SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

po skreceniu stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 740
Witam. Oto jak wyglada moja sytuacja: 2 miesiace temu skrecilem noge w stawie skokowym, na poczatku bolalo jak cholera i spuchlo itd ale sprawe troche olałem bo wczesniej kiedys mialem druga noge skrecona i mi przeszlo po kilku dniach. Tym razem nie jest tak dobrze i kontuzja ciagnie sie i ciagnie. W sumie jest juz prawie dobrze - noga boli tylko przy mocniejszym skrecaniu na boki, czasem troche puchnie ale boje sie ze jak wznowie treningi to sie odnowi (trenuje kickboxing). Lekarz powiedzial ze cos tam mam z wiezadlami( nie wuyjasnil dokladnie). Mam wiec takie pytania:
1. jakie sa dobre cwiczenia do rehabilitacji tego?
2. czy powinienem kupic stabilizator albo sciagaczc jakis? jak tak to jaki, jakie sa najlepsze itd (ale nie chce wydac na to majatku)
3. czy sa jakies srodki na wzmocnienie tych wiezadel (kolagen??)
4. co robic zeby mi sie to szybko wyleczylo i to na stale? :)
5. jakie masci itp polecacie?
No to chyba tyle. Aha zaczalem juz lekkie treningi nog na silowni i chodze 2x w tyg na basen. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 241
Witam
Z góry przepraszam za odkopanie tematu, trafilem tutaj dzieki wujaszkowi google :)
Trzy tygodnie temu, grajac w kosza skręciłem staw skokowy, praktycznie nie moglem przeniesc ciezaru ciala na tą nogę. Kostka mi strasznie spuchła i nastepnego dnia poszedlem do lekarza. Ten wysłał mnie na przeswietlenie kostki i skierował do chirurga, a u tego natomiast dowiedzialem sie o skręceniu i niestety zalecił gipsowe unieruchomienie stopy na 2 tygodnie, taki bucik :P W zeszły czwartek sciągneli mi gips, na moje szczęscie mogę chodzić, ale kostka nadal jest spuchnieta, co prawda nie tak jak przed zalozeniem gipsu. Niestety nie mogę skakać ani biegać bo nadzwyczajniej w świecie mnie boli.

Prosiłbym o waszą pomoc, jak czytałem wczesniejsze posty to zalecaliście maść i stabilizator. Jaką maść najlepiej uzywać i czy ten stabilizator moze być taki zwykły, elastyczny ?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2535
bartol,
przede wszystkim TEJ kontuzji nie olewaj bo może Ci to zaowocować w przyszłości nie lada problemami. Przy skręceniu stawu skokowego najlepszym wyjściem jest wsadzenie nogi momentalnie w gips na 6 tygodni, wówczas jest szansa uniknięcia kłopotów. Na gips u Ciebie już za późno, tak jak i u mnie - zrobiłam sobie to samo 3 miesiące temu (po raz drugi), za pierwszym razem, 6 lat wcześniej zbagatelizowałam sprawę i teraz mam: zanik więzadła, zwyrodnienie jednej z chrząstek i chroniczną niestabilność stawu skokowego.
Trenuję taekwondo, na którym mi zależy do tego stopnia, że aż wybrałam się do lekarza sportowego, chirurga-ortopedy. Niestety tego typu kontuzje są wredne w rehabilitacji i mają tendencje do odnawiania. Popracuj nad wzmocnieniem mięśni podudzi aby one stanowiły naturalne wzmocnienie (wspięcia, dobrze robi też pływanie, chodzenie po dnie i po piasku (w lecie. KONIECZNIE kup stabilizator i nie żałuj na to pieniędzy, ja zacisnęłam zęby i zakupiłam taki za 225 zł. (firmy Push, medium), dzięki niemu mogę normalnie brać udział w treningach a noga ma się dużo lepiej.
Co do zabiegów rehabilitacyjnych, w moim przypadku bardzo dobrze podziałało krio-miejscowo (zamrażanie) i jonoforeza (przepuszczanie prądu).
Cóż jeszcze mogę Ci doradzić, jedz wszelkiego rodzaju galarety, salcesony, golonki
walczymy razem o nasze nogi, więc powodzenia!
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 740
Dzięki Nicla. no wiem ze na poczatku spieprzylem ze od razu sie tym nie zajalem ale teraz jakos musze sobie radzic. zna sie ktos na tych stabilizatorach bo niewiem jaki kupic (hmm wolalbym taki za mniej niz dwie stowki). czym sie rozni stabilizator od sciagacza, co lepsze w moim wypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
musisz pogadać ze spaecjalistą !
co do gipsu - ma wady i zalety
mozna tez usztywnić inaczej nóżkę !(chociąż bandaż elastyczny)
kolagenem mozesz sie suplementować
a maści np arcalen , naproxen
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 740
No bylem juz u specjalisty ale to byl chyba jakis d**** a nie specjalista. Nic mi nie powiedzial. A do prywatnego nie chce isc bo tylko kase wydam a pewnie za wiele mi nie pomoze.

PS Nicla: Powodzenia z ta nogą. Acha, ma jeszcze pytanie- jakie cwiczenia na rozciaganie przy tej skreconej kostce polecasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2535
hej bartol,
mi wychodzą coraz to nowe "rewelacje" z nogą, muszę zrobić USG ścięgna Achillesa, przede mną dwa tygodnie niepewności co dalej...
Co do ćwiczeń, rób wspięcia na palce, jeśli masz dostęp do siłowni, tam powinna być maszyna do robienia tego ćwiczenia na siedząco, początkowo mały ciężar i więcej powtórzeń (20) w 3-4 seriach, stopniowo możesz zwiększać ciężar zmniejszając ilość powtórzeń, podobne ćwiczenie na stojąco, weź jakąś podkładkę pod nogi żeby zwiększyć zakres ruchu, na początku ćwicz bez obciążenia, później ze sztangielką - ja to ćwiczenie robię po 20 powtórzeń najpierw na jedną, później na drugą nogę, sztangielka w ręce analogicznej do ćwiczącej nogi. Do tego rób krążenia stopą, obciąganie palców, pięty.
Rozciąganie - o jakiego typu rozciąganie Ci chodzi? - takie do szpagatu?
Będę się z Tobą dzielić na bieżąco swoimi doświadczeniami i tym czego się dowiem, jeśli Ty będziesz miał jakieś pytania, wal śmiało
możesz sobie też poczytać: http://www.ortopeda.zdrowemiasto.pl/demo/2/
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Nicla w dniu 2004-10-20 09:30:21

Zmieniony przez - Nicla w dniu 2004-10-20 10:27:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 740
tak takie do szpagatu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1637 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4489
Przestan sie mazac chlopaki nie placza

" Racja silniejszego zawsze lepsza bywa "
" Najslabsze psy najglosniej szczekaja "
-= SFD FIGHT CLUB =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 740
hehehe poczekaj jeszcze troche, zobaczymy kto sie bedzie mazal jak wroce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1637 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4489
no czekam czekam

" Racja silniejszego zawsze lepsza bywa "
" Najslabsze psy najglosniej szczekaja "
-= SFD FIGHT CLUB =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2535
Na temat rozciągania było już sporo na forum (linki poszły na priv, bo miałam kłopoty z zamieszczeniem ich tutaj).
Ćwiczenia rób ostrożnie, ciężko mi coś konkretnego doradzić, bo nie wiem w jakim stanie jest Twoja noga, boli Cię?, puchnie? Moja ma się na tyle dobrze, że mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia, przy niektórych zachowując szczególną ostrożność.
A jak z treningami - chodzisz, czy zrobiłeś przerwę?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol Nerek

Następny temat

Drętwienie palców

WHEY premium