SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

poczatek (zielony)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ciesze sie ze powstal taki dzial dla totalnie zielonych (takich jak ja)mam 15 lat i niewiem jak mam trenowac aby troche sie umuskularnic niewiem czy powinienem w tym wieku chodzic na silke(zeby mi nie zatrzymalo wzrostu) wiec prosze o pomoc tylko tak w miare napisana dla zielonych bo jak czytalem rozne zestawy treningowe w innych postach to troche nie kumalem...

DARO
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
No i pierwsz porada. Dobrym i bardzo bodrym roziwazaniem dls Ciebie byloby zapisanie sie na zapasy ! Sa tam elemnty gimnastyki i treningu silowego jak i kondycyjnego. Sam w Twoim wieku tam chodzilem i nabralem solidnych podstaw do sportow silowych co procentuje tereaz i mam nadzieje bedzie jeszcze procentowac .

666

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Tak, jakkolwiek w Twoim wieku mozna juz sprobowac swoich sil na silowni jednak sklanialbym sie raczej ku propozycji 666. Moze niekoniecznie zapasy, ale jakikolwiek sport lub sztuka walki ktora rozwinelaby sprawnosc,poprawila kondycje i dala Ci dobre podstawy do pozniejszych cwiczen. Co do cwiczen silowych proponuje robic cwiczenia gdzie obciazeniem jest cierar Twojego ciala m.in. pompki,podciagania na drazku itd. no i na narazie daruj sobie kanony diety kulturystycznej. W Twoim wieku nie powiniennes brac sobie tych wszystkich rzeczy o ktorych mowa w dziale odzwyianie mocno do serca.

A great flame follows a little spark
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Ja napisali Koledzy wyżej - sport ogólnorozwojowy typu zapasy, judo, pływanie lub lekka atletyka. Zapasy dają oprócz muskularnej sylwetki ( w niektórych miejscach nawet zbyt muskularnej ) bardzo dobrą sprawność ogólną - gibkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. No i umiejętnośc walki. Jesli jednak jesteś z małej miejscowości, w której nie ma żadnej sekcji... ale za to jest siłownia, to polecam trening na siłowni, ale bez nastawiania się na razie na jakiś straszny rozwój umięśnienia. Nie ćwicz na siłowni więcej niż 3 razy w tygodniu, a na początek ( pierwsze 2-3 miesiące ) ćwicz najlepiej 2 razy w tygodniu, wszystkie grupy mięśniowe na 1 treningu, wyrabiając sobię odpowiednią technikę i przygotowując stawy i mięśnie do większych obciążeń. Bez udziwniania i wymyslnych ćwiczeń, ale ze zwróceniem szczególnej uwagi na mięśnie brzucha i grzbietu. Koniecznie po treningu rozciągaj mięśnie, co najmniej przez 15 minut. Odpowiedznie ćwiczenia znajdziesz w atlasie ćwiczeń na stronie głównej. Co najmniej 2 razy w tygodniu biegaj, lub stosuj inny trening wzmacniający układ krążenia i oddechowy - gra w piłkę, kosza, jazda na rowerze, pływanie itp. Dopiero po takim okresie wstępnym należy ułozyć sobie trening na siłowni już pod kątem rozwoju poszczególnych grup mięśniowych.

Nie zapomnij o odpowiednim odżywianiu, które zapewni ci wystarczającą ilość białka ( budulca dla mięśni ) i węglowodanów ( energia do budowy mięśni i do ćwiczeń ). Nie będę Ci rozpisywał żadnej diety, narazie nie jest konieczna. Po prostu zwróć uwagę na odpowiednie proporcje poszczególnych składników pożywienia i ich jakość.

Nie muszę chyba mówić, że zarówno alkohol jak i papierochy wpływają ujemnie, a czasem nawet bardzo ujemnie na wyniki.

W wieku 15 lat są bardzo różni ludzie. Jedni są już właściwie dorośli fizycznie, a inni są jeszcze dziećmi. Nie znam stopnia Twojego rozwoju ( może to ocenić lekarz, do którego powinieneś się udać, aby dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań do treningu ). Jeśli Twój rozwój nie jest jeszcze zakończony to :
1. Zwróć uwagę głównie na mięśnie nóg, brzucha i grzbietu. One są najważniejsze dla zachowania prostej sylwetki. Jak tu będziesz coś źle robił i to utrwalisz to... może być nieciekawie
2. Nie rób ćwiczeń obciążających kręgosłup. Jeszcze w zyciu zdążysz je robić, a urosnąć więcej już nie będziesz miał szansy
3. Nie rób ćwiczeń maksymalnymi ciężarami i jeszcze do tego na bezdechu.

Moderator działu Sporty Ogólnorozwojowe i działu Dla Zupełnie "zielonych"
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Oczywiście - zapasy byłyby doskonałym pomysłem, tak samo judo - to blisko spokrewnione sporty. Jak tutaj widzisz Macciej
reprezentuje judo, ja zapasy a 666 trójbój siłowy co łatwo stwierdzisz po samych wynikach zawartych w jego profilu .
Powodzenia w treningach i obyś nie zrezygnował tak szybko jak się zdecydowałeś

Son Gochan Moderator działu doping

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
a ja z kolei polecam karate zaczalem cwiczyc wlasnie w tym wieku i bardzo dobrze wplynelo na moje cialo i rowniez na psychike

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za wszystkie porady mieszkam w bydgoszczy i jest tutaj dobra sekcja bjj wiec na to sie zapisze.Z silownia jeszcze poczekam bede robil cwiczenia w domu (atlas cwiczen)
a w pilke gralem przez 4 lata tylko ze przez ostatni rok nie moglem z powodu martwicy kolana ale jest juz z kolanem ok musze sie jeszcze zapisac na basen bo mam skrzywienie kregoslupa(skoljoza) ktora jest jednak w poczatkowej fazie nie przekracza 30%

DARO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Bjj - to jeszcze lepiej! Powodzenia ci życzę!

Son Gochan Moderator działu doping

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze pytanie ;)

Następny temat

tricepsiki

WHEY premium