SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

po aerobach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
Skromne 2 pytanka:
Jaka dieta bezposrednio po aerobach (na czczo i po treningu)? Chodzi mi o ilosc wegli, tluszczy. Białka domyslam się: standard - najlepiej 2g/kg masy ciała.
Jaka w ciągu dnia (czy wystarczy standardowa - ujemny bilans kCal)?

Pozdrawiam

Premium

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
Dzięki Kanar. Sog dla ciebie. Teraz juz wszystko rozumiem.
Pytanie którego nie zrozumiałeś: chodziło mi o to jak powinna wygladac dieta redukcyjna dla osob wykonujacych cwiczenia aerobowe i anaerobowe i dla osob wykonujacych TYLKO aeroby. Rozumiem teraz ze to juz tylko kwestia rozpisania - przede wszystkim chodzi o to by bylo mniej kalorii niz potrzebne, czyli ujemny bilans.
Dotychczas cwiczylem tylko na mase i dlatego niewiele mam pojecia nt. aerobow i tego typu pierdół ;). Czyli w uproszczeniu: jesli bede wykonywal aeroby podczas 'sezonu' na masę - nie bede 'zdobywal' dodatkowego tluszczyku? Co, twoim zdaniem, dzieje się z dodatkowymi kaloriami, które nie zostają zużyte w trakcie całego dnia (np. zapotrzebowanie na kCal: 3500, a jem 4000)?

Jeszcze raz thx.

Pozdrawiam
Lubię uczyć się na błędach - ale najlepiej cudzych. ;)



Premium

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
jaki jest cel twojej diety i jaka to dieta ?

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga


Zmieniony przez - kanarek w dniu 2003-07-14 19:39:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
chodzi mi o ogół - zazwyczaj aeroby wykonuje się po to by zrzucic podskórną warstwę tkanki tłuszczowej. mysle, ze ktos kto chce zrzucic nieco tluszczu powinien rowniez stosowac ujemny bilans kaloryczny. czyz nie? ale mi niekoniecznie o to chodzi.
Chodzi mi o rozklad tluszczy i wegli w ciagu dnia w zaleznosci od tego kiedy aeroby sa wykonywane: rano lub/i po treningu.

Mysle, ze odpowiedz nie jest trudna i dodatkowe pytania chyba sa zbedne (chodzi mi o ogol, a nie o jakąś konkretna dietke dla konkretnego czlowieka - choc takie, bez watpienia, sa najlepsze. np. wiadomo na mase wszystkie 5/6 posilkow powinno skladac sie w sumie z 2g bialka na kg masy ciala, 8 g wegli i ok. 2 tluszczy). Mi chodzi o diete niekoniecznie redukcyjna, taka która moze byc stosowana podczas treningu na mase, ale pomagajaca w redukcji tkanki tluszczowej z jednoczesnymi aerobami.

pozdrawiam

Premium

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
niestety musze Cie zmartwic bo bedac naturalnym kulturysta nie da sie i jednego i drugieg naraz ( albo budujesz miesnie albo redukujesz wage
tych dwoch rzeczy bez dopingu polaczyc sie nie da a to z prostej zasady jesli chcesz budowac miesnie - twoj bilans kaloryczny musi byc dodatni - jesli chcesz redukowac - musi byc ujemny inaczej sie nie da
jadac w taki sposob ze jednego dnia robisz trening i masz dodatni bilans kaloryczny a drugiego dnia robisz aeroby i masz ujemny - niesttey do nieczego ni edojdziesz ( smutne ale prawdziwe
pytalem o diete bo chcialm esie dowiedziec czy chodzi o diete niskoww czy wysokoww to raz (bo zalozylem ze chcesz redukowac wage

jesli nadal chcesz poznac jaki posilek powinienes zjadac po aerobach - ustal cel - utrata wagi i redukcja tkanki tluszczowej czy zdrowiotnie - po treningu silowym ?

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
czyli Twoim zdaniem niemozliwe jest cwiczenie na mase i wykonywanie aerobow w celu redukcji tk. tluszczowej? Czy aeroby w takim wypadku mozna wykonywać tylko w okresie robienia rzeźby?! Bo, rozumiem, na pewno nie w innych rodzajach treningu (chyba ze w jakims regeneracyjnym)...
Jasne, ze ze cwiczac na mase potrzebny jest dod. bilans kCal (bo inaczej zadna masa z tego nie bedzie). Ale co tu począć kiedy chce się zrzucic zbedny tluszcz. Czy trzeba zrezygnowac wowczas z treningow na mase i robic rzeźbe? Jak powinnna wygladac dieta dla osob wykonujacych aeroby: cwiczacych lub nie.
Osobiscie stosuje standardową dietę (staram się jak mogę): niskotłuszczową, wyskokoweglowodanową (20% kCal - tłuszcz, 20% - białko, 60% - węgle; przynajmniej takie są założenia i wokół nich oscyluję).

Premium

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
czyli Twoim zdaniem niemozliwe jest cwiczenie na mase i wykonywanie aerobow w celu redukcji tk. tluszczowej? Czy aeroby w takim wypadku mozna wykonywać tylko w okresie robienia rzeźby?! Bo, rozumiem, na pewno nie w innych rodzajach treningu (chyba ze w jakims regeneracyjnym)...
NIE DA SIE ZRZUCAC TLUSZCZU I BUDOWAC MIESNI JEDNOCZESNIE - TO ZDANIE WYJASNIA CI WSZYSTKO W PRZPADKU TRENINGOW I DIETY NA MASE - WIELE OSOB ROBI AEROBY ALE NIE MA TO NA CELU LIKWIDACJI TKANKI TLUSZCZOWEJ ...BARDZIEJ ZDROWIE JEST TUTAJ PRIORYTETEM - OBYDWAJ WIEMY JAKIE ZNACZENIE MAJA CWICZENIA AEROBOWE NA SERCE I UKLAD KRAZENIA ETC. NIE MOZNA JEDNAK STWIERDZIC ZE AEROBY POWINNISMY WYKONYWAC PODCZAS ROBIENIA RZEZBY ... POMAGAJA ONE UNIKNAC ZBEDNEGO ODKLADANIA SIE TLUSZCZU PODCZAS BUDOWANIA MASY MIESNIIWEJ ALE JESLI CHODZI O ZMNIEJSZANIE JEGO ILOSCI ... TO JESLI DIETA NIE JEST REDUKCYJNA - NIESTTEY NIC Z TEGO NIE BEDZIE
OCZYWISCIE AEROBY WYKONYWAC MOZNA PRZY JAKIMKOLWIEK TRENINGU CZY TO JAK PISZESZ REGENERACYJNYM I MASOWYM I WIELU INNYCH JEDNAK TRZEBA JASNO OKRESLIC CEL ICH WYKONYWANIA.

Jasne, ze ze cwiczac na mase potrzebny jest dod. bilans kCal (bo inaczej zadna masa z tego nie bedzie). Ale co tu począć kiedy chce się zrzucic zbedny tluszcz. Czy trzeba zrezygnowac wowczas z treningow na mase i robic rzeźbe?
NIE - NIGDZIE NIE JEST TO POWIEDZIANE ZE TRZEBA ROBIC RZEZBE - OCZYWISCIE MOZESZ ROBIC TRENING TYPOWO MASOWY ALE PODCZAS REDUKCJI WAGI TRENING MOZNA UKIERUNKOWAC NP NA GESTOSC CZY NA INNE CELE ..ALE MOZESZ TAKZE WYKONYWAC TYPOWY TRENING MASOWY .. .WSZYSTKO JEDNAK PO TO - ZE ANAEROBOWY WYSILEK JEST BARDZO DOBRYM PIECEM KALORII - I RAZ, ZE PODCZAS TAKIEGO TRENINGU SPALASZ DUZA ICH ILOSC, A DWA - ZAPOTRZEBOWANIE ENERGETYCZNE JEST NA ZAWYZONYM POZIOMIE ROWNIEZ PO (!) TRENINGU. WSZYSTKO MA NA CELU DEFICYT KALORII KTORY PRZY ZRZUCANIU WAGI JEST NIEZBEDNY DO TEGO DODAJESZ AEROBY I/LUB TRENING INTERWALOWY + NAJWAZNIEJSZA RZECZ - CZYLI DIETE I MASZ SUKCES MUROWANY OCZYWISIE JAK JUZ WYZEJ WSPOMNIALEM - AEROBY PRZY TRENINGU MASOWYM POZWALAA ZAPOBIEC N A D M I E R N E M U GROMADZENIU TKANKI TLUSZCOWEJ ALE ABY ZRZUCIC OGOLNIE TLUSZCZ Z ORGANIZMU PODSTAWA JEST DIETA (+TRENING).

Jak powinnna wygladac dieta dla osob wykonujacych aeroby: cwiczacych lub nie.
NIE ROZUMIEM DIETA DLA OSOB CWICZACYCH SILOWO LUB NIE CWICZACYCH W TEN SAM SPOSOB ? I JAKI JEST CEL TEJ DIETY ?

Osobiscie stosuje standardową dietę (staram się jak mogę): niskotłuszczową, wyskokoweglowodanową (20% kCal - tłuszcz, 20% - białko, 60% - węgle; przynajmniej takie są założenia i wokół nich oscyluję).
TO TWOJA SPRAWA JAKA STOSUJESZ DIETE (MYSLE ZE CHODZI TUTAJ O REDUKCJE) WAZNE ABYS CHRONIL MIESNIE (BIALKO 1,5-2g/kg) I DOSTARCZAL MNIEJ KALORII NIZ SPALASZ. SKAD BEDZIE POCHODZIC TA ENERGIA - TO SPRAWA DRUGORZEDNA TAK DLUGO JAK BEDZIESZ MIAL DEFICYT ENERGETYCZNY OCZYWISCIE JEST WIELE DIET KTORE W PORWNANIU ZE SOBA MALA I WADY I ZALETY ALE WYBOR ZAWSZE NALEZ POZOSTAWIC OSOBIE WYBIERAJACEJ :) OSOBISCIE POLECAM DIETY LOW CARB WSZELKIEGO RODZAJU ALE TAKZE STANDARDOWE DIETY O SREDNIM SPOZYCIU WEGLI TEZ SA DOBRE I WIELU JE STOSUJE . WSZYTKO WIEC ZALEZY OD CIEBIE. WAZNE ZEBYS JADL MNIEJ NIZ SPALAL I WYKONYWAL ODPOWIEDNIE CWICZENIA (JAK DLA MNIE NAJLEPSZYM ROZWIAZANIEM JEST TRENING SILOWY+INTERWALY+AEROBY PO TRENINGU).
PAMIETAJ - NAJWAZNIEJSZY JEST BILNAS KALORYCZY - BEZ DEFICYTU - ANI RUSZ W URACIE TLUSZCZU

Zapraszam takze do Alternatywnej Drogi oraz Fitnessu - znajdziesz tam wiele wskazowek dot. spalania tluszczu Nie tylko oczywiscie.
pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Kiedy najlepiej "wplesc" interwaly do treningu? Aeroby to standard, czyli po treningu. Interwaly robic w dni nietreningowe na czczo?
Oczywiscie jesli priorytetem jest redukcja tluszczu.

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
jesli aeroby robisz po treningu to interwaly rob rano na czczo Zacznij od 3x na tydzien a ilosc samych interwalow okresl sam zgodnie z Twoja kondycja - mozesz wykonywac je w dni wolne od treningu silowego - mysle ze bedzie to dobrym rowiazaniem
pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Wlasnie zastnawiam sie nad zastosowaniem tego. Nie mam rowerka stacjonarnego, a trzymanie 40-60 min stalego tempa na zwyklym rowerze jest dosc trudne. Mogl bym sprobowac robic ten interwal na rowerze, ale nie wiem ile mialo by to trwac? Zaraz zajrze do alternatywnej drogi poszukac wiecej info w tym temacie.
Dzieki za pomoc Kanarek.

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Zawsez mozesz tez zaczac biegac interwalowo oczywiscie
A do A.D. zapraszam goraco
pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Wlasnie sie tam udalem i ogladam arty o HIT
Dziekuje za zaproszenie

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Samoopalacz - Jak i Który ?

Następny temat

Posilek potreningowy na noc

WHEY premium