SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan dla ektomorfika + piłka nożna

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Siema. W sumie dowiedziałem się, że jestem ektomorfikiem. Gram w piłkę nożną. Trenuję football jak narazie 3x w tygodniu + 2-3 sparingi w tygodniu. Odstaję trochę fizycznie od reszty. Jestem zbyt szczupły (mam 173cm wzrostu i 52,7kg wagi). Mimo, że jestem wyższy to moja tężyzna nie pozwala mi na np. efektywne zastawianie się. Ostatnio mam spadek formy jeśli chodzi o technikę i mam zamiar dużo nad tym pracować (tak nawet 1,5-2,5h dziennie). Oczywiście chcę też trochę przytyć i dlatego właśnie chcę sporządzić plan dla ektomorfika, najlepiej jakby większość ćwiczeń była wykonywana w domu przy użyciu sztangielek, ew. mogę dokupić drążek rozporowy. Nie wiem czy piłka nożna liczona jest chociaż trochę do ćwiczeń aerobowych, ale przypuszczam, że w sumie tak (trochę poczytałem o treningu aerobowym) i dlatego mam do was takie pytanie: Czy mogę tyle ćwiczyć piłkę nożną (bo naprawdę tego chcę) tak, aby moje treningi na masę były efektywne?
Dodam, że od lipca wróciłem z lekka do wykonywania mojego plan FBW ułożonego przeze mnie, który wstawiałem na to forum i mówili mi, że jest dobry. Nieco go samodzielnie zmodyfikowałem, ale niestety jak się okazuje on nie jest na mnie. Myślę, że jak dla kogoś o innej budowie od mojej byłby dobry. Jeśli chcecie to mogę wam wstawić ( w sumie mam 2 zestawy ćwiczeń FBW)
Proszę o jak najlepsze wyjaśnienie mi tego. :)

Zmieniony przez - chr1st0oo w dniu 2013-07-21 20:10:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Sora, że odświeżam i nie napisałem posiłków ale byłem na wczasach i zbyt tępy jestem na to chyba.. Może napisze po prostu kiedy, co i ile tego jem tutaj a wy byście ew. w tym kalkulatorze podpatrzyli. (Jutro wstawię wieczorkiem, bo będę ważył całość). Jak możecie to podajcie mi ćwiczonka dla mnie (ektomorfika). One powinny być chyba mocno intensywne. Dodam, że mam szntangielki, niestety sztangi brak i tu wielka szkoda. Ja sobie wybiorę ćwiczonka, ułożę plan i wstawię do oceny tutaj. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
jasne ze mozesz wszystko lezy w kwestii zapotrzebowania kalorycznego, jak pokryjesz w calosci wydatkowana energie (musisz zliczyc ile dziennie jej wydatkujesz) i dodasz cos na plus wtedy budowanie masy bedzie mozliwe

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 789
w tym i jak w większości przypadków główną rolę gra tu dieta ! ( nadwyżka kaloryczna)

jeśli pomogłem proszę o sog'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
No tyle, że problemem u ektomorfików jest zbyt szybka przemiana materii. Wiadomo, że jeść muszę i to bardzo dużo. Ale bez ćwiczeń to też nie przytyję, bo wszystko za szybko się spali i nie pójdzie w ramiona i inne partie. Niestety nie wiem, jak się liczy kalorie na dzień wyjaśni ktoś? Bo ja np. nie wiem ile kalorii posiada taki rosół, bo o ile w makaronie umiem wyliczyć kalorie, tak już w samym rosole (bez makaronu) nie wiem. Poradzi ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
bez przesady z tym ektomorfikiem, odpowiednie odżywianie, poczytaj tematy wyzej, zapotrzebowanie bedzie oblicz tu
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie 

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Ok, dzięki. Jak np. rano jem 3xbułki kajzerki + delma + wędlina sopocka, to wybieram każde 3 razy, bo nie wiem. I kajzerka jak jest liczona? Pszenna zwykła czy inaczej? Niestety nie jest to moją specjalnością. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Kajzerka to bułka pszenna, waga ~50g. Zakup sobie wagę elektroniczną. Delmy nawet nie wliczaj bo i tak będziesz musiał ją wywalić, to samo z wędlinami, no chyba że kupujesz takie które kiedyś widziały mięso.

Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2013-07-21 20:42:13

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Dzięki. Posiadam taką. W sumie to nie mam zbytnio takiej możliwości, co do ilości zjadanego białka w stosunku do węglowodanów itd. Oczywiście mogę kupić jakieś białko (nie wiem czy to się w sumie nie nazywa kreatyna) itp, czy zjadać serki wiejskie, ale np. z objadem nie mam takiej możliwości (jeśli mama robi pierś z kurczaka to zjem pierś z kurczaka. Jedynie co wtedy robię to jak się do końca nie najem robię dokładkę, a czasami nawet muszę jeszcze więcej zjeść). Niestety (chociaż może to i dobrze) nie pochodzę ze zbyt bogatej rodziny, żeby kupować tyle różnych produktów więc te możliwości trochę się zacieśniają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
białko do 2,2grama, węgle do 5. Uwierz, że to wcale nie jest dużo. Kreatyna to kreatyna, białko to białko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam !

Następny temat

Trening Boksu

Wiecej