SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompki-sami zobaczcie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przeczytajcie ten post i powiedzcie co o tym sadzicie czy naprawde morzna rozbudowac i miec w miare ładny wyglad po pompkach i czy robic je codziennie czy co 2 dzien tak zeby miesnie mogły odpoczac


W kwestii pompek mam duże doświadczenie . Moim zdaniem jest to świetne ćwiczenie na harmonijne rozwinięcie klatki piersiowej... i to takiej, jaką lubią kobiety (wydaje mi się, że dla wielu trenujących to chyba ma znaczenie)... Może to wynika z mojej budowy.. ale mięśnie piersiowe właśnie od pompek rosną mi także na szerokość, co jest baaardzo efektowne.. Jeśli nie ma się tłuszczu (tak jak ja ), to pompki różnego rodzaju potrafią świetnie ukształtować klatkę (mam na myśli równomierne zdobywanie masy i rzeźby). I jeszcze raz podkreślam - nie jest to klatka piersiowa typowego kulturysty (która IMHO ma niewiele wspólnego z ładnym, klasycznym torsem mężczyzny), a raczej zawodowego pływaka.

Teraz powiem trochę o pompkach, które ja robię.
Przede wszystkim różnorodność. Robię pompki klasyczne, na jedną rękę, z nogami na ziemi w oparciu o krzesło, a najbardziej efektywne są te wykonywane na takich małych poręczach _/^^^/_ - tak wyglądają z profilu (takie wygięte dwa małe luki z rurki, z podstawkami, o wysokości ok.15 cm). Przy ich pomocy wykonuje pompki z nogami na krześle (ładnie rozwijają górną cześć mięśnia piersiowego) lub bez krzesła (dolna część klatki). Te "uchwyty" pozwalają na niskie opuszczenie tułowia (prawie do samej ziemi, choć na początku nie należy przesadzać, bo można kontuzji się nabawić) i tym samym dokładne rozciągniecie mięśni piersiowych. Cały czas zmieniam rozstaw rąk - to też jest ważne! Ogólnie podczas jednego intensywnego treningu wykonuję 12-15 serii (dodatkowo ok. 4 serii rozgrzewkowych). W jednym treningu łączę pompki wszelkiego rodzaju aby maksymalnie wyćwiczyć mięśnie piersiowe. Każdą pompkę robię wolno, dokładnie, pamiętając o wszystkim (oddech, tempo, prawidłowe ułożenie ciała itp.).

Dla zainteresowanych mój przykładowy trening:

+ Rozgrzewka i rozciąganie.

+ Serie rozgrzewkowe:
2 serie rozgrzewkowe (ilość - tak żeby się rozgrzać np. 30) - pompki z nogami np. na kanapie ale tak do samych kolan, żeby zbytnio nie obciążać klatki - w końcu to rozgrzewka - 1 seria ręce na szerokość barków, 2 seria ręce szerzej (ok. 30 cm większy odstęp po miedzy rękoma)
2 serie rozgrzewkowe - pompki klasyczne - rozstaw rak w seriach - tak jak poprzednio

+ Cześć zasadnicza:
2 serie pompek z rękoma opartymi o krzesło i z nogami na ziemi - do max zmęczenia.
3 serie pompek przy użyciu uchwytów - zaczynając od pozycji ramion na szerokość barków kończąc rękoma w odległości ok. 50 cm większej - do max zmęczenia

Pompki przy użyciu uchwytów z nogami na krześle (podczas wykonywania ćwiczeń "stoimy" na palcach na krawędzi krzesła - większe obciążenie ale trzeba uważać aby nie przeciążyć kręgosłupa - cale ciało ma zachowywać linię prostą!!!)
2 serie - ręce na szerokość barków
...i tak co 2-3 serie należy zwiększać szerokość rozstawu rąk (w zasadzie uchwytów) aż dojdzie się do pełnego zmęczenia (w moim przypadku 8-10 serii).

We wszystkich seriach zasadniczych pompki należy wykonywać do maksymalnego zmęczenia.

Jak ktoś mówi, że nie można zdobyć masy mięśni klatki piersiowej przy pomocy pompek to jest pseudo-ekspertem, który nigdy nie zgłębił dobrze tego wspaniałego ćwiczenia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ten post skopiowałem i chciałbym usłyszec wasze zdanie na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Ja w sumie sobie robilem trening regeneracyjny w domu bo mi sie nie chcialo na silownie chodzic to musialem do plecaka wladac 15-20 kg zebym sie wogle zmeczyl .
Jedno jest pewne - pompki na pewno nie sa lepsze niz sztanga , hantelki i maszyny .

To co zdobyte nigdy nie bedzie szczytem .

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Wielu ludzi podkreśla że dzięki pompkom można nieźle rozwinąć mięśnie piersiowe i mają racje, jednak na pewnym etapie same pompki już nie wystarczą i trzeba będzie zainteresować sie treningiem siłowym z ciężarami lub na maszynach, inaczej postępny będą słabe, lub po prostu żadne, chyba że mówimy o pompkach na poręczach, jest to ćwiczenie o tyle dobre że nie można w nim oszukiwać i dlatego przez wielu uważane jest za wspaniałego budowniczego dolnych partii mięśni piersiowych. No to trzymaj sie i dbaj o zęby...

"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Jak cudownie być egoistą




Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2002-12-30 22:44:47

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2002-12-30 22:45:13

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1461
hmm... moj kuzyn jak mial 15-16 lat robil uparcie pompki codziennie i musze powiedziec ze efetk byl calkiem niezly, klatka rozrosla mu sie ladnie, wygladala nieco inaczej niz po cwiczeniach na silowni ale co tam kalta mu urosla i wygladala ok, co prawda pozniej zaczol pic i przestal pompki robic to toreszke sie zaniedbal i klatka juz nie byla taka fajowa jak kiedys ale zawsze jakas byla :)
wusmie moje zdanie jest takie ze pompki sa ok, mozna sobie klateke rozbudowac troszke ale wiadomo ze najlepsza klate mozna zrobic zucajac zlomem na silowni

KIDMAN

KIDMAN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Mozesz poczytac też Trening Domatora-Atlas Ćwiczen.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chłopaki dzieki za dobre rady pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
Cześć. Od jakiegoś czasu również robię pompki, zacząłem nawet korzystać z rad wymienionych wyżej ale mam do was jedno pytanie... nie wiecie jak nazywa się przedmiot dzięki któremu ten koleś ćwiczy?

http://polki.pl/fitness_video_artykul,10009346.html

Chodzi oczywiście o filmik.

Z góry dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK NAJLEPIEJ WYCISKAĆ NA KLATE?

Następny temat

Regeneracja

WHEY premium