SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

potrzebna pomoc dla Parówki :(

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Witam wszystkich,
Mam parę problemów z moją sylwetką. Czytałam już różne wątki na forum, ale nie potrafię odnieść tego bezpośrednio do siebie. Dlatego też potrzebuję Waszej pomocy.

Zaczynając od początku:
wiek: 19 lat,
wzrost: 170 cm,
waga: 57 kg.

Wymiary:
biust: 80
talia: 62
biodra: 92
udo: 51
łydka: 37 cm

Moim największym utrapieniem są nogi, są nieproporcjonalne do reszty ciała. Głównie chodzi mi o nieszczęsne łydki i tłuste obważanki nad kolanami. Ogólnie nogi mam takie strasznie klockowate i niekształtne. Od pasa w góre jestem szczupła, wiecznie płaski brzuch, mikro biust i te sprawy.
W związku z tym mam poniższe pytania:

1. Co zrobić aby wyszczuplić nogi (z dużym naciskiem na łydki)? Ćwiczenia typu wspięcia na palce nic u mnie nie zdziałały. Utrata wagi 4 kg owszem wyszczupliła nieco łydki o ok. 1,5 cm, ale oczywiście na górze zostały mi tylko skóra i kości. Absolutnie nie chcę chudnąć na górze, tylko na dole - jednym słowem chcę wyrównać proporcje ciała. Ogólne schudnięcie nic nie daje, bo proporcje nadal są jak są.

2. Jaki bilans kaloryczny powinnam utrzymywać, i ewentualnie jakie składniki (białko/węgle/tłuszcze) ograniczać lub zwiększać?

Pytanie fakultatywne 3. Czy da się poprawić wygląd biustu (nie chodzi mi o powiększanie, raczej ujędrnienie, podniesienie i zebranie go "do środka").

Myślałam o treningu aerobowym typu bieżnia, rowerek, orbitek lub zajęciach fitness na stepie lub innych angazujących dolne partie ciała albo pływanie. Nie wiem czy jest to dobry pomysł bo opinie są różne.
Nie wiem też czy moje łydki są zbudowane z tłuszczu czy mięśni. Powiem tylko że od zawsze mam ten problem, więc możliwe że to genetyczne, ale mimo tego chcę próbować coś zmienić.

Zdjęcia (niestety takie sobie wakacyjne ale aktualnie nie mam czym zrobić nowych) w celu zobrazownia problemu. Ostatnie zdjęcie ze studniówki, po którym się totalnie załamałam - nie da się ukryć kto ma parówki zamiast nóg...

Proszę o rady i nieodsyłanie mnie do linków na forum (tak jak pisałam na początku - nic mi to nie daje - przrepraszam).










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no fakt, niezaleznei od wszytskiego trzeba umiec sie ubrać tak by uwidocznic zalety i ukryc wady
Ja boleje nad tym, ze dziewczyna o tak pieknej talii jaka masz nakłada lejowata sukienke zamiast zaznaczyć talie to ja ukrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natasza__ Redakcja SFD Moderator
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2809 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31546
Nie widzę tutaj, żeby nogi odstawały i były parówkowe... wręcz przeciwnie ja bym je domięśniła
a łydki... niestety chyba musisz je polubić bardzo ciężko jest je zmienić... genetyka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
dziewczyno, Ty to sobie musisz poprzestawiac ale w glowie, zgrabna jestes, wierz mi takie kompleksy z doopy potrafia zniszczyc zycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
I pierwsze co się rzuca w oczy to zła długość sukienki - ta z każdej łydki zrobiłaby klocka A że koleżanki miały kiece do kolan to Twoje wydają Ci się za duże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Żeby poprawić proporcje, to raczej Cię czeka rozbudowa góry, niż redukcja dołu - dalsza redukcja doprowadzi tylko do tego, że u góry będziesz strasznie wysuszona. Genetyki nie przeskoczysz.

A co do sylwetki - to masz piękną bazę startową i jeśli się przyłożysz, to w trzy miesiące będzie z Ciebie mega lacha

Jeśli chcesz zobaczyć, jak by to mogło wyglądać u Ciebie, to poszukaj blogów z masowania Rudej, Olinki, Curary i mojego (te przed konkursem Treca i teraźniejsze, konkursowe. Dzienniki dziewczyn są tutaj w dziale, mój w dziennikach treningowych dla początkujących).

Wchodzisz w to?

Zmieniony przez - Saida w dniu 2012-02-09 20:32:08

Zmieniony przez - Saida w dniu 2012-02-09 20:33:40

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie dodam chyba nic nowego, jeśli powiem, że masz wychudzone uda o obwodzie zbliżonym do łydek i z tego właśnie powodu nogi wyglądają jak proste kołki?

Oraz nie, nie zmienisz kształtu łydek. To jak wyglądają, jest uwarunkowane genetycznie. To, co możesz zrobić, to tak ukształtować sylwetkę, żeby całość wyglądała łądnie i proporcjonalnie

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-02-09 20:45:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nieno co wy gadacie grube w ch** te nogi



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Tak, strasznie grube, parówki jak nic, rzeczywiście "potrzebna pomoc".

Nie masz jakiś większych problemów w życiu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
ojej...

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie da się ukryć kto ma parówki zamiast nóg...

Nie da się ukryć, kto ma krzywe nogi. A takowe ma dziewczyna w niebieskiej sukience po Twojej prawej stronie
Ale, jak się domyślam, Ty tego nie zauważyłaś, bo skupiłaś się na problemie, którego... Nie ma

Że tez baby widzą rzeczy, które nie istenieją

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-02-10 11:41:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 755 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34928
tak jak Saida napisała masz bardzo fajną sylwetkę startową. A większe łydki mogą stanowić atut, przynajmniej ja u siebie tak przyjęłam. Tylko ja jestem prawie 10cm niższa... U Ciebie to wygląda proporcjonalnie, zwłaszcza na zdjęciu w stroju kąpielowym. Chyba że marzy ci się obwód 30cm to chyba nie to forum...

sometimes you just need to start again, in order to fly...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Help:)

Następny temat

Shaneeya / Dziennik Redukcji

WHEY premium