SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomozcie - kregoslup!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 352
mam problem z kregoslupem (booczne skrzywienie)lekarz mi zakazal podnosic ciezkich ciezarow, chociaz ja chce dozucic do ciala troche muskulatury, a pozatym gram w pilke nozna i cwicze sztuki walki, jakie cwiczenia byscie mi polecili?

;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
tryglav - no to wszystko jasne... sory z apomyłke... zle przeczytałem twój post poprzednim razem

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 303 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2265
twoj kregoslup twoj wybor :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 352
co masz na mysli chatcat??

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 303 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2265
no skoro lekarz czegos zabronil no to teoretycznie wie co mowi i powinienes sie zastosowac do jego zalecen... inna sprawa ze nie napisales o jakiego lekarza chodzi rodzinnego czy specjaliste
na forum nikt cie nie widzi, nie da rady zbadac przyczyny skrzywienia, jak wielkie jest to skrzywienie, w ktora strone w ktorym odcinku, czy ma wygiecia kompensacyjne itd.
uwazam ze w sprawach kregoslupa nie mozna sie opierac wylacznie na poradach z forum bo tu nikt cie nie widzi i nawet jak doradzi jakies cwiczenie to nie ma pewnosci ze wykonasz je w sposob prawidlowy. co innego jesli pojdziesz np. do fizjoterapeuty i on cie "na zywo" poinstruuje co i jak
bardzo ogolnie rzecz biorac przy skoliozach przeciwskazane sa wszelkie sporty asymetryczne typu lucznictwo. zabrania sie podnoszenia ciezarow, skakania. nie wolno rotowac kregoslupa i robic sklonow w strone wkleslosci skrzywienia bo ta strona powinna byc rozciagana. z kolei strona wypukla powinna byc wzmacniana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
Chatcat dobrze pisze - przez internet to ciężko doradzic, a rady tez często nie są trafne.Przejdź się do fizjoterapeuty zajmującego sie leczeniem skolioz.Przeglądnij sobie:
http://www.fits.pl/terapia.php
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Lehnert-Schroth
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Dobosiewicz 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ale nigdy nie cwicz w caleu korekcji wady na wąłsna reke... bo mozesz jeszczepogorszyc sparwe...

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 352
spoko bylem u specjalisty jakiegos rosjanina ktory mnie lamal i cos moze lepiej sie poczulem, ale dzieki za rady poradze sobie moge conajwyzej zalaczyc tu zdjecie mojego kregoslupa, z gory dzieki

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2211
"w leczeniu skoliozy nie należy stosować ćwiczeń symetrycznych mięśni grzbietu"
za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Dobosiewicz

jakie to sa cwiczenia symetryczne miesni grzbietu, moze ktos podac jakies przyklady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
W skoliozie jak wiadomo, mięśnie po jednej stronie sa rozciągniete, a po drugiej występuje wzmożone napięcie.Przykładowym cwiczeniem symetrycznym niech będzie unoszenie tułowia w leżeniu przodem.Wykonując to cwiczenie, symetrycznie (po obu stronach)występuje napięcie prostowników grzbietu.I o ile dla mięsni po stronie rozciągniętej jest to dobre, to po drugiej stronie pogłębiamy patologie - napinamy mięśnie, które juz są nadmiernie napięte.Logiczne więc, że przy skoliozach takich cwiczeń nie stosujemy, a jedynie cwiczymy w pozycjach symetrycznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 511 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9853
Witam mam ten sam problem , czyli jakie cwiczenia wykonywac jak sie ma krzywy kregoslup ??
-drazel
-plywanie
a jesli chodzi o silownie ??

"Wstan i Walcz"-Marek Piotrowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
tryglav - sam sobie zaprzeczyłes tym osttanim postem

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemy ze stawami i nadgarstki

Następny temat

naderwany miesien, sciegno? prosze o pomoc...

WHEY premium