SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

plan - problem z cwiczeniami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90
a więc ćwicze od 3 tygodni, ale z niektórymi ćwiczeniami mam problemy (trudności z wykonaniem), co zaznacze przy i wypisywaniu...
Dalej o mnie:
mam 17 lat, ok. 185cm wzrostu i 65kg wagi (przed rozpoczęciem treningów ważyłem 63kg, czyli 2kg :) , mnie to dowartościowało). Bardzo mi przeszkadza moja sylwetka (wąskie ramiona, płaska klatka). Bardzo chciałbym przytyc do 70kg do mojej 18-stki w lutym :) . Nie ćwicze nog, bo jakoś nie wstydze się ich (dziwnie to brzmi, ale chodzi mi o to że naprawde wstydze się swojej sylwetki), pewnie dlatego, że kiedyś uprawiałem kolarstwo górskie.
Mój plan treningowy:
WTOREK(klatka, tric):
-wyciskanie sztangi na płaskim - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangi na skosie głową do góry - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangi na skosie głową w dół - 4 serie, 8 powtórzeń
-rozpiętki - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie "francuskie" sztangielki w leżeniu(mam z tym problemy, łokcie mi się blokują w połowie prostowanie i musze je rozsunąc) - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie "francuskie" sztangielki w siadzie jednorącz(z tym także mam problem, bo nie czuje ciężaru przy prostowaniu a nie moge jej unieść z ugiętych rąk) - 4 serie, 8 powtórzeń
-prostowanie ramion na wyciągu stojąc(z tym też mam problem, a mianowicie duży problem sprawia mi całkowite wyprostowanie, a z dociągnieciem do ok. 175 stopni nie mam problemu)- 4 serie, 8 powtórzeń
CZWARTEK(plecy, barki)
-ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie uchwyt neutralny- 4 serie, 8 powtórzeń
-ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (przed głowe) -4 serie, 8 powtórzeń
-ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem (za głowe) -4 serie, 8 powtórzeń
-przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim - 4 serie, 8 powtórzeń
-Wyciskanie sztangi zza głowy - 4 serie, 8 powtórzeń
-Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami - 4 serie, 8 powtórzeń
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - serie, 8 powtórzeń
SOBOTA(klata, bic):
-wyciskanie sztangi na płaskim - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangi na skosie głową do góry - 4 serie, 8 powtórzeń
-wyciskanie sztangi na skosie głową w dół - 4 serie, 8 powtórzeń
-rozpiętki - 4 serie, 8 powtórzeń
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem(z "supinacją" nadgarstka) - 4 sierie, 8 powtórzeń
-uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 4 serie, 8 powtórzeń
-uginanie ramion podchwytem stojąc z rączką wyciągu(z tym ćwiczeniem także mam problem, ale chyba musze się przyzwyczaić do maszyny) - 4 serie, 8 powtórzeń

Nie wliczyłem oczywiście serii rozgrzewkowych, a nazwy wziąłem z [http://www.kulturystyka.pl/atlas] .
Byłbym naprawdę wgdzięczny za ocenienie planu wedłóg kryteriów wymienionych przezemnie na początku oraz za rady w wykonywaniu ćwiczeń, z którymi mam problemy...
Z góry dziekuje
Jeszcze przepraszam za istną "lekturę", ale starałem się wypisać wszystko o swoich problemach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1642 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16357
Gdzie nogi? i dlaczego klatka i tric 2 razy w tygodniu ?

"Dzisiaj jestem mały, jutro będe duży"
Najlepsze wg was stacki kreatynowe - ankieta http://www.sfd.pl/temat245224_strona1/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak na moj gust to widze to tak (zależy ci na masie,wiec 1 partia raz w tyg)

Barki nogi

Klata Tric

Plecy Bic Przedramie

Na kazde cwiczenie 4 serie powtorzen 12,10,8,8

Zmieniony przez - rafcio363 w dniu 2005-08-07 20:45:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
Jak na twoj staz jest to za bardzo rozbudowany i profesjonalny trening.Zainteresuj sie systemem treningowym weidera, da on ci lepsze rezultaty na poczatku.

ZAMBO (old school bodybuilding)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan - problem z cwiczeniami

Następny temat

Jak mierzyć rękę?? ?? ??

Wiecej