SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plecy okrągło wklęsłe - korekcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3110

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
Witam, mam problem związany z wadą postawy. 19 lat, 182 cm wzrostu, dość solidna nadwaga - ok. 115 kg. W zasadzie nie mam wyrobionego nawyku siedzenia "prosto", często się garbię, chowam głowę w ramiona, zwijam się itd., z własnej głupoty zaniedbałem kwestię prawidłowej sylwetki. Skutek - kifoza i lordoza, może nie aż tak solidnie zaawansowane i patologiczne (patrząc po zdjęciach w google), ale widoczne. Ostatnio próbuję się korygować, jednak po dłuższej chwili bolą mnie plecy. Stąd moje pytania: 1) Do jakiego specjalisty się udać (ortopeda?)? 2) Czy takie nabyte zniekształcenia sylwetki są odwracalne? Dodam, że wpływ tu ma jedynie mój tryb życia, nadwaga, żadnych wrodzonych zniekształceń. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 213 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1304
w Twoim wieku, odwrocenie zmian w budowie kregoslupa ze wzgledu na kostnienie jest juz prawdopodobnie niemozliwe. Niepokojace jest jednak to, ze nie masz nawykow prostowania i korekcji swojej postawy. Musisz pamietac, ze jesli kregoslupa juz nie da sie wyprostowac to nie znaczy, ze wada nie moze sie poglebic. Przy Twojej wadze musisz przede wszystkim rozwinac miesnie grzbietu, bo kregoslup jest mocno obciazony. Odpowiednio dobrany specjalista to polowa sukcesu ale jedynie dopelniajac wszystko ciezka praca mozesz ustabilizowac sytuacje. Jesli masz czas, poszukaj jakiejs rehabilitacji, zapisz sie na basen(tylko zadnych zabek tudziez klasykow- samobojstwo przy lordozie), bylo by dobrze gdybys zrzucil troche balastu. Pozdrawiam

PS. wrzuc jakies zdjecia jesli masz taka mozliwosc

Zmieniony przez - dzejsu w dniu 2010-02-13 16:21:41

" What you do in life, echoes in eternity. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
Dzięki za odpowiedź :) Niestety wątpię, żeby udało mi się osiągnąć w 100% idealną sylwetkę. Liczę po cichu, że przynajmniej w jakimś znacznym stopniu byłoby to możliwe. Jestem laikiem w tych kwestiach, ale czy odpowiednia rehabilitacja, nawyki itd. nie wpływają jakoś na "plastyczność" grzbietu i istniejących kości, nie prostują go? I jakiego specjalistę wybrać - ortopeda, fizjoterapeuta,...?

Focia: http://img707.imageshack.us/img707/8286/1234567890d.jpg
Pozdrawiam

Zmieniony przez - rgbnm w dniu 2010-02-13 17:19:11

Zmieniony przez - rgbnm w dniu 2010-02-13 17:20:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 213 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1304
Co do specjalistow, nie zaszkodziloby Ci poradzic sie obu, nie wiem co masz na mysli mowiac o plastycznosci, ale jesli chodzi o elastycznosc to owszem cwiczeniami mozesz zniwelowac przykurcze, ktore uniemozliwiaja Ci trzymanie prawidlowej postawy. Masz spora mase, ale na zdjeciach wada jest wyrazna, szczegolnie lordoza(kifoza jest prawdopodobnie troche "przykryta", gdybys dal zdjecie z kocim grzbietem przypuszczam, ze uwidocznilaby sie wtedy wyrazniej), musisz sie zdecydowanie udac do lekarzy, im predzej tym lepiej. Ogolnie rzecz biorac, fatalnie, ze dopiero teraz bierzesz sie za siebie..

Zmieniony przez - dzejsu w dniu 2010-02-13 18:46:38

" What you do in life, echoes in eternity. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
Mógłbyś mi powiedzieć więcej o pływaniu - jaki styl jest zabroniony/wskazany i dlaczego? Co do plastyczności, miałem na myśli dosłowne wyprostowanie kręgosłupa i zniwelowanie owego "łuku" lędźwiowego (na stałe), do jakiegoś stopnia. Fakt, że się dość późno biorę za to, i mogę wyłącznie siebie winić, ale trzeba działać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 213 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1304
nie ma co sie nad soba uzalac tylko do roboty plywanie zabka czy klasykiem, poglebia kifoze, poniewaz podczas plywania takim stylem przybierasz taka a nie inna pozycje. Genialnym, uniwersalnym i najprostszym cwiczeniem jakie mozesz wykonywac na basenie to plywanie kraulem na grzbiecie. Bardzo wazne jest, zebys jak najszybciej zaczal rozciagac miesnie plecow, szczegolnie dolnej czesci, czyli sklony, sklony i jeszcze raz sklony, nie wiem jak jest u Ciebie ze sprawnoscia fizyczna ale wzmocnienie miesni brzucha i posladkow rowniez jest wskazane. Ponadto kup sobie drazek rozporowy, zamontuj gdzies w domu i wystarczy jesli codziennie zrobisz sobie sesje "zwisania" powiedzmy 10 razy po 30 sekund. zadnych plecakow, kup sobie jakas torbe do noszenia w lapie, bez konsultacji z fizjoterapeuta niech Cie Bozia trzyma z dala od silowni, bedzie dobrze.

" What you do in life, echoes in eternity. "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrosty Pomocy

Następny temat

ĆWICZENIA STABILIZUJĄCE- WZMACNIAJĄCE

WHEY premium