SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plecy & barki ----> sogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
troszke mi zaczely odstawac plecy i bary od reszty..

Z barkami zawsze byl problem..latwo mi je przeciazyc.. jakis czas temu chyba przeciazylem je bo po treningu niosac np siatki z zakupami <waga ok 3 - 5kg> czulem mrowienie w barach :/ jedna ze znajomych gadala ze miala podobnie i wykryto uszkodzenie nerwu.. zrobilem pauze i zaczynam.. teraz mam rozruch barkow..

i teraz jesli chce najwiekszy nacisk polozyc na barki to jak to zrobic ? czy mozna np 1 dzien przod a drugi dzien tyl barkow ? <nie dzien po dniu>

czy plan moze tak wygladac?:

barki tyl + bic
pauza
plecy + klatka
pauza
nogi
barki przod + tric
pauza

????
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
staz okolo roku ale wiadomo jak jest..

cwicze glownie sam wiec dlugo czasu uczylem sie :)

cwiczylem krotki okres czasu plecy z klata i bic z tricem

nie bylo zle ale dla mnie jeszcze za wczesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2525
Nie lacz plecow z klata za duze partie.
Co do robienia roznych treningow na barki sam zaobserwujesz efekty. Wedlug mnie moglbys to polaczyc tak: barki+biceps, klata+triceps, barki+nogi, plecy+przedrami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
a laczenie barkow z plecami tez nie bardzo ?? chcialbym nogi robic osobno..a to jakos polaczyc <jesli sie da> jesli sie nie da to coz trudno :) jakos sobie porade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
Ja jestem za tym aby barki ćwiczyć całościowo na jednym treningu ewentualnie tylni akton z plecami (nawet fajnie mi wchodziło)

Spróbowałbym treningu z mniejszym ciężarem ale większym zakresem powtórzeń 15-12 dodatkowo zadbaj o dobrą rozgrzewkę (głownie rotatorów stawu barkowego ) i nie stosuj ćwiczeń przeciązających staw barkowy np unoszenie sztangi wzdłuż tułowia lub wyciskania sztangi zza karku ale z opuszczaniem sztangi poniżej linii uszu bo dość mocno nadwyręzają barki

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2525
Nie polecilbym Ci laczyc barkow z plecami cwiczylem tak jakis czas i efektow nie bylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Na marginesie jeśli chodzi o klatkę+plecy to jest to bardzo dobre połączenie, lecz nieco ciężkie i wymagające.

Zrób tak:

PON Nogi / Barki
ŚR Klatka / Tric
PT Plecy / Tył barków / Bic

Tydzień zaczniesz od barków, czyli skupisz się na ich poprawnym wykonaniu, tym bardziej, ze wracasz po urazie.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2525
Pierwszy raz spotykam sie z opinia ze dobrze jest laczyc plecy z klatka. Dlaczego tak uwazasz? Nie za duze partie jak na 1 trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
noo i bdb rozpiska

ile cwiczen wziac ? po 3 ? jak poszukam dzis/jutro cwiczen to wkleje do sprawdzenia :)

ps wolalbym klate z bicem
a plecy z tricem..

ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777593
A dlaczego ?

Zostawiłbym rozpiske Czawaja po trzy ćwiczenia na większe partie po 2 ćwiczenia na małe(biceps triceps) nogi plecy mogą być nawet 4 ale jak wrzucisz rozpiske to zobaczymy

pozdro



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2007-12-12 20:05:47

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2525
Triceps jest wiekszy od bicepsa a z bicepsem masz jeszcze dwie partie rozpisane chyba lepiej bylo by tak jak jest. Ale jak uwazasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Może być klatka z bicem, a plecy z tricem. Po 3 ćwiczenia na klatkę, plecy, nogi i barki. Na biceps i triceps po 2 ćwiczenia. Wszystko po 4 serie.

Co do klatki z plecami to racja- są to dwie duże grupy mięśniowe. Jednak istnieje między nimi pewna fajna zależność.

Jedna partia ciągnie, a druga pcha
- analogicznie: plecy- przyciągasz ciężar do siebie, klatka- wyciskasz ciężar od siebie.

W ten sposób trening się uzupełnia. Podchodząc do podciągania po wyciskaniu leżąc o dziwo łatwiej jest się podciągać

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do ewentualnej korekty

Następny temat

tzw motylki jak cwiczyc?

WHEY premium