SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

potrzebna pomoc - plan treningowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
//Na wstępie chcialem zaznaczyć, że jest to moje pierwsze wystąpienie na tym forum i jeśli już coś przeskrobałem, lub o czymś nie napisałem to było to zupełnie niechcący;)//
Mam prośbę - pomóżcie mi ułożyć odpowiedni plan treningowy.
Mam 20 lat, ok.180cm i ok.60kg.
Do tej pory ćwiczyłem bardzo nieregularnie w różnych odstępach czasowych w domu hantelkami 4,8kg system Sandowa , podciąganie na drążku ( na chwile obecna moj rekord to 6 razy nadchwytem i 11 podchwytem ), oraz częsta jazda na rowerze ( przez 3 lata ) na najniższym przełożeniu ( od czego rozbudowały mi się mięsnie łud ). Ogólnie rzecz ujmując od pasa w dół jestem bardziej rozbudowany niż od pasa w góre.
Obecnie zaczołem biegać, oraz wykonywać "szóstke" Weidera - jestem obecnie na dniu 5. ( czy to normalne że podczas tych ćwiczeń czuć mięśnie szyjne? ).
Chciałbym swój trening wykonywać w domu, a do dyspozycji mam:
- hantelki 4,8kg z możliwością dołożenia 4kg w sumie 8,8kg ,
- montowana wlasnorecznie sztange z możliwościami obciążena: 2x4,8kg , 2x6,8kg i 2x8,8kg + gryf 3kg ,
- drązek oraz w najbliższym czasie zamierzam zaopatrzyć się w ławeczke.
moje cele to:
- zwiększenie wytrzymałość nóg, ( coś dla kolarzy szosowych )
- ćwiczenia przygotowujące do wspinaczki, ( palce, nadgarski, stopy czy co tam jeszcze )
- no i "wyrzeźbienie" klatki piersiowej ( tylko rozchodzi mi się o taka klatkę płaską, rozbudowana na całej powierzchni, a nie takie nic w górnej częsci, a takie "cyce" w dolnej częsci )
- no a pozatym zapewne nie należy zapominać o innych częsciach ciała, no ale to już się zdaje na waszą wiedze i doświadczenie.
Z góry WIELKIE DZIĘKI za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 286
co do klatki to moge ci co nieco podpowiedziec
jezeli zalezy ci na czesci srodkowej i gornej a mniej na tzw podbicu to skoncentroj sie na trzech glownych cwiczeniach
rozpietki (cwiczac na "mase" wykonuje sie od 12 do 16 powtozen, ja jednak rozpietki wylamalem z tej zasady zauwazylem u siebie lepsze efekty gdy zwiekszylem ciezar przy 10 ruchach w serii)cwiczenie to mozna wykonywac na lawce plaskiej i skosnej w zaleznosci czy chcesz bardziej angazowac kolejno nizsze czy wyzsze warsty klatki
wyciskanie sztankielek na skosie i na laweczce prostej
wyciskanie sztangi na skosie (jezeli nie masz mozliwosci cwiczyc ze sztanga na skosie to staraj sie opuszczac sztange na wysokosci barkow jednak nie do szyji to moze byc niebezpieczne, najlepiej jezeli bedziesz mial kogos do pomocy przy cwiczeniach ze sztanga)

cwiczenia te wykonuj powtarzajac ruchy od 12 do 16 razy (z wyjatkiem rozpietek jezeli zauwazysz taka roznice jaka ja zauwazylem, bo nie u wszyystkich sa takie same reakcje), liczba serii to 3-4 serie jednego cwicznia

najlepiej jezeli zadbal bys troche o diete przydalo by ci sie troche przytyc, przy twoim wzroscie powinienes wazyc chociaz z 70 kg, pomysl o tym
pozdro

NORMALNE -> znaczy -> NUDNE
MOJE FOTKI http://www.sfd.pl/temat165713/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie :)

Następny temat

sex a przysrost

WHEY premium