SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poczatki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Jestem kompletnie nieobeznany w temacie walk wiec jesli sie na tym znacie pomozcie.

Nie mam pojecia jak wyglada Bjj, MA co to jest Vale Tudo.
Chodzi o to, ze juz od dluzszego czasu nosze sie z mysla by zaczac cos trenowac.
Aktualnie waze ok.80kg i wyciskam na klate 130kg.
Ogolnie jestem silny.

Po pierwsze moze mi cos doradzicie - co wybrac?
Studiuje w Warszawie wiec moge chodzic na treningi wlasnie tutaj.

Po drugie skad dorwac jakies filmy z walk z udzialem tych wymienianych przez was kilerow: braci Gracie i innych?
Chetnie bym sobie pogladal jak to wyglada.
Jesli ktos ma kasety video i moglby przegrac to moge wyslac poczta czysta do nagrania, ewetualnie czy mozna cos sciagnac z internetu?
Za wszelka pomoc wielkie dzieki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Wielkie dzieki za info zwlaszcza dla Stalkera i Fightera.
Tak sie zlozylo,ze niestety nie moglem sie wczesniej do kompa z internetem dorwac lub jakies glupoty o URL wypisywalo.

Chyba lepiej bedzie sie zapisac na Bjj bo walka w zwarciu bedzie dla mnie latwiejsza z racji sily, ktora to ma niezbyt wielki wplyw na uderzenie i z tego powodu kickboxing
odpada.

Z tego co pamietam treningi Bjj sa chyba w hali gwardii?
Interesuje mnie rowniez ile jest treningow tygodniowo
i ile sie placi za ta przyjemnosc.
I czy sa czasem sparingi full kontakt?

Jeszcze raz dzieki
Sierov
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Sierov- wejz na FTP-a tam jest (no przynajmniej kiedys bylo) duzo filmikow z walk, ewentualnie mozesz dociagnac co ciekawesz filmiki z www.sherdog.com, ale stronka jest wolna.
A co do walki potrenuj jakies zapasy, judo albo BJJ. jak chcesz to mozesz dolozyc do tego jakas stojke, np. box, albo kickbox.

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Filmy masz na FTP w dziale Filmy z Sherdoga. A w Wa-wie polecam Centrum Bjj i Vale Tudo Mirka Okninskiego.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Do zapasow i judo czuje lekka niechec wiec pozostaje Bjj tym bardziej, ze Obaj wspomnieliscie o tym i Vale Tudo.
Mozecie napisac o tym cos wiecej?
Jakie sa ogolne zalozenia tych stylow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Vale tudo to nie styl tylko reguly walki-a mianowicie takie ze nie ma regul.
Co do BJJ to Boruta lepiej to objasni, taktyka walki polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru i zniszczenie go tam.

PS. Czemu czujesz niechec o judo? i zapasow?

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Nigdy nie atakuje w sytuacji konfliktowej wiec jedna z podstawowych rzeczy to unikniecie pierwszego ciosu i ewentualne skontrowanie. Czy Bjj zapewni mi odpowiednie odruchy?

Wogole jak na kolesi, ktorzy sie zajmuja sztukami walki to
nie za wiele macie do powiedzenia :(.
A co do Bjj czy Vale Tudo to, ktora ze szkol w
Warszawie zapewnia duza liczbe sparingow?

Napiszcie cos konkretnego!
Bo ja sie w tym nic nie orientuje jeszcze.

Judo i zapasy mi sie nie podobaja bo jest tylko jakies sprowadzenie do parteru a co dalej?
Potrzebuje czegos obejmujacego cala game mozliwosci podczas walki. Czyli obronienie sie i zniszczenie przeciwnika.
Jesli ma to jakis wplyw a chyba ma to mam 175 cm wzrostu.
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Sierov, napisaleś, że oczekujesz czego co daje Ci szeroką gamę możliwości. Cóż, nie jestem specem od bjj, ale zgodnie z tym co wiem to powinno Ci zdecydowanie zaoferować to czego oczekujesz. Z drugiej, strony to cokolwiek nie wybierzesz to stanie się to Twoim rdzeniem a wszystkiego czego się nauczysz póżniej będzie gdzieś wegle tego rdzenia się kręciło.
Ja na ogół polecam kick boxing, a dla wielce wytrwałych i MuyThai, ale to inna rzecz.
Zastanów się, czy wolisz się szarpać i ściskać czy trzymać się na dystans. Z tego będziesz widział, czy bjj czy może lepiej kickbox. Reszta potem...

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Czyzby Muai Thai bylo tak wymagajace?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra, więc po kolei

<Nigdy nie atakuje w sytuacji konfliktowej wiec jedna z podstawowych rzeczy to unikniecie pierwszego ciosu i ewentualne skontrowanie. Czy Bjj zapewni mi odpowiednie odruchy?>

Tak, bowiem pierwszą zasadą BJJ jest "Nie daj sobie zrobić krzywdy". BJJ wypracował lub zaczerpnął z innych styli szeroką gamę technik z ctklu "jak nie dać się trafić". Istotą BJJ jest walka w zwarciu, więc każdy ćwiczący musi umieć do zwarcia dojść, a co za tym idzie musi uniknąć ciosów, które będą padały podczas wchodzenia do klinczu. Co do kontry, bez klinczu to nieodłącznym elementem treningu BJJ są techniki bokserskie, Muay Thay + mistrzostwo w lowkickach. Wierz mi będziesz miał power do kontry.

<A co do Bjj czy Vale Tudo to, ktora ze szkol w
Warszawie zapewnia duza liczbe sparingow?>

WCBJJIVT Mirka Oknińskiego - 1/4 kazdego treningu to sparingi. Często ludzie tak się zapamiętują że zaraz po rozgrzewce zamiast szlifować techniki sparują. Czad. Info o szkole :www.bjj.z.pl.

<Judo i zapasy mi sie nie podobaja bo jest tylko jakies sprowadzenie do parteru a co dalej?>

W BJJ dalej masz:
łamanie rąk, stawów barkowych, kręgosłupa, kostek, kolan,
łokci

duszenia: z przodu, z tyłu, kołnieżami, przedramionami, nogami

wreszcie doskonałe przetoczenia zakończone przysiadem na klacie gościa i waleniem go po ryju albo kolano na brzuch i po ryju, albo kick w kolano i pozamiatane. BJJ.


Potrzebuje czegos obejmujacego cala game mozliwosci podczas walki. Czyli obronienie sie i zniszczenie przeciwnika.


Generalnie każda jedna z tych technik prowadzi do zniszczenia przeciwnika. Na 100% koleś zaduszony lub połamany nie będzie cię zaczepiał.

175 - fajnie ale nie wzrost i waga liczy się w BJJ.

Pzdr i pytaj w razie wątpliwości.







stalker
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WOW !!! Bjj jest polaczone z boksem ? Nie wiedzialem. Myslalem, ze to judo polaczone z dzwigniami na stawy. To te bjj nie jest takie zle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 418 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19137
Judo tez ma dzwignie na stawy :)

Lionheart - Walka to moje życie!

Lionheart - Walka to moje życie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co mam zacząć trenować ????????

Następny temat

Sztuki Walki-która lepsza??.Wieczny spór.

WHEY premium