SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomocy.... chce schudnac!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 130
Witam, moim problemem jest moja waga. chcialbym sie pozbyc zbednych kilogramow i wrocic do wagi sprzed lat, a jesli to niemozliwe to przynajmniej przestac juz tyc. mam nadzieje ze ktos mi pomoze. nie wiem dlaczego ale w ciagu ostatnich 3 lat przytylem okolo 20 kilogramow, przy tym nie zmienilem w jakis znaczacy sposob odzywiania, moze troche ze wzgelu na studia mniej czasu zaczalem poswiecac sportowi, ale nie wydaje mi sie zeby to miala az taki wplyw na wage.musze tez dodac ze nawet pracujac za granica w wakacje(4 miesiace) udalo mi sie zrzucic tylko 3 kg, a praca byla typowo fizyczna. zastanawiam sie czy jedna z przyczyn nie sa leki ktore biore na nadcisnienie (enarenal, tertensil). w kazdym razie chce sie pozbyc zbednego balastu i mam nadzieje ze mi ktos w tym pomoze. Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 105

Wzrost: 175

Obwód klatki: 117

Obwód ramienia: 30

Obwód talii: 112

Obwód uda: 67

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 28,27%

Aktywność w ciągu dnia: studiuje dziennie zajec nie ma zbyt wiele aczkolwiek pojawiam sie na uczelni codziennie od 3-5 godz, jesli chodzi o prace jest mozliwe ze zaczne od lutego w wymiarze 3/5 etatu

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: raz w tygodniu gram w pilke nozna 1,5 godz. od stycznia planuje zapisac sie na krav mage (2 razy w tygodniu po 1,5 godz) ale nie wiem co z tego wyjdzie.

Odżywianie: jesli chodzi o nawyki zywieniowe to nie lubie ryzu, czosnku, z reszta nie mam problemow. lubie owoce. staram sie nie jesc fast food-ow, jesli chodzi o narmalnie posilki to przewazaja jajka oraz dania miesne.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: doznalem w 2001 roku zlamania nasady dolnej kosci udowej orraz uszkodzenia rzepki. aktualnie jestem chory na nadcisienie

Preferowane formy aktywności fizycznej: preferuje sporty zespolowe, odpada basen. moge poswiecic 4-5 godz tygodniowo

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jesli zajdzie potrzeba, tak

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
czy choroba nadcisnieniowa uniemozliwia trening silowy ? -> pytanie do twojego kardiologa

na sam poczatek polecam diete redukcyjna z obcieciem ww, duzo tluszczy<o dopowiednim rozlozeniu> i pelne bialko, suplementacja witaminami,omega-3 <minimum 2g ed>,wapniem

do tego dlugie spacery ew. wolna jazda na rowerze , ABY ZBIC KG I CISNIENIE A POZNIEJ WLACZYC TRENING SILOWY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Enarenal i Tertensif nie powoduja zwiekszenia masy ciala.Terntensif wrecz powinien ja zmiejszac,bo to lek moczopedny.

Powinienes wlaczyc do swojego trybu zycia jakakolwiek aktywnosc fizyczna.Mowie o aerobach - dla nadcisnieniowcow najlepszy jest rower,bieganie i basen.Wysilek dynamiczny(polegajacy na naprzemiennym napinaniu i rozluznianiu miesni przy stalym obciazeniu) skuteczniej obniza cisnienie niz wysilek statyczny(polegajacy na przelamywaniu stabilnego oporu i stosunkowo niewielkim zakresie ruchow np podnoszenie ciezarow na silowni)).
Kazdy spadek 10 kg masy ciala zmniejsza cisnienie o 5 mmHg [ chociaz znalazlam tez zrodlo,ktore podaje ,ze kazdy spadek o 1 kg zmniejsza cisnienie o 1mmHg ].

Żwawy marsz przez 30-60min obniża ciśnienie rozkurczowe o 3mmHg,a 40min jazda na rowerze lekko pod gorke az o 11 mmHg.Jezeli bedziesz uprawial sporty regulanie,cisnienie obnizy sie trwale.

Na temat uprawiania cwiczen silowych przez osoby z nadcisnieniem niewiele znalazlam,ale nikt nie podaje,ze jest to p/wskazane.

Dieta jest kluczem do sukcesu.
Pamietaj tez,ze alkohol podnosi cisnienie (w wiekszych dawkach).
Nie zapominaj o uzupelnianiu elektrolitow podczas wysilku,w Twoim przypadku to bardzo wazne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 130
dziekuje za odpowiedzi, zauwazylem jednak ze za badzo skupiliscie sie na moich problemach z cisnieneim, oczywiscie nie zaprzeczam ze jest to wazny czynnik w moim przypadku, ale rownie wazne wedlug mnie jest zlamanie o ktorym napisalem. bylem ostatnio na kontrolnym badaniu i lekarz powiedzail mi to co przy kazdej wizycie, gdy zapytalem o aktywnosc fizyczna, otoz ze sporty obciazajace staw kolanowy, takie jak: bieganie siatkowka, koszykowka i inne nie wchodza w rachube. dlatego chcilabym sie dowiedziec jaka forma aktywnosci jest dla mnie wskazana?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan diety i suplementacji

Następny temat

Reaktywacja - nowa dieta

WHEY premium