SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no wiec jestem na diecie i cwicze aerobowo i odrobine silowo ale nie wiem jak to wszystko poukladac. Nie wiem czy to co robie robie dobrze.
DIETA:
I- musli bez cukru z jogurtem
II- owoc
III- jogurt
IV- kurczak lub idnyk (drob inaczej piszac), warzywa
V- jogurt
VI- warzywa
Kalorie wychodza w granicach max 1500
Wiem ze powinnam ograniczyc warzywa na wieczor ale jesli jem gotowany szpinak, brukselke czy salatke czyli wszystko o niskim IG to wydaje mi sie ze nie musze przesadzac z ostroznoscia.
TRENING:
basen, taniec, aerobic, biegi, cwiczenia z malym obciazeniem (ciezarki po 1, 1,5 i 2kg) na barki, ramiona i klatke (gorna czesc ciala), cwiczenia ogolne (nabrzuch, uda, posladki, stetching) - jak czesto? ile razy w tygodniu?
CEl:
zrzucenie 3 kg, wyszczuplenie ud, dobudowanie "gory"

Prosze poradzic jak to ulozyc zeby bylo OK. Od razu dodam ze wykonuje wszystkie cwiczenia wieczorami bo rano nie mam mozliwosci
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Ciekawi mnie jak wyszlo tobie 1500kcal jesli nie podajesz ile garam bedziesz jadla bialka, wegli i tluszczy no i ile to razem po podsumowaniu bedzie kalorii.Zamalo bialka, wegli zlozonych i zdrowych tluszczy-ich nie zauwazylam wcale(a sa tez wazne w diecie).Warzywa na wieczor sa ok, ale te malo slodkie o malym gi i najlepiej zielonym kolorze:)jak juz napisalas.Ale co do brukselki to nie jestem taka pewna.no i jak dlugo chcesz byc na tej diecie.
Napisz jak masz zamiar rozlozyc trening, czy bedzie on w domu czy na silce.Co z tancem(jak dlugo i intensywnia)tak samo z reszta.W jakie dni masz zamiar cwiczyc, jak intensywnie, jak dlugo.To co napisalas jest bardzooooo niepelne.
Daj znac.

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Znowu ja??
OK - z doswiadczenia wlasnego - metoda prob i bledow z odrobina teorii - prosze uprzejmie.

Ciezko jest pogodzic ze soba 2 cele:
wyszczuplenie ud, dobudowanie "gory"...
inna dieta bylaby konieczna gdyby priorytetem bylo to 1 a inna gdyby to 2..
Ale tak ogolnie:
wazysz 56 kg
powinnas jesc:
112 g bialka czyli 2 g na kg
170 - 224 g weglowodanow czyli 3 do 4 g na kilogram
tluszczy tak ze 30 g ale tu zaden ze mnie specjalista

I- musli bez cukru z jogurtem
Wszystko OK - ale ile tego musli i jaki jogurt;
proponuje tak okolo 60 g musli + jogurt w miare mozliwosci bez cukru - taki maly kubeczek
II- owoc
no - nie bardzo...
owoc to mozesz zjesc przed I lub II posilkiem
(nie wieczorem)
ale nie jako sam jeden posilek
daj tu jakiegos serka twarogowego beztluszczowego z pol paczki + chleb pelnoziarnisty 50 - 60 g
moze jakies warzywko?? pomidorek??
III- jogurt
nie, nie jogurt
miesko + wegle
ryba, kurczak, indyk - jakies inne chude miesko - ok 100 g
+
wegle zlozone: ryz ciemny, makaron razowy - z 50 g
jakies warzywo?? salatka z oliwa z oliwek lub olejem lnianym??

IV- kurczak lub idnyk (drob inaczej piszac), warzywa
w tej samej ilosci co poprzednio + jakies weglowodany - patrz posilek 3
V- jogurt
nie, nie jogurt
znow jakies bialko
bialka jajek?? miesko?? ryba ?? + minimalna ilosc weglowodanow zlozonych

VI- warzywa
nie warzywa - samo bialko
tunczyk, kurczak, indyk, bialka z jajek.

Zasady generalne:
owoce + produkty mleczne w pierwszej czesci dnia
stopniowo w kolejnych posilkach mniej weglowodanow, wiecej bialka
rano sporo weglowodanow
slodycze - za okno
duzo wody czy roznych herbatek: zielona, czerwona itp
nie rezygnuj z bialka - jest KONIECZNE
nie rezygnuj zupelnie z tluszczy ale te "zle" zamien na te "dobre"
omega 3 - ryby, olej lniany

Nie liczylam bialek i wegli
- sama policz i dopasuj
podalam generalne zasady

Ta dieta - na mnie dziala - powoli ale dobrze dziala

trening:
jesli nie jest to ciezka silownia to poruszac sie mozna nawet codziennie.
Przygotuj jakis plan tych cwiczen, ktory by Ci odpowiadal i wrzuc tutaj do oceny.



------------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna i leniwa Efka
--------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
taka dieta to na moja logike spowoduje ze po pewnym czasie zabraknie co sil do tych wszytkich wymienionych zajec... Jak Missy juz pisala napisz w jakich ilosciach to spozywasz.

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tesh bym uda wyszczooplił sobie może cooś mi Veronko poradzisz??



leniwy lucek

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
Veronka szybsza byla oddemnie

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
qrce teraz ty lucek...

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
"szybkosć jest cnota przy lapaniu pchel"
przy wielu innych czynnosciach sie nie sprawdza....

Lucek
polecam marszobieg do Bydgoszczy



------------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna i leniwa Efka
--------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wyszedł na jaw moj brak znajomosci tematu. Jak ja obliczylam ze to bedzie 1500 kcal? Popatrzylam co jadam, ile tego jest no i wyszlo ok 1500 kcal. Nie bawilam sie w rozkladanie tego na tłuszcze, wegle i białka :)

Verona!! Wszystko mi poprzestawiałas :) Ja sobie tutaj wpisuje moja codzienna dietke i sie nagle okazuje ze to moje "niby zdrowe" jedzenie wcale nie jest takie OK, hehe.

Jeszcze raz. Teraz z modyfikacją
I. 50g musli z jogurtem bez cukru (250g)
II. owoc (jako deser? potrzebuje troche słodkosci, hehe)
III. 60g chlebka pełnoziarnistego, warzywa (ogorek, pomidor, salata i tak dalej), chuda wedlina drobiowa ok. 20g
IV. 150g piersi z kurczaka/indyka, salata z oliwa z oliwek (lyzka)
VI. warzywa (brukselka sio, a fe, fuuj), 150g chudego mieska (rybka, kurczaczek itp itd)
V. 100g bialego chudego sera

Obliczylam (sama nie wiem jakim cudem) ile to bedzie gramow B/T/W i wyszlo ze 100/25/200 w zaokragleniu => co daje 1400-1500 kcal. I co myslicie?

Nie wlaczylam wegli typu ryz, makaron (nawet te brazowe cuda) bo odzwyczailam sie od wcinania takich rzeczy. Słodycze i alkohol tez fru do kosza. I obiecuje ze ten kieliszek wina w moich rekach to juz ostatni, hehe.
Co sadzicie o takich przecierach dla dzieci np. gerbera? Np. zamiast owocow? Nie ma tam cukru, laktozy, konserwantow itp. Moze byc zamiast owocu raz na jakis czas?

Na diecie planuje byc do osiagniecia wynikow a nawet dluzej :)

Verona.. moja muzo! Wychwyc bledy jesli mozesz :)

TRENING u mnie wyglada tak:
na zajecia z aerobicu chodze do klubu ale skombinowalam muzyke do cwiczen i chyba zaczne cwiczyc tak jak na zajeciach tylko w domku (1 godz)
basen 1 raz (45 minut) w tygodniu
taniec to u mnie 2-3 razy w tygodniu godzina zajec z tanca nowoczesnego (czyli duzy wysilek i z pewnoscia wysokie HR czyli to raczej nie aeroby)
biegi (30 minut) teraz nie biegam bo mamy sliczna zime
cwiczenia z ciezarkami itp (m.in na uda) to kilka serii (ok.3) po 10-15 powtorzen. Najczescniej po zajeciach aerobicu.
Moge cwiczyc zarowno w domu jak i na siłowni. Ciezarki mam takie jak pisalam wyzej. Nie ukrywam ze chetniej cwiczylabym w domu ale jesli okaze sie ze potrzebne sa jakies sprzety do cwiczen to chetnie rusze dupke na siłke :)

Zalezy mi przedewszystkim na wyszczupleniu dolnych partii ciala wiec chodzi mi o diete i trening wyszczuplajacy. Rozwiniecie gornej czesci to cel dodatkowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aha... mialam napisac plan cwiczen.

No wiec tak:
poniedzialek - aerobic, cwiczenia na dolna czesc ciałka (razem 1,5 godz)
wtorek - basen (45 min)
sroda - taniec, cwiczenia na gore z ciezarkami (1,5 godz)
czwartek - aerobic, cwiczenia na uda, brzuch, posladki (1,5 godz)
piatek - taniec, cwiczenia na gorne czesci (1-2 godz)

Moge zastapic cos siłownia jesli to konieczne. To tylko taki przykladowy plan.

Zapomnialam jeszcze napisac o thermie pro (z sida cordifolia). Biore od paru dni ale zamierza skonczyc z suplementami. Ewentualnie moge brac przed cwiczeniami.

Co wy na to??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
Wiec tak... moim zdaniem zabraknie ci energi jesli bedziesz spozywac te posilki w takich ilosciach ja bym conajmniej pomnozyl wszytko razy dwa. Podczas takiego wysilku fizycznego twoj organizm nie bedzie wlasciwie funkcjonowal jesli nie bedzie mial zapewnionego doplywu energi. Rano szczegolnie bym wzbogacil twoja diete o jakies zrodlo wegli. Muesli wprawdzie sporo ich zawiera, ale taka ilosc na pocztku dnia to znacznie zamalo. Serek mozesz dac na miejsce piatego posilku a warzywka na miejsce ostaniego. Takze z miejsca piatego bym wyeliminowal mieso i zwiekszyl jego ilosc w trzecim.

Glowna uwage mam do tego ze jesz za male snadanie... reszta wydaje sie byc w porzadku...

Zakochany w usmiechu Smoczka
------------------------------
Jeżeli moja wypowiedż Ci się podobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdź na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZPOCZĘCIE RZEŹBY :)))

Następny temat

Chcę biegać co z moimi piersiami?

WHEY premium