SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

post Si2uiela a białko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691


W legendarnym już ;) poście Si2uiela https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=29058 jest m.in. rozpisana dieta na rzeźbę. W jednym z posiłków jest 280g. piersi kurzej. No i jak to jest, skoro to wynosi jakieś 60g. białka, co daje sumę prawie dwukrotnie większą niż jednorazowa przyswajalna dawka? Proszę o wytłumaczenie bo tu musi być jakiś hak (albo pomyłka?). A przy okazji: jak ma się łączenie ww z białkiem dla optymalnej przyswajalności (jeśli w ogóle jakoś się ma-nie mogłem znaleźć w archiwum).
Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podobno z ta jednorazową porcją przyswajalności to nie jest tak do konca uzasadnione....ostatnio czytałem o tym-różnie mówia , no bo 140 kilowy kulturysta przyswoi tylko 30 gram białka w posiłku tak jak 70 kilowy poczatkujący... a co z resztą białka?wydala sie je...?ono tez przeciez ulega trawieniu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
Hmm... Jakby ktoś obalił mit (?) 30-40g=limit przyswjalności, toby mi to znacznie ułatwiło życie. Bo moim największym problem w tej sprawie jest nie jak tu przyjmować 140g. białka na dzień tylko jak to rozłożyć w dawkach 30g. co 3 godziny (większość czasu spędzam poza domem). Czekam na rozwinięcie tematu.
dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopcze a jaka masz przemiane materi?

<<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
W normie. Z tego co wiem przyswajalność białka niewiele się różni dla organizmów o różnej szybkości przemiany materii (najwyżej kilka gramów). Poza tym nie zwracaj się do ludzi starszych od ciebie o 1/3 twego życia per "chłopcze". Mimo wszystko miło że się zainteresowałeś. No więc jak z tą przemianą, twierdzisz że np. z jakimś digestonic czy wspomagaczami trawienia byłbym w stanie przemielić np. 50g białka nie tracąc kasy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
kasy wydanej na żarcie rzecz jasna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mysle,że to"mit" z tymi 30 gramami...przeciez reszta białka tez jest trawiona,więc może po nasyceniu tymi 30 gramami, póxniej organizm korzysta z reszty białka... nie wiem, ale przyrównując człowieka analogicznie do zwierząt...;) bo tym sie interesuję, to mięsożerne , pochaniaja jednorazowo grubo ponad pewną dawkę , która proporcjonalnie do ich rozmiarów mogłby przyswoić ich organizm...najlepiej widac to na przykładzie ptaków w okresie wzrostu, które pochłaniaja niewyobrażalnie duzo białka , żeby rozwinąć mięśnie poruszające skrzydłami... a wiadomo człowiekowi nie tak daleko do zwierzęcia..;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
appolin- tak masz racje ale jak juz naprawde bedize zaduzo to wysramy to i tylk tyle bedzie.


<<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tabela Proporcjonalnosci

Następny temat

Jakiej firmy ryż jecie?

WHEY premium