SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

posiłek potreningowy a kreatyna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206
Pytanie kieruje do specjalistow z olimpu-jak polaczyc posilek potreningowy z braniem kreatyny tez po treningu (posilek jest przeciez rowniez bardzo wazny ale jego obecnosc zakloca dzialanie kreatyny)?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kurcze, cały czas staram się wyjaśniać, że fakt nawadniania przez kreatynę, jest tylko efektem ubocznym jej działania, a nie kierunkiem podstawowym. Ostatnio, jakiś i****** (n.b. lekarz), w "Kulturystyce", znowu nawypisywał, że kreatyna działa głównie, poprzez zatrzymywanie wody. G..no taki wie, a mądrzy się i mąci Wam w głowach. Kreatyna działa anabolicznie... Diuretyczne działanie kofeiny nie ma prawdopodobnie znaczenia. Teoretycznie, może nawet wzmagać dzialanie kreatyny, gdyż hamuje antyanaboliczny enzym - fosfodiesterazę. Mało tego, ostatnio donoszono o hipoglikemizującym jej działaniu, poprzez wpływ na wzrost wrażliwości receptorów insulinowych, tak, więc, może również nasilać transport kreatyny do mięśni, podobnie, do glukozy i rybozy...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Oczywiście masz racje, dlatego kreatyne dobrze spożyć tuż po treningu (najlepiej z preparaten d-rybozą), natomiast zasadniczy posiłek powinien być spożyty nie wcześniej jak 45-60 min po treningu. Wówczas nic niczemu nie przeszkodzi.

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Witam Darku puscilem Ci meila ale nie wiem czy od doszedl, moze i lepiej bedzie jak tutaj napisze,moze komus sie jeszcze przyda.
Otoz mam do dyspozycji carbo i gainera i chcialbym uzywac tych rzeczy kolejno na treningu i po treningu w fomie uzuplenienia glikogenu i jako posilek potreningowy,jednak mam problemy z tkanka tluszczowa -w miare szybko ja zdobywam.Jakie dawki tych preparatow byly by odpowiednie dla mnie przy wadze 90kg i 181 , 18 lat.Treningi koncze ok godziny 18.30.Oczywiscie ten gainer nie bylby moim ostatnim poslkiem,pamietam o bogatym posilku w bialko :)

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206
Jakie powinny byc minimalne odstepy czasowe pomiedzy braniem kreatyny i jedzeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Borsuk: osobiscie w czasie trwania treningu nie polecam stosowania żadnych odzywek, chyba że ewentualnie napój izotoniczny. Natomieat bezpośrednio po treningu proponuje odzywkę carbo. Jeżeli chodzi o gainera - to warto nim zastąpić jakiś posiłek, względnie uzupełnić go. Jeżeli masz problem z tkanką tłuszczową to zamiast gainera polecałbym Ci bardziej suplement wysokobiałkowy. Pozdrawiam :)

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
aversus: generalnie jeżeli spożywasz kreatynę na pusty żołądek, to posiłek możesz przyjąć ok 30-40 min po wzięciu kreatyny. Bedzie to bezpieczna odległość czasowa

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Hmm mowiac o gainerze chodzilo mi dokladnie o wziecie go po treningu, suplement wysokobialkowy biore jako ostatni posilek.I chcialem wlasnie dostosowac dawke gainera do swojej sytuacji:)
Oj znowu namieszalem chyba:)

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."

Zmieniony przez - Borsuk w dniu 2002-12-28 21:55:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Borsuk: sorki, nie zrozumiałem. Chodzi Ci jaką dawkę gainera przyjąć po treningu?

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
sorki, nie zrozumiałem. Chodzi ci o to jaką ilość gainera wziąć po treningu?

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5644 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 79473
Tak:) Mam po prostu 2 rodzjae odzywek wysokobialkwych, gainera, carbo jedynie mam watpliwosci co to brania tego po treningu , poniewaz trening koncze ok godziny 18.30 nie wiem jak to rozplanowac po tym czasie,zeby mi sie przypadkiem nie odlozylo w mase ktorej nie potrzebuje:).
Jako ostatni posilek laduje odzywke na bazie kazeiny i bialka jaja.

Moderator
"Wszystko jest trucizną decyduje tylko dawka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Wiesz co może zrobimy tak. Napisz mi proszę jak to w tej chwili u Ciebie wygląda, tzn. kiedy, jaką i ile odżywki bierzesz po treningu, jaki posiłek poźniej jeszcze spożywasz (mniej więcej). Wtedy mi ławteij będzie to skorygować, ok?

szukala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co spece twierdza o TT ?

Następny temat

Monohydrat, czy Fosforan-do P. Ambroziaka

WHEY premium