SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pompeczki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3665
cześć! moim marzeniem jest zrobić conajmniej 50 pompek za jednym razem. cwicze juz 4 lata i zatrzymałam sie na 35 pompkach, dalej ani rusz. ostatnio zaczelam ćwiczyć 3kg chantlami 3 serie po 40 powturzeń. czy to mi pomorze? pozdrawiam!

ola! BIEGAĆ SKAKAĆ LATAĆ PŁYWAĆ W TAŃCU RUCHU WYPOCZYWAĆ!

"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
Rób po jednej pompce dziennie więcej, jak nie możesz dziennie to rób co dwa dni.

Ja zacząłem ćwiczyć w lutym, i w ten sposób z 25 pompek do czerwca doszedłem do 50. Teraz potrafie zrobić tak z 60-70.
Na samej prawej ręce potrafię zrobić 10, a na lewej ani jednej :o/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
No co ty 35 i ćwiczysz 4 lata ??? chyba żartujesz. Przy twojje wadze i wzroście, nie mówiąc już o tym że ćwiczysz powinieneś robić ze 2 razy tyle. Może za mało się przykładasz, a raczej napewno ).
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Chyba nie zauważyłeś,że to kobieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Ojjjjj to bardzo przepraszam ) @-->>---. Fakt nie zauważyłem, bo nie patrzyłem na profil . A jeśli jesteś kobietą to bardzo dobry wynik. Nie znam żadnej kobiety która by tyle zrobiła, no mało co która wogóle robi. No ale 35 to całkiem nieźle. Sorki za pomyłke ).
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8741
Pompka: nie napisałaś jakie ćwiczenie wykonujesz tymi ciężarkami (rozpiętki, wyciskanie itp.) ,a wogóle to jak wykonujesz te pomki (ręce wąsko ,szeroko ,a może jakaś specjalna odmiana [?]).
Generalnie przy pomkach pracują następujące mięśnie :
- klatki piersiowej
(główne - jeśli ręce szeroko)
- triceps (głowne - jeśli ręce wąsko)
- barki (głównie przednia głowa)

Aby móć wykonywać więcej pompek trzeba wzmocnić w/w.
Proponuje następujące ćwiczenia :
[m. klatki piersiowej]
- rozpiętki
- wyciskanie sztangielkami w leżeniu
[barki g. przednia]
- unoszenie ramion przodem
[triceps]
- wyciskanie francuskie
- wyciskanie uchwytem młotkowym w leżeniu

plus do tego pompki wykonywane w seriach (co jakiś czas zwiększać liczbę powtórzeń)

np. 4 x 8 potórzeń

Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3665
nieprzejmuj sie deejaavuu! zamało jest kobiet natym forum dlatego takie pomyłki sie zdarzają. na ircu czy chacie o tematyce sportowej mam te same problemy. pozdrawiam.

ola! BIEGAĆ SKAKAĆ LATAĆ PŁYWAĆ W TAŃCU RUCHU WYPOCZYWAĆ!

"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3665
wykonuje pompki na kościach i zwykłe. rence troche oddalone od tłowia - niewiem jaka jest specjalistyczna nazwa. hantlami ćwicze wznoszenie wyprostowanych ramion bokiem, i uginanie ramion z hantlami, wznoszenie wyprostowanych ramion przodem. wszystko w pozycji stojącej. niestety nieposiadam w domu ławeczki dlatego niemoge ćwiczyć na mieśnie klatki. czy są jakieś inne ćwiczenia bez używania tego przyżądu?

ola! BIEGAĆ SKAKAĆ LATAĆ PŁYWAĆ W TAŃCU RUCHU WYPOCZYWAĆ!

"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
ola. moja propzycja jest następująca, a dotyczy to faktu, że próbując samemu stwierdziłem, iż wzrost ilości robionych pompek nie zależał w znacznej mierze od ćwiczeń na siłowni. moją metodą na zwiększenie ilości pompek jest zmiana ich wykonywania. w normalnym układzie (na dłoniach) ręce są rozstawione szerzej gdzie pracuje (za mice'em) klatka piersiowa, triceps, barki. przy pompkach na kostkach rozstaw jest wąski i pracuje głównie triceps (zależy tu też od samej techniki wykonywania). karatecy robią je inaczej niż inni, nie pracuje ciało w jednej płaszczyźnie, a tylko od pasa w górę. ja proponuję ci na początek zacząć robić pompki kładąc nogi na podwyższeniu (wyżej niż głowa). dzięki temu zmienisz stymulację mięśni. ponadto można robić pompki na trzech stołkach/taboretach. ustawiasz je jak ci wygodni, ale dzięki temu możesz robić o wiele opuszczać się o wiele głębiej. no i jeszcze jedno. nie wiemy ile robisz tych pompek dziennie (w seriach) ile w tygodniu. ja w ciągu 2 miesięcy przy zmianach w sposobie wykonywania doszedłem z 35-40 na ponad 100. no i możesz zacząć próbować pompki na jednej ręce, też pomaga. tylko staraj się robić bez skrętu tułowia. jak skręca się tułów to stań w szerszym rozkroku.

Wybor nalezy do Ciebie.
Minister Zdrowia, Szczescia i Pomyslnosci.

TRY & WIN
GREETINGS

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Gratuluję wytrwałości. Ilość wykonywanych pompek nie zależy od siły (tzn. zależy, ale w mniejszym stopniu), ale od wytrzymałości. Spróbuj robić supr szybkie powtórzenia - w ciągu minuty robisz tyle pompek ile możesz, przy następnym treningu starasz się w tym samym czasie zrobić o kilka więcej. Do tego możesz być przetrenowana, zrób sobie przerwę 2 tygodniową (po przerwie będziesz robiła ich pewnie mniej, ale będziesz miała postępy, które pozwolą przeskoczyć poziom stagnacji).

A swoją drogą to moja dziewczyna robi w serii ponad 100 pompek na kostkach.

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Mam dla ciebie sprawdzony sposób. Rób pompki 2x w tygodniu.
Rób 4 serie po 30 pompek. Kiedy stwierdzisz, że możesz już zrobić w ostatniej serii 32-33 pompki to dołóż do każdej seri po jednej pompce i tak dalej. Pamiętaj żeby nie dokładać częściej niż jesteś w stanie. Pompki muszą iść lekko.
Pozdrawiam.

Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 336 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3665
z tymi seriami to zależy przes 2 lata robiłam 3 serie kolejno 30 20 i 10 powturzeń bez wstawania, na treningu np: 10 9 8 itd.powturzeń. a ile seri trzeba robić na tych taboretach?

ola! BIEGAĆ SKAKAĆ LATAĆ PŁYWAĆ W TAŃCU RUCHU WYPOCZYWAĆ!

"JEŻELI KTOŚ CIĘ ZACZEPIA, POPROŚ GO BY PRZESTAŁ. JEŻELI NIE PRZESTANIE ZNISZCZ GO!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki - kolejnosc

Następny temat

ZOBACZYŁEM I OSZALAŁEM!!

WHEY premium