SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poprawic szybkosc biegu na 60 m

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
mam prosbe, przede wszystkim do kejt, bo wiadomo ze jest tu jedna z najlepszych jesli nie najlepsza w tych sprawach, a wiec... nie biegam w zadnym klubie a ni nic z tych rzeczy, chcialbym po porstu poprawic szybkosc biegu na 60 m, zeby zalapac sie moze na zawody obecnie biegam 60m kolo 9 sek, mam 14 lat, nie jest to za szybko, ale najgorzej chyba tez nie, a wiec chcialbym, zebys kejt ulozyla mi (albno ktos inny, ale kejt przede wsyzstkim :) ) jakichs plan cwiczen :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć mam pytanie jak poprawić szybkość biegu na 60m mam 14lat I mój najlepszy czas to 7.80 czy ktoś ma jakiś plan treningowych coś jeszcze wspomnę że od 4 lat pływam i tańczę więc do zadań siłowych jestem zdolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Kiedy masz te zawody?

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
hmm ja na zawodach rejonu miałem na 60m 8.11s i na "podium" sie nie łapałem =] (tylko ja skacze w dal raczej)a mam 15 lat, ale jakbys miał plan to na przyszły rok sadze ze mozesz cos osiagnac , a Kejt ci moze naprawde dobry plan ułozyć =]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
nie no zawody to kolo kwietnia moze, ale ogole nie chcialbym byc szybszy, nie tylko an te zawody, no ale gdyby sie dalo to oczywiscie chcialbuym na zawodach cos osiagnac pomozesz kejt?? no albo ktos inny, jesli kejt nie moze, ale bardzo bym prosil...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
ja znowu w rozjazdach, bede w domu w niedziele, to do Ciebie napisze
chyba, ze anferny bedzie mial chwilke i cos skrobnie, bo ja do niedzieli mam urwanie glowy
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Spoko wieczorem Ci coś rozpisze

Kejt jest chyba na MP U-23 jeśli tak to napisz po powrocie jak Ci poszło

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Narazie rozpisze Ci trening na miesiąc ,dosyć lekki bo pierwsze zaczynasz treningi ,po drugie nie masz odpowiedniego przygotowania do cięższego treningu (wogóle trudno mówić o ciężkim treningu w wieku 14 lat),a po trzecie większość biegaczy przygotowania do sezonu zaczynają w pażdzierniku.

No to jedziemy

6.IX - 19.IX

Poniedziałek: godzina w gry zespołowe najlepiej kosza albo noge.

Wtorek: 1km truchtu + 15 min rozciągania + skip A,B,C,półskip (każdy po 50 metrów + 4x100m (spokojnie-na 60%,zwracaj uwage na prace rąk aby łokcie szły wzdłuż tłowia ,a nie na boki) + 6x20m na maxa z nabiegu około 10metrowego.Po treningu około 800m truchtu i troszke rozciągania.

Środa: Rozruch- 10min biegniesz 5min idziesz 10min biegniesz 5min idziesz 10min biegniesz ,w sumie 30 min truchtu.

Czwartek:Wolne albo gra zespołowa

Piątek:Trucht 1km + 15min rozciąganiaĆwierćskoki (takie jak w programie Super Dunks 2) 2 serie po 100 powtórzeń + wznosy na łydkach (SD 2)2 serie na jedną i drugą noge po 15 powtórzeń + marsz sprinterski 2x50m(opisany w ogólnorozwojówce-post u góry)+ 2x50m skipu A i C.Po treningu 1km truchtu i troche rozciągania

Sobota: 1km truchtu + 15min rozciagania + skip A,B,C po 50m każdy + 2x100m spokojnie +6x20m na maxa z nabiegu + 2x60m z narastającą szybkością(zaczynasz mocno ,coraz szybciej ,aż w końcówce dajesz max) + 120m lużno.Na koniec km truchtu i troche rozciągania

Niedziela: Wolne

20.IX - 3.X

Poniedziałek: 1,5km truchtu + 30min rozciągania + ćwiczenia z piłką lekarską:
ćwiczenie numer 1,4,9,10,11 - każde ćwiczenie 2 serie po 20 powtórzeń
+ brzuszki i grzbiety oba ćwiczenia 4 serie po 20 powtórzeń ,na koniec treningu 500-800m truchtu

Wtorek:1km truchtu + 20 min rozciągania + 6x30m startów niskich + 1km truchtu i troche rozciągania

Środa:Wolne

Czwartek:Gra zespołowa

Piątek: Wybieganie (trucht) 30min + troche rozciągania

Sobota:Rozgrzewka 1km truchtu + 20min rozciągania + 2x 50m skipu A,B,C,pólskipu i marszu sprinterskiego + 5x80m na 70% .Na koniec km truchtu i troche rozciągania.

Niedziela: wolne

W sumie w ciągu tygodnia rób 3 razy brzuszków i grzbietów takich jak Ci napisałem w poniedziałek.

Jak czegoś nie wiesz to pytaj.
Powodzenia

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
dzieki, narazie mam kontuzje to nie znaczne, ale mysle ze w najbluzszym czasie sprobuje, jeszcze raz dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja na 60m mam 7,34 i mam rekord szkoły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
mierzone foto czy stoperem

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
foto bo to było na Wielkiej Warszawskiej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jazda po chodniku

Następny temat

dlaczego?

Wiecej