SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan pływacki

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ułożyłem sobie plan treningow pływackich a raczej wybralem kilka pasujacych mi elementow z treningu autorstwa harddude i prosil bym o spojzenie fachowym okiem czy to wszystko ma jakis sens .
Moim celem jest poprawienie szybkosc glownie w kraulu i zabce ale tez tzw ogolnorozwojowka czyli zeby inne style i partie miesniowe tez troche zostaly cwiczone.
Na basen mam zamiar chodzic 3 x w tyg z tym ze ten jeden raz jest ze szkoly w kazdy wtorek wiec bede musial na nim robic to co nakaze prowadzacy zajecia.
Plan ktory skonstruowalem sklada sie z 4 plaowy gdyz 1i2 bede plywal w czw i sb(lub ndz) jednego tygodnia a 3i4 nastepnego itd od nowa z tym ze te plany roznia sie od siebie tylko pierwszymi zadaniami pobocznymi i glownymi. Nie moglem skozystac z gotowego zrobionego przez Ciebie planu gdyz zbyt slabo plywam jeszcze delfinem (same rece i same nogi dobrze ale ciezko mi jeszcze zgrac calosc-przeplywam max 50 m i umieram ).
Oto plany:
I Rozgrzewka na sucho - 5min

II Rozg w wodzie(tempo umiarkowane):
100m klas
75m kr
50m grzb
25 delf
=250m

III Zad poboczne:
1)8x25m NN wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
2)8x25m RR wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
3)8x25m NN wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m
4)8x25m RR wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m

IV Zad glowne:
1)10x50m kraul (temp1-4) - odp co 50m do uspokojenia =500m
2)8x 50m kraul+25m klas(max) - odp co 75m do uspokojenia =600m
3)10x50m klas (temp1-4) - odp co 50m do uspokojenia =500m
4)8x 50m klas+25m kraul(max) - odp co 75m do uspokojenia =600m

V Zad poboczne:
8x25m ćw odd do kraula - 2-3-4 oddechy na kazde 25m
odpoczynek co 25m - w razie potrzeby
=200m

*jezeli bede jeszcze na silach bo narazie nie wiem to jeszcze bede robil po tym zadaniu 2-3x25m delfina

VI 3-4 skoki ze slupka startowego i przeplyniecie pod woda jak najdalej

VII cz koncowa-100m grzbietem

Narazie jeszcze nie wiem jak ten plan sprawdzi sie w praktyce bo minelo troszke czasu od kiedy regularnie chodzilem na basen ale puki co to wyglada wlasnie tak . Pewnie bede potrzebowal kilku treningow zeby oswoic sie troszke z woda i zalapaniem jakiejs formy .

>>> Maszeruj albo giń <<<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ja mam narazie małe problemy organizacyjne i jeszcze nie zaczelem treningow w nastepnym tygodniu myśle ze juz wystartuje narazie pojade z tym moim systemem jak sie nie sprawdzi to pomysle nad czyms innym ale mysle ze jako adaptacja wystarczy .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
I Rozgrzewka na sucho - 5min

>>Ok

II Rozg w wodzie(tempo umiarkowane):
100m klas
75m kr
50m grzb
25 delf
=250m

>>Poprawka - zacznij od kraula...czyli 100 kr 75 klas 50 grzb 25 delf.

III Zad poboczne:
1)8x25m NN wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
2)8x25m RR wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
3)8x25m NN wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m
4)8x25m RR wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m

>>Poprawka...
1)8x25m NN wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
2)8x25m RR wg zm - odp co 25 m-kilka oddechow =200m
Wystarczy...
a jak Ci sie znudzi to zrób od tyłu czyli:
8x25m NN wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m
8x25m RR wg zm od tylu - odp co 25m-kilka oddechow =200m

IV Zad glowne:
1)10x50m kraul (temp1-4) - odp co 50m do uspokojenia =500m
2)8x 50m kraul+25m klas(max) - odp co 75m do uspokojenia =600m
3)10x50m klas (temp1-4) - odp co 50m do uspokojenia =500m
4)8x 50m klas+25m kraul(max) - odp co 75m do uspokojenia =600m

>>Poprawka - za dużo..Proponuje

1.10*50 kr/klas MAX odp co 50m do uspokojenia (mysle że MAX to max i wystarczy Ci 5 razy...)
lub w inny dzień:
2.10*50 grzb/kr MAX odp co 50m do uspokojenia

V Zad poboczne:
8x25m ćw odd do kraula - 2-3-4 oddechy na kazde 25m
odpoczynek co 25m - w razie potrzeby
=200m

>>Poprawka -
Ćw oddechowe nie mogą tak wyglądać - spróbuj 200 ćw odd kr 2-3-4.Odpoczynków nie powinno sie robić...bo to ćw odd

*jezeli bede jeszcze na silach bo narazie nie wiem to jeszcze bede robil po tym zadaniu 2-3x25m delfina

>>Można...sie pobawić.Czemu nie...

VI 3-4 skoki ze slupka startowego i przeplyniecie pod woda jak najdalej

>>dlaczego nie...

VII cz koncowa-100m grzbietem

>>Ok.

Narazie jeszcze nie wiem jak ten plan sprawdzi sie w praktyce bo minelo troszke czasu od kiedy regularnie chodzilem na basen ale puki co to wyglada wlasnie tak . Pewnie bede potrzebowal kilku treningow zeby oswoic sie troszke z woda i zalapaniem jakiejs formy .

>>Napisz jak poszło...
Pozdrawiam
HD
______________________________
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
II Rozg w wodzie - narazie sprobuje 100m klas bo ostatnio bolaly mnie stawy boje sie kontuzji.

III Zad poboczne - nie jestem pewien czy sie dokonca zrozumelismy ja wlasnie bede robil po jednym zadaniu z tego punktu na kazdmym kolejnym treningu a nie wszystkie 4 zadania na raz.

IV Zad glowne - tez nie wiem czy sie do konca zrozumielismy? Ja mialem na mysli ze gdy jest np "8x 50m kraul+25m klas(max)" to te 50m kraulem plyne normalnie a tylko 25m klasycznym na maxa. Bo chyba taki byl zamysl w Twoim treningu sprinterskim czy zle zrozumialem i wszystko dajemy na maxa?Bo w takiem razie mysle ze nie dal bym rady 8 x na maxa?
Z tego co Ty zaproponowales wynikalo by ze raz plyne tylko 250m a na drugim tr 500m a ja chce zeby mniej wiecej byly moje tr podobne do siebie jezeli chodzi o kilometrarz i obciezenie.

V Zad poboczne - spoko to bedzie bez odpoczynkow. Jezeli pierwsze 25m oddycham w lewo to czwarte 2 prawo tak?

Zeby bylo jasno to na poszczegolnych zadaniach bede robil:
II=250m
III=200m
IV=500m(1i3 tr) lub 600m(2i4tr)
V=200m + ewentualnie 50/75m
VII=100m


Ost pytanie prosze uswiadomic mnie jak wyglada grzbiet NN??

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
I Rozg w wodzie - narazie sprobuje 100m klas bo ostatnio bolaly mnie stawy boje sie kontuzji.

>>Klasyk jest bardziej kontuzjogenny od kraula ale jak chcesz...

III Zad poboczne - nie jestem pewien czy sie dokonca zrozumelismy ja wlasnie bede robil po jednym zadaniu z tego punktu na kazdmym kolejnym treningu a nie wszystkie 4 zadania na raz.

>>>Racja.Nie zrozumielismy sie...mój błąd.Moze byc tak jak zaproponowałeś wcześniej

IV Zad glowne - tez nie wiem czy sie do konca zrozumielismy? Ja mialem na mysli ze gdy jest np "8x 50m kraul+25m klas(max)" to te 50m kraulem plyne normalnie a tylko 25m klasycznym na maxa. Bo chyba taki byl zamysl w Twoim treningu sprinterskim czy zle zrozumialem i wszystko dajemy na maxa?Bo w takiem razie mysle ze nie dal bym rady 8 x na maxa?
Z tego co Ty zaproponowales wynikalo by ze raz plyne tylko 250m a na drugim tr 500m a ja chce zeby mniej wiecej byly moje tr podobne do siebie jezeli chodzi o kilometrarz i obciezenie.

>>>Jw.

V Zad poboczne - spoko to bedzie bez odpoczynkow. Jezeli pierwsze 25m oddycham w lewo to czwarte 2 prawo tak?

>>>Mhm.Tak.z czesem przejdziesz na 2-3-5 a pozniej 3-5-7

Zeby bylo jasno to na poszczegolnych zadaniach bede robil:
II=250m
III=200m
IV=500m(1i3 tr) lub 600m(2i4tr)
V=200m + ewentualnie 50/75m
VII=100m

>>>Mhm.Sorka za tamto.Tak może być

Ost pytanie prosze uswiadomic mnie jak wyglada grzbiet NN??

>>>Ręce wyprostowane za głową i splecione w dłoniach, kładziesz sie na wodzie i kopiesz samymi nogami tak jak kopiesz płynąc grzbietem.Pamiętając oczywiście o tym żeby stopy były skierowane do "wewnątrz" a kolana same powinny również sie skierować do siebie tak żeby nie było szczeliny między nogami .Generalnie płyniesz taką strzałką tyle że na plecach a nie na brzuchu.

Pozdrawiam
HD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No i juz wszystko jasne wielkie dzieki .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Musze srwierdzic ze smutkiem ze moja przerwa w plywaniu byla zbyt dluga nie bede narazie wstanie wykonac tego planu. Dzis bylem na basenie i plywalem takiem sposobem
25m kraul
25m klas
25m kraul
25m grzbiet
i tak przez godzine. Moze byc cos takiego narazie zeby jakos złapac stara forme? Czy jest moze jakis inny lepszy sposob?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 244 Wiek 62 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2575
Krawat!!
Zapomniałem Ci powiedzieć że jeśli nie trenowałeś to musisz przejść trening adaptacyjny, trening na wytrzymałość, na wytrzymałość siłową i dopiero sprinterski...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Moge gdzies na sfd znalesc ten trening adaptacyjny, trening na wytrzymałość i na wytrzymałość siłową? Narazie nie bede wstanie wykonac nawet w polowie zalozen tr sprinterskiego .

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25
mi by sie nie chcialo tyle plywac...

f

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 3903 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13061
glinic Twoj komentarz w ogole chyba byl zbedny

krawat no treningi wytrzymalosciowe sa chyba podane, poczekamy na harda
taie cos jak napisale to na plywanie sie nie nadaje,
przeciez ogolnie czytales jak wyglda trening, rozgrzewa,poboczne,glowna,poboczne,luz a u Ciebie to stale to samo stale ten sam dystans.
Moze zajrzyj na inny trening, bo sprint odpada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mhm ale to mialo byc tak max przez miesiac zeby oswoic sie z wysilkiem na basenie mysle ze dystans sie bedzie zwiekszal przeciez po kilku sesjach bede wstanie juz troche wiecej przeplynac.

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Australian Open

Następny temat

Jeździectwo

WHEY premium