SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plecy sztangą i sztangielkami

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14244
chodzi o ćwiczenia na plecy wykonywane sztangą i sztangielkami bo tylko to mam do dyspozycji.
Może znacie jakieś ćwiczenia których ja nie znam?
martwy ciąg wiosłowanie sztangą sztangielką , to znam
i może na klatke coś nowego czego nie znam?
oczywiście oprócz wyciskań i rozpiętek
czytałem że przenoszenie sztangi za głowe leżąc na ławce
w zgiętych pod kątem prostym rękaw angażuje plecy,czy to prawda?

seba
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
wiosłowanie sztangi w opadzie tułowia, wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia, skłony izolowane, martwy ciąg na prostych nogach, podciąganie sztangi od strony pleców (kaptury). Za pomocą sztangi i sztangielek można wykonać wiele ćwiczeń

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja do tego jeszcze robię unoszenie sztangielek w opadzie prostymi rękami w górę w opadzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12836
Przenoszenie sztangi za głowe leżąc na ławce angażuje mięśnie plecow i to bardzo mocno,pod warunkiem że stosowana jest prawidłowa technika tego niełatwego ćewiczenia.Osobiście doświadczyłem tego kilkakrotnie wprowadzajac je na koniec sesji treningowej.Moim zdaniem warto wypróbowac te zapomniane ćwiczenie zaczynajac od mniejszych ciezarów dla lepszego wyczucia mięśni.Wiem,że niepokonany Dorian Yates stosował je(wersja na maszynie) w swoim morderczym treningu,a jego plecy po dziś dzień uważane sa za niedościgniony wzór.Powodzenia.

MBlaster

MBlaster

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
zobacz https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=19217&forum_id=8&t_orig=7882&forum_title=Trening&M=Fałsz&S=Prawda

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14244
jak robi sie zarzucanie sztangi na klate?

seba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
widziałeś jak ciężarowcy robią podrzut? to podobnie, tyle że nie stosujesz aż takich ciężarów, więc nie jesteś zmuszony tak nisko przysiadać. Ja robię tak, że robię półprzysiad do poziomu, następnie w pierwszej fazie ciągnę o prostych plecach, a w drugiej fazie zarzucam szybkim ruchem na klatkę piersiową. Działa zarówno dolna część grzbietu, najszersze i czworoboczny

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na barki-pomóżcie

Następny temat

pomozcie mlodszemu koledze!!!!!

WHEY premium