SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pomoc przy wyjściu ze złej diety

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wstaw plan jaki wykonujesz obecnie (rozpisz ćwiczenia, serie, powtórzenia).
o produktach jakie warto włączyć do menu czytaj tutaj: http://kulturystyka.pl/co-jedza-ladies-sfd/ 
makaron może być jednym ze źródeł węglowodanów w diecie, aczkolwiek lepiej żeby nie był głównym i nie jedynym, czyli czasem ale nie zawsze. lepszym rozwiązaniem będą kasze, ziemniaki, ryż, bataty...
jeśli idzie o pieczywo, to grahamki to wyjątkowo słaby wybór. najlepiej zytnie na zakwasie, idealnie nie częściej niż 1x dziennie.


Zmieniony przez - Padme w dniu 2017-03-24 16:24:09
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 96 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 945
Teraz zauważyłam dopiero jaka młodziutka jesteś, mnie w tym wieku głównie zależało na wielkości pupy niż na zdrowiu... Ale mam nadzieję, że Ty będziesz uczyła się na błędach innych, bo to złe podejście, nie musze tłumaczyć czemu. W obecnym stanie weź się za zdrowie. Ale propouję rzetelnie przeliczyć zapotrzebowanie i nie BMR tylko całkowite (ja polecam filmik Bilczyńskiego:

). Potem ułóż sobie odpowiednie makro, też na jego kanale można znaleźć, no i zacznij zwiększać kaloryczność. Ja zwiększałam o 100kcal co tydzień i często się ważyłam, żeby obserwować. Jeśli zaczniesz przybierać poczekaj na danej kaloryce dłużej nić tydzień. Zajmie to trochę czasu ale u mnie poskutkowało. I już samo pilnowanie makro i treningi siłowe wprowadziły fajne zmiany w wyglądzie. Gdy osiągniesz kaloryczność potrzymaj tak trochę i dopiero potem działaj dalej. Ja bym u Ciebie zwiększyła masę, bo masz po prostu niedowagę i dlatego miesiączka u Ciebie różnie. Jeśli nie chcesz fiksować ze zdrowiem w przyszłości (u mnie wahania hormonów, brak miesiączki przez pół roku, hiperkortyzolemia) i mieć kiedyś dzieci to zacznij dbać o zdrowie. Na razie jesteś w stanie głodu, organizm się zbuntuje prędzej czy później.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4349
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj rano coś we mnie pękło. Wydaje mi się, że na lepsze. Byłam głupia przejmując się jakimiś fałdkami na brzuchu a nie widząc już wystających żeber na których można by zagrać patykiem czy kręgosłupa.. Obliczyłam swoje zapotrzebowanie na nowo, już dzisiaj zwiększyłam kalorykę, drugi posiłek z marchewki czy tam jabłka zmieniłam na razowiec z serkiem wiejskim i masłem orzechowym i powiększyłam śniadanie. Nie wiem czy to placebo, czy nie ale ćwicząc czułam się dużo lepiej niż gdy zjadłam mniej w tej pierwszej części dnia.
Postanowiłam zostawić mój obecny zestaw ćwiczeń i zrobić dwa dni przerwy w tygodniu. Doszłam do wniosku, że nie są to aż tak bardzo ciężkie ćwiczenia jak wykonują inni. Są bardziej rekreacyjne, bo nawet nie wiem czy takie w ogóle istnieją w atlasie ćwiczeń. Przyobserwuję organizm i najwyżej w tej materii wprowadzę kolejną zmianę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
"Musisz" wprowadzić do diety tłuszcze nasycone - masło, jajka, mięsa. Potrzebujesz cholesterolu, który jest prekursorem dla hormonów płciowych. Masło orzechowe to taki pseudo fit produkt http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy Treningi też trzeba ograniczyć - http://potreningu.pl/articles/4674/triada-atletki--czy-dotyczy-tylko-sportsmenek 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4349
Oczywiście nie chcę bazować na maśle orzechowym jako głównym źródle tłuszczy. Chodzi o ilości rzędu 15-20g, czy wtedy może ono jakoś bardzo zaszkodzić, jeżeli reszta będzie z lepszych źródeł? Masło to oczywiście jest skład jest 100% orzechów, żadnych cukrów, palmowego oleju czy soli.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 96 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 945
Dobrze że zwiekszasz. Ile Ci wyszli bmr, całkowite a ile masz teraz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Wrzuc po prostu orzechy i juz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4349
@Malinka123: obliczałam według dwóch filmów: tego od ciebie i jeszcze innego. W Twoim wyszło mi 2212 kcal a w innym 1851 kcal. Dość spora rozbieżność. Póki co obliczyłam dokładnie uśrednienie tego ile jadłam do tej pory i jadłam niestety po analizie góra te 1300 kcal i to często niżej.. Od soboty zwiększyłam kalorie do 1500. Podbiłam tłuszcze i wyrównałam węgle, żeby na liczniku było to 150 (do tej pory myślałam, że jem tyle a było to może maksymalnie 125-130..) Także skok 200 kalorii a już czuję pewną różnicę. Jeżeli organizm dobrze to zniesie to mogłabym w przyszłym tygodniu podbić znów o 200 zamiast 100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jak najbardziej. Czasami warto pierwszy skok zrobić większy a później sobie dziubać po 100-200 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4349
A czy ogólnie są jakieś zasady z czego dodawać te kalorie? Np w jeden tydzień z samych tłuszczy w kolejny z węgli czy jest to obojętne i można to mieszać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o trening przy redukcji tłuszczu i mięśni?

Następny temat

Opuchnięta twarz

WHEY premium