SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan rzezba/redukcja tluszczu ustalany wedlug porad w atlasie online pytania

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
KTO jeszcze zna sie na tyle na kulturysce i jest w stanie wykorzystac swoja wiedze by pomoc , jezeli jestes taka osoba prosze o wnikliwe przeczytanie tego o czym pisze ponizej bo tylko w ten sposob zrozumiemy sie do konca i otrzymamy plynace z tego korzysci.

Witam jak kazdy zaczne od tego ze :
-przeszukalem forum na temat treningow na rzezbe
-poczytalem co w FAQ dla mnie istotne
ale skoro mam szanse zadac wlasne pytanie dotyczace mojej osoby bede mogl lepiej nakreslic sytuacje.

Zaczne od wlasnych danych poniewaz nie mam ich wypisanych w profilu:
wiek: 21lat
Staz: mam dlugi staz ok 6 lat cwicze ale z bardzo czestymi przerwami , zaczynalem od laweczki i 2 hantli potem dokupywalo sie sprzet ale sami wiecie ze na samych sztangach nie wiele mozna zrobic a zwlaszcza nogi ( zreszta o tej czesci ciala bedzie rowniez pytanie) poniewaz administracja mnie wy*** z piwnicy postanowilem wywiesc sprzet do domu w gorach a w miejscu w ktorym mieszkam zapisac sie na profejsonalna silownie. Z powodu choroby mialem przerwe w cwiczeniach 7miesiecy od 2 miesiecy powrocilem do cwiczen i wraca mi sila ale... (o tym w pytaniach)..
Waga: wacha sie miedzy 99-102kg
Wzrost: 187cm
Cel treningowy: zwiekszyc wytrzymalosc i mase samych nog oraz popracowac nad lepsza rzezba klatki piersiowej i odkryc te miesnie ktore znajduja sie pod tluszczykiem.
Poprzedni plan treningowy : taki jak obecny bedzie zaraz
Dieta : ograniczam spozywanie slodyczy ,staram sie jesc ciemne pieczywo tyle z tej diety ..
Sumplementacja : Fat burner (1 caps dziennie przed sniadaniem) + BCCA (3 caps przed treningiem 3 caps po trenignu 2 przed snem)

Okej to jezeli jestes na tyle wytrwaly i masz wiedze by mi pomoc zaczne opisywac dalej. Przez ostatnie 2 miesiace stosowalem ponizszy trening staralem sie go ulozyc w taki sposob zeby regenaracja kazdej grupy miesniowej trwala tyle ile trzeba i przestrzegalem tych zasad zeby nie trenowac jednej parti miesni ktorej nie mozna trenowac przed drugim dniem trenigowym (chyba sie rozumiemy prawda ? )
Trenowalem o to w ten trywilany sposob :
dzien 1 :
klatka + nogi (uda)
dzien 2 :
plecy gora + prostowniki grzbietu , barki , lydki
dzien 3 :
biceps , triceps,przedramiona
dzien 4 :
free day
dzien 5:
to samo co dzien 1
dzien 6:
to samo co dzien 2
dzien 7:
to samo co dzien 3

i od nowa

->na kazda grupe miesniowa robie po 4 cwiczenia i w kazdym z nich 2 serie rozgrzekowe (mniejszy ciezar wiecej powtorzen) nastepnie 4 serie ze stalym ciezarem zeby zrobic po 12-15 powtorzen. odstepy pomiedzy seriami 1minuta

->po kazdym treningu przechodzilem bezposrednio do aerobow albo biegalem 5-6km albo robilem obwody na worku : 5x ( 1minuta na worku, 1 na skakance ,1 minuta brzuszki) bez odpoczynku pomiedzy seriami.

-> brzuch robilem przed aerobami oczywiscie kiedy walilem w worek brzuch byl w obwodach wiec juz to olewalem , cwiczylem a6w.

Po wykonaniu tego planu w gorach gdzei mam do dyspozycji tylko laweczke troche obciazen gryfy proste i gryf lamany udalo mi sie zrzucic mase 4kg nie tracac na miesniach i zyskujac na sile ale to nie jest jeszcze to czego potrzebuje dla siebie.

ukladlaem ten plan tez w mysl tego ze kazda grupa miesniowa 2x w tygodniu. Oczywiscie teraz kiedy jestem na profejsonalnej silowni mam szereg sprzetu do wykorzystania wiec przykladowo kiedy na klatke w dzien 1 robie zawsze wyciskanie na laweczce prostej , skosnej gora potem skonsej dol + 2 inne cwiczenia to w dniu 5 zrobie wyciskania na urzadzeniach itd...
TERAZ mam pytanie chcialbym pracowac nad masa nog , wczesniej nie mialem mozliwosci dokladnego ich rozwoju bo sztange trzeba bylo zarzucac na barki wiec nie pociagnalem duzo.
-> Czy pracujac nad masa nog trzeba je cwiczyc 1 czy 2 w tygodniu.
-> Jaka dieta dobrac zeby miec zarowno duzo sily na silownie jak i nie tyc za bardzo
-> Jakie ciezary dobrac ? (stosunek ciezaru do powtorzen)
-> CZy po kazdym treningu robic brzuch ? jakie cwiczenia na przyzadach chcialbym juz olac a6w bo robi sie juz nudne
-> jak pozbyc sie tluszczyku na klacie i na wewnetrznej czesci ud

Jezeli znasz plan lepszy od mojego taki w ktorym moge cwiczyc kazda grupe miesniowa 2x w tygodniu zaproponuj mi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
zmartwie cie.
Redukcja/rzezba to glownie dieta ktorej nie masz to tak na wstepie jak wroce z pracy to lokne trening.

Bez diety/ta co amsz/opisales nawet najlepszy trening ci nie pomoze

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
sluchaj czytam ten plan i powiem ci ze nie podba mi sie moge ci cos podsunac?

https://www.sfd.pl/temat268447/

Moze cie zainteresuje

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
dzieki za niesamowicie szybka odpowiedz . Zdaje sobie sprawe ze musze trzymac jakas diete .. ale nigdy nie mialem glowy do tego co trzeba jesc jak trzeba jesc i ile trzeba jesc :( poza tym w wieku 21 lat kiedy sie studiuje i zyje jeszcze na garnuszku starych ( co nie jest powodem do zmartwien) trzeba przystawac na pewne zaracie w domu jak np obiad :) reszte posilkow moge jesc juz wedlug diet ale czy w tym przypadku to ma wogole sens ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
po 1 co do tego ze glowy nie masz.
Dieta nie musi byc wylicozna co do grama [zbilansowana] wystarczy trzymanie sie ogolnych zalozen [10 przykazan zywieniowych]
https://www.sfd.pl/temat209117/
Co do posilkow i utrzymania na kosz staruszkow i studiow
MAM TAK SAMO
Ba malo tego u mnie jeszcze praca dochodzi [wiem ze praca nijak sie ma do utryzmania na kosz starych no ale 1,200-30%-370szkola= sam widzisz ze grosze]
Sluchaj to ze rodzina cala wpieprza na objad np pyry to nie powiedziane ze ty nie mozesz sobie ugotowac ryzy ktory ksoztuje nie wiem ile ale smieszne grosze;)

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
dieta redukcyjna...
aeroby
trening obwodowy.

przemyśl to wszystko.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121


witam dodam 2 fotki zebyscie wiedzieli jak wygladam moze wtedy doradzicie co dla mnie najlepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
hyhy nie rzezba masa ;)
bo masy to ty raczej nie masz bynjamniej nie miesniowej.
Jestes leko zatluszczony ale to minialnie, za to miesni brak

Masa, masa ;)

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
jak widzicie musze popracowac nad rzezba rak nad rzezba klatki i spalic z niej tluszcz podobnie w okolicach brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
ale po co i na co rozdrabiac sie na drobne

Na wstepnie czytanij:
https://www.sfd.pl/temat281283/

A tak ogllnie
Fat na brzuchu- a6w pomoze
Po 2 rzezba - rzezbic trzeba miec co, chcesz z kosci zrobic osci?;)

az tak gruby to nie jestes zeby redukowac, jak dojda miesnie to bedzie o wiele lepiej.

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 121
hmm nie bede sie klocil ty tu jestes ekspertem ale skoro nie mam miesni to czemu dzwigam ponad 100 na klate i robie 60-80kg w seriach ? wydaje mi sie ze troche miesni mam tylko ukrytych pod tluszczem;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka-mały problem

Następny temat

Triceps i Biceps??

WHEY premium