździć rowerkiem:)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

(L)werzgr/redukcja/celem do zdrowej, wyrzeźbionej sylwetki

Następny temat

kateryna - poprawa sylwetki

Wiecej